Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.08.2015, 17:14   #131
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Što podrazumjevaš pod ovim "NEUTRAL ili PLAYBACK"? To ne postoji u yamahinoj treminologiji.
Na primer, za INTRO A ako u PART TYPE unesem NEUTRAL on svira ovaj deo iz C-dur-a i moze se kontrolisati sa levu ruku koji tonalitet ce svirati, ali kao je PLAYBACK onda menja tonalitete kao sto je na midi file.
Takodje, u program midi2style je nemoguce da se sacuva projekt, odnosno sve sto je uradjeno od midi fajla, vec se moze sacuvati samo style.

I jos nesto, u samom uvodi ovoj temi je ukazano da INTRO i ENDING su karakteristicni po tome sto moraju odsvirati do poslednje dobe pa onda da krene druga varijacija. Na TYROS 5 to vazi samo za ENDING, ali ne vazi i za INTRO jer kada u toku sviranja INTRO se pritisne na bilo koju varijacija ta varijacija odma krene od sledece dobe, odnosno ne saceka da INTRO dodje do kraja. Ovo dosta me nervira jer sam navikao na ROLAND koji radi kako treba.

Promijenjeno od jtodorov (02.08.2015 u 17:17 sati)
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2015, 18:42   #132
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na svim Yamahama je isti princip, INTRO svira do kraja i nakon toga prelazi na MAIN.
Nigdje ne piše da moraju svirati do kraja, niti je to točno. Ako u pola INTRA pritisneš MAIN, logično je da će se INTRO prekinuti i nastaviti s odabranom varijacijom. Isto pravilo vrijedi i za ENDING, na pola stisni jednu od varijacija i Style će nastaviti svirati umjesto da stane.
Ovo karakteristika može biti samo prednost, a nikako nedostatak. Nije mi jasno zašto bi te to nerviralo. Zamisli, greškom pokreneš INTRO3 koji ima 16 taktova i moraš čekati da svih 16 završi. Vrlo nezgodno.

Što se tiče tkz. "NEUTRAL ili PLAYBACK", ove se karakteristike podešavaju unutar CASM-a. Taj dio posla midi2style odrađuje bez problema i to u svim kombinacijama koje poželiš. Prouči ovaj post 6 točku.

Nije točno da midi2style ne može sačuvati projekt. U glavnom prozoru odaberi Conv./Save Settings i otvara se prozor gdje sa Export Conv. Data pohraniš projekt, tj. sve što si uradio na midiju. Kada poželiš, isti pozivaš natrag u program sa Import Conv. Data. Savjetujem ti da uložiš malo vremena i truda u rad s midi2style programom, ima izvrstan manual u kojem sve piše. Znam da se teško odreći starih navika ali kad shvatiš princip na kojem "m2s" radi vidjet ćeš kako je Style Works loš i skučen program. I još k tome košta.


Promijenjeno od casper (02.08.2015 u 19:34 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (03.08.2015)
Star 03.08.2015, 13:18   #133
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo za casper i bezbroj puta hvala na poddrsku.

Evo jos jedno pitanje u vezi midi fajla koji se priprema da bi se od njega napravilo ritam.

Najcesce prva doba u midi fajlu ne pocinje odmah vec kasni oko 500 milisekundi, pa moram u program GNMIDI da uradim CUT.
Da li postoji drugi program sto preciznije i preglednije radi ovo?
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 14:11   #134
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Što se tiče tkz. "NEUTRAL ili PLAYBACK", ove se karakteristike podešavaju unutar CASM-a. Taj dio posla midi2style odrađuje bez problema i to u svim kombinacijama koje poželiš.

Uradio sam svoj CASM file gde sam svih INTRO i ENDING delova u NTT stavio BYPASS na svih kanala i sacuvao sam to na ritam file ali mi opet ne svira PLAYBACK na INTRO i ENDING delova. Ne znam u cemu je problem.
Stavio sam CASM file da ga vidis da li sam ga pravilno popunio.
Hvala
Fajlovi
File Type: rar CASM moj raspored.rar (305 Bytes, 7x skinuto)
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 15:00   #135
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mogu ništa vidjeti ako nemam cijeli Style, samo css mi nije dovoljan. Bez obzira na to, i dalje ne razumijem gdje i što tebe muči.
Predpostavljam da tebi u INTRO treba biti dio midija. Recimo da se radi o dijelu midija gdje svira solo dionica koja ima 8 taktova. Postavi tih 8 taktova u INTRO, sve trake moraju biti u C duru. U midi2style postavi na MELODIC PART SETTINS da ti trake koje sviraju solo budu kao Melody Channels. Kada pritisneš neki akord i INTRO, svirati će solo .... sa svim svojim elementima/kanalima. Naravno, ne smiješ mijenjati akorde dok svira INTRO, niti ga smiješ prekinuti pritiskom neke varijacije ili fill-ina.


Što se tiče odgovora na pitanje vezano uz početak midija, to možeš odraditi s bilo kojim midi editorom. Radi s onim kojeg bolje poznaš i s kojim ti je lakše.
Ovdje sam prikazao sa Sonarom. Prije svega, kada radiš s midi podacima postavi prikaz u taktove (MBT) jer ćeš tako lakše raditi. Pored toga, opcija CUT uopće nije pogodna za ono što tebi treba jer se može dogoditi svašta, a djelomično je vezano i uz gubljenje soundova koje si spomenuo par postova prije.
Radiš s opcijom Slide, tj. guraš note naprijed ili nazad, ovisno što tije potrebno. Slika govori 1000 riječi, prva prikazuje poziciju nota na 10. kanalu i da su pomaknute za 13 ticks-a naprijed. Druga prikazuje da ih sa Slide funkcijom vraćamo na "početnu" poziciju, na sami početak takta.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slide1.jpg (91,0 KB, 103x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slide2.jpg (76,0 KB, 99x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (03.08.2015)
Star 03.08.2015, 15:59   #136
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala prijatelju za ogromnu pomoc.
Sad su iskrsnuli novi problemi.

1. Kad svira INTRO drzim C-dur a melodija svira iz F-dura sto znaci da moram nekako uskladiti to. Kako se ovo resava sa midi2style?

2. Zasto se desava da se gube pojedini elementi (CHORD, BASS, PAD) iz ritma u pojedine dobe. Na primer kada se kreira neki ritam u programu midi2style funkcionise dobro i daje sve kako treba ali kad ga pustim na TYROS cuje se na primer samo bubanj. U cemu moze biti problem?
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 16:17   #137
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1. Možda nisi midi transponirao u C dur, ako jesi onda ti je Key postavljen na F

2. Teško je biti prezican, može biti svašta.

Vidim iz tvojih pitanja da ima dosta nejasnoća. Iz njih je isto tako jasno da ti nedostaje osnovno znanje o Stylovima i MIDIju uopće. Razumijem tvoju nestrpljivost i želju da uradiš kvalitetne ritmove ali ideš krivim putem.

Izrada Styla je složen proces i ako me želiš poslušati, učini uslugi sebi i kreni od početka. Na ovoj temi je opisano baš sve što ti treba, čitaj i polako slaži kockice, uzmi manual od midi2style i riješit ćeš izradu Styla iz MIDI datoteke jednom za svagda.

Bez obzira što se trudim dati precizne odgovore, niti jedan nije dovoljno dobar i ne "ostaje u glavi" kao ono rješenje do kojeg dođeš sam.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (03.08.2015)
Star 03.08.2015, 16:54   #138
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
1. Možda nisi midi transponirao u C dur, ako jesi onda ti je Key postavljen na F

2. Teško je biti prezican, može biti svašta.

Vidim iz tvojih pitanja da ima dosta nejasnoća. Iz njih je isto tako jasno da ti nedostaje osnovno znanje o Stylovima i MIDIju uopće. Razumijem tvoju nestrpljivost i želju da uradiš kvalitetne ritmove ali ideš krivim putem.

Izrada Styla je složen proces i ako me želiš poslušati, učini uslugi sebi i kreni od početka. Na ovoj temi je opisano baš sve što ti treba, čitaj i polako slaži kockice, uzmi manual od midi2style i riješit ćeš izradu Styla iz MIDI datoteke jednom za svagda.

Bez obzira što se trudim dati precizne odgovore, niti jedan nije dovoljno dobar i ne "ostaje u glavi" kao ono rješenje do kojeg dođeš sam.
Ja sam navikao raditi na STYLE WORK i sada zato mi je teze ide.
Probao sam transponovati midi file iz orginalni F-dur u C-dur, ali u sredini orginalne pesme ima modulaciju odnosno pesma prelazi u drugi tonalitet i sad opet se javlja problem da drugi dio pesme je iz drugog tonaliteta.
Zato mi je bilo na STYLE WORK unutar samog programa da postavim za INTRO transpose recimo +3, a za ENDING +5, a sada u ovaj program to nije moguce.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od jtodorov Pokaži Post
Ja sam navikao raditi na STYLE WORK i sada zato mi je teze ide.
Probao sam transponovati midi file iz orginalni F-dur u C-dur, ali u sredini orginalne pesme ima modulaciju odnosno pesma prelazi u drugi tonalitet i sad opet se javlja problem da drugi dio pesme je iz drugog tonaliteta.
Zato mi je bilo na STYLE WORK unutar samog programa da postavim za INTRO transpose recimo +3, a za ENDING +5, a sada u ovaj program to nije moguce.
Upravo sam resio ovaj problem tako sto sam u sredini pesmu gde pocinje modulacija stavio marker i transponovao sam samo taj deo midija da bude u C-dur.

Vredi se muciti ponekad.

Promijenjeno od jtodorov (03.08.2015 u 17:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 18:47   #139
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pronasao gde je problem oko to sto ne sviraju odredjeni delovi style.
Naime, u PART SETING sam selektirao sve kako treba i sad radi OK.

Jos ne mogu resiti problem oko tonaliteta INTRO i ENDING delova.
Transponovao sam midi file u C-dur i KEY u midi file je C-dur, ali opet kada svira INTRO A ja drzim C-dur a svira mi E-mol, a kada svira INTRO B i END A onda ide iz A-mol.
Uploadovao sam i midi fajl i ritam kao i projekt iz midi2style.
Fajlovi
File Type: rar Zver-Ministarke.rar (24,9 KB, 10x skinuto)
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2015, 13:06   #140
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od jtodorov Pokaži Post

Jos ne mogu resiti problem oko tonaliteta INTRO i ENDING delova.
Transponovao sam midi file u C-dur i KEY u midi file je C-dur, ali opet kada svira INTRO A ja drzim C-dur a svira mi E-mol, a kada svira INTRO B i END A onda ide iz A-mol.
Uploadovao sam i midi fajl i ritam kao i projekt iz midi2style.
Da li neko zna gde je ovde problem.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije