Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2006, 23:51   #1
DrSpeed
Drugar foruma
 
DrSpeed's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.11.2005
Mjesto: Novi Sad, Serbia
Godina: 36
Postovi: 94
Downloads: 643
Uploads: 5
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Keyboard, Korg Pa3x
Interesi: Kompozitor i tekstopisac
DrSpeed befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ROLAND G-70???

Ljudi interesuje me kakva je to sprava,
cuo sam da je dobra ali nista konkretno.
Cena, kvalitet...
DrSpeed je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2006, 03:58   #2
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NIsam imao prilike ni da sviram ni da vidim,ali sam cuo da je mnogo dobra sto se sounda tice.Jedino sto me nervira i plasi je touch screen display koji sam cuo da ima.
marco je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2006, 06:33   #3
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cena u Srbiji tj.kod mene 2650 eu+1god garancije.
Sprava je mrak za zabavnu muziku a sto se tice narodne-nije bas nesto "orijentalno orjentisana".
Jedna od vecih mana po meni je to sto nema mogucnost ubacivanja semplova i relativno visoka cena ali ono sto ima u njoj je Rolandov sami vrh.
To bi bilo u kratkim crtama o G70.
Vise informacija,naravno na www.roland.com
rale je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2006, 20:30   #4
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dodaj 300 evra i kupi pravu stvar: Tyrosa 2. Iskreno, nisam slusao g70 ali tradicija je na strani Yamahe (bar sto se tice top klase). Tyrosa sam slusao juce i veruj, nema dalje
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2006, 10:43   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niste u pravu.

Svaka čast Tyrosu II, i ja kao zakleti KORG-ovac cijenim Yamahu i ne volim baš Rolanda, ali ROLAND G-70 je stvarno jako dobar synth.
U predhodnih par postova ovdje na forumu čak sam i bacio par kritika na njegov račun, ali kad sam ga malo bolje preslušao i čuo pravu istinu od kolega kogi ga btw i sviraju promjenio sam mišljenje.
Kažete, nema sampler. Nema ni potreba. Njegov sound engine je sastavljen od najboljih i najvjernijih samplova uopće. Tvornički saundovi su mu stvarno mrak. Ritam sekcija mu je i dalje puna, masna, no nije se baš pretjerano promjenila na staru VA seriju.
Mana mu je jedino glomaznost i težina, ali radi se svakako o jaaakkkkoo dobrom aranžeru.
A cijena ?

Budimo realni, pa svi aranžeri su danas precjenjeni za više od 50 % svoje realne vrijednosti. Tako i Tyros II i KORG Pa1X Pro ...
kreso je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2006, 14:25   #6
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimljivo... To bi prvi put bilo da Roland zezne Yamahu u top klasi. Verujem da su mu fabricki zvukovi strava, ali zar nisu i Yamahini? Uostalom, pitanje je kako bi se bez semplera mogao napraviti da zvuci za YU trziste. Ja to ne bi znao ni na Tyrosu, a kamoli na Rolandu. To mnogi ljudi ne bi znali sami da urade, a sempler im je jedini spas. Ali nista, necu da lupam vec cu otici da pogledam jel se to stvarno Roland vratio iz mrtvih?
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2006, 20:58   #7
Gondzi
Početnik forumacije!
 
Gondzi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.09.2006
Mjesto: Brussel/Bg
Postovi: 49
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, automobili
Gondzi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zna li neko nesto vise da mi kaze?
Dobio sam dobru ponudu i lomim se dali da ga kupim ili ne.. I ako neko moze da ga uporedi sa G1000
Gondzi je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2006, 04:48   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne bi ti preporucio, imas na Marketu bolje stvari, naravno i G-1000 tu spada.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2006, 08:04   #9
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prvi dobar yamahin aranzer je bio psr9000, a roland je, barem kada je "sound" u pitanju, godinama bio mjera za kvalitet, prema kojem su se svi ravnali.
korg je sa modelom i3 postavio 'standard', kako treba da izgleda 'profi aranzer'.
yamaha nikad nije bila u klasi rolanda i korga, sve do pomenutog modela psr9000.
tyros je dobar aranzer, zvucno prilagodjen novim generacijima miksera i pojacala. posjeduje odlican bubanj i boje, ali bass jos uvijek nije u klasi rolanda. koliko je bass vazan za aranzer, nije potrebno komentarisati.
tyros ima jos jednu prakticnu vrijednost, a to je tezina. laksi je za transport. medjutim, po svom jeftinom, plasticnom dizajnu tyros podsjeca na 'casio' od $300.
roland g70 ima fenomalnu koncepciju, prilagodjenu zivoj svirci, mogucnost detaljne, jednostavne i efikasne obrade ritmova... najveci minus je bubanj koji je "pretaman" i nedovljno 'ekspresivan', sto drugim rijecima moze i da znaci nedovoljno izrazajan u dinamickom smislu. postoji mogucnost da roland taj propust popravi preko "expansion" karte i novih semplova i (ili) setova bubnja.
roland koji definitivno ima najbolje 'tvornicke' semplove morace da 'preoblikuje' boje u smislu naknadne obrade osnovnih semplova. o cemu se zapravo radi shvatice svi oni koji imaju ili su imali xp30.
sto se tice bubnja i obradjenih boja, tu je yamaha definitivno ispred rolanda, ali u generalnoj ocjeni i ne bas...
ukoliko bi roland 'izbacio' karticu sa novim, prilagodjenim semplovima bubnja, uz koristenje izvanrednih mogucnosti editovanja koje vec posjeduje, g70 bi mogao da bude u samom vrhu.
korg je takodje dobar aranzer, mada je to vec stvar licnog ukusa. korg triton je jedan od njacesce koristenih synt-ova u studijima sirom svijeta, koji svoju punu snagu daje tek uz eksterne efekte. korgov aranazer je pravljen sa tim istim bojama.
bez obzira koji od ovih aranzera posjedujete, zvucace te onoliko dobro koliko ga upoznate i koliko ste sposobni da ga prilagodite svojim potrebama.
cincilator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g70, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije