Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.01.2007, 16:27   #1
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard KAKO JE BILO ZA PRAZNIKE

Hajde malo narode da podijelimo ovo od ovih praznika, kkako je kome bilo. E ovako, ja sam sviro sa jaranom zabavaljli smo oko 200 ljdi raznih nacionalnosti, onda je neko dijete bacilo petardu u kuhinju i nasto je mali pozar, srecom sve je ok bilo zabava se nastavila. Onda bez ikakvog razloga (ja ga neznam) nastala je marisana boli glava. A osim toga u osam smo poceli sa svirkom do 10 smo pijani bili a u dva se sve zavrsilo. Kratko receno, KTASTROFA!!!!
Ajd da malo i od vas nesto vidim!
Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 16:41   #2
triton_Extreme
Banovan!
 
triton_Extreme's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.09.2005
Postovi: 225
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
triton_Extreme befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cao,

eh kod mene je bilo ovako, trebo sam da sviram imo sam tri ponude ali nisam bio sam malo sa famelijom njima sviro,onda sam bio malo sa kolegama i tacno u 12.00 bio sam sa nekim curama, i posle dvandest smo osli kod mene i sjedili do 5 ujutro uz program rtv bn i dm sat!

pozdrav
triton_Extreme je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 16:52   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao prvo...Sretna Nova godina kolega i ako te ne poznajem zelim ti puno srece i naravno dobrih tezgi u 2007. godini! Ja sam imo losu srecu jer me uhvatila gripa i bronhitis u ponedeljak tako da sam prelezo cijelu sedmicu. U petak sam vec imo svirku a sviram ovdje u jednoj diskoteci. Petak sam nekako izguro koliko se moglo jer sam znao sta me ceka u subotu al hajd i ja i gazda i svi ostali ocekivali smo da ce u subotu biti lose jer je nova godina u nedelju. Malo sutra...za Bajram sam vec oko 20:00 imo oko 600 ljudi, bas ne ocekivano! Zahvaljujuci dopingu za glasne zice i odredjenoj dozi votke izguram i to. Slag na sve je nedelja i Nova godina...oko 200 gostiju i ja zovem pjevacicu koja kasni a sa kojom sam dogovorio da radimo zajedno..."KUJA" se ne javlja na telefon i tako da sam bio osudjen da i novogodisnje vece pjevam i sviram sam. Na svu srecu nije bilo niti jednog incidenta jer je stvarno bila odlicna atmosfera u cijelom gradu. Evo odlomak iz Dnevnog avaza od juce: "Banovici, grad u kome nije zabiljezen niti jedan incident ali je zato popijeno vise alkohola nego i u jednom drugom gradu u BiH" Sada mogu samo da recitujem ko Rade Serbedzija jer nemam glasa do daljnjeg! Eto tako je bilo kod mene...Pozdrav i jos jednom SRETNA NOVA GODINA !!!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 17:06   #4
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro si proso . Trebo si napravit takmicenje amatera i ko pobijedi dobije flasu nekog pica.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 18:01   #5
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sretna nova 2007 zelim svima mnogo srece i da vas zdravlje posluzi.

VESELO VESELO

Ja kao nikad bash se potrefi da radim citav vikend i jos sam trebao i Ponedjeljak vece ali sam odgodio.

Petak i Subotu sam radio u jednom malom kaficu kod gdje je gazda Ranko Ceran ujedno i pjevac.
U Petak sam prosao nekako da sam 2 viskija cijedio citavu noc dok su gosti na flashe ispijali,sve je to bilo oko 30-tak njih ali brate popili su za 300,tek u 7 ujutro dosao sam i vec u 11 sam morao da ustanem kako bi zavrsio poslove.
U subotu isto ludo i nezaboravno kod gazde Ranka uz njegovu pjesmu "Dobro mi je rekla moja stara majka"povecao sam dozu visikja,rezultat toga u 7 dosao kuci u 13h vec sa morao da ustanem ali ovog puta sa crvenim ocima i glavoboljom uz to morao sam vec da se spremam.Docek nove god. organizovali su Folklorni klub "zavicaj" i bilo je negdje oko 60 bracnih parova,atmosvera prijatna i veoma dobro organizovano.Poceli smo da radimo oko 20h i zavrsili smo tezgu oko 4h samo sa jednom pauzom.Kada smo poceli da radimo mislili smo da ce sve da se zavrsi najkaslije do 2h ali pocese ljudi da narucuju pjesme i pice i da igraju dok nisu popadali,tako da na kraju i organizatori a i mi smo bili zadovoljni.

Pozz...
Miodrag
__________________
---------------------------------
PRIDRZAVAJTE SE PRAVILA NA FORUMU
www.yu-midi.com
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 18:04   #6
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izgleda da sam jedini ja proso kaoticno sta ces :cry:
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 20:28   #7
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao prvo, srecna vam svima nova 2007.
Da je prozivite u zdravlju, veselju i uvek uz dobre instrumente i ribe!

Ja sam ove godine batalio i zurke i posao, i novu dochekao u uzem krugu prijatelja.
Bilo super!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 22:58   #8
Jazz
Drugar foruma
 
Jazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2006
Mjesto: Bosnia and Herzegovina
Postovi: 67
Downloads: 687
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: svirka uzivo
Jazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jazz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard jazz replay

E pa i kod mene je bilo pravo zanimljivo i to ovim redoslijedom:
1. planiralo se da se napravi par ponuda onako za Hotele kao malo veća gaža.Samo da Vas upoznam da moj orkestar broji 3 člana, aranžer to sam ja, solo klavijatura i pjevač..pjevačicu ono iznajmljujemo.(mislim brojao je...to ču Vam objasniti u nastavku) i napravismo je čak krajem Novembra i ko sad čekamo... odziv!!!
2. ako odziv bude onako rečeno slab drugi dio plana je da se sa porodicama okupimo kod mene i da se prepustimo čarima Nove Godine i ... baš lepo zar ne. Ali vapaj se desi( kad koga hoće onda hoće)...
Iskreno da Vam kažem pravo sam bio zagrijan da ne sviram ovu N.G. ali nije me fulilo...
3.Zove me gazda jednog lokalnog restorana( sin nakon očeve smrti naslijedio posao ...itd samo da znate radi lakšeg praćenja) i uz sve molbe. kumljenje, preklinjanje, ono znate kad njima gori šta sve rade i obećavaju i koje već kontekste već ne koriste samo da vi kažete " ma nema frke jarane evo ja samo čekam da me ti nazoveš i već se pitam gdje si i tako ..." mislim svi mi volimo da sviramo i da zaradimo ali jbga kad čovjek planira onako kako je i naš plan bio to se ovako moralo desiti jer kad je sve po planu onda sranja stupaju na scenu...a zapravo mu ta priča ide ovako :
- restoran nekih 100 mjesta i sva mjesta rasprodana,muzika nafaljena , reklamom propraćena i te stvari..ali desilo se to što se desilo.
Cvrc ta ista muzika otkaza nastup iz nerazumljivih razloga a svi znamo kad orkestar otkazuje bez nekih jakih razloga šta je zapravo u pitanju... U većini slučajeva je da gazdi guzicom zatvaraju vrata iz nekih osvetničkih razloga pa su našli bolju tezgu a njemu ko ga j..e!...itd
4. Pa sad on nama daje nema sta ne daje ali sta se desava u mojoj ekipi... razjeb:
Pošto u ekipi imam solo klavijaturistu ( a razlog je što sam "dobar čo'jk"pa mi nije sve u parama jer pare tražim kroz svoju profesiju i imam toliko obaveza a malo vremena za skidanje pjesama,foršpila ...itd, a da naravno Mi smo prijatelji, jarani, ..nema sta sve nismo)a taj frajer ne svira ni jedan orginalan foršpil i jebote nađe se uvrijeđen kad gazda reče cijenu koja je bila premalena i to ono odjeba ga ko da ga ne zna a njegov otac mu je valjo kao i nama svima do groba. Radi jasnoće čitavog konteksta kad god je bilo problema sa policijom oko onog alkohola " gospodine malo ste popili, ili sličnih životnih stvari...itd pa nas zvao na derneke na vikendicu na jezeru mislim sve gazdurine a mi medju njima jebote tako smo se osjećali ko da smo i mi ko i oni...ono prihvatio nas ko svoju djecu koja ga je skupo koštala, i dnevnice nam je unaprijed plačao i ... ljudina je BIO.Nakon njegove smrti sve otišlo naopako ali treba biti čovjek i ne zaboraviti dobra dijela... i tad se desilo sranje... Ja i pjevač hoćemo da idemo da odradimo to za rad svega što nam je taj njegov otac valjao a ovaj glumi neku veličinu i neće da ide iz poniženja mu da za male pare radi može ko čuti od muzičara da je svirao za tako malu cijenu.. i... , ma seljačka priča...za mene je pokazao ko je i šta je a znamo se oko 10g gdje me je samo uvjerio u moja razmišljanja o njemu ko čovjeku...
Mi odemo a on digne nosinu i počne priču o nama kako smo mi ...ma ono jadno čemerno i patetično...
Svirku smo odradili počeli od 19:00 do vjerovali ili ne 07:00 su prvi gosti izašli i fino i skromno na ovakvom vremenu zaradili...joše uvijek se oporavljem od te svirke.

E sad jako mi je žao što sam se obratio ovakvom temom i kontekstom odnosno roman čitav ali vjerujte ljudi da mi ovaj forum dođe ko ono da čovjek " ispali " iz sebe sve što bi nekom prijatelju rekao a malo je iskrenih danas koji bi to i shvatili...
Još jednom nemojte negativno ovo shvatiti i pozdrav za sve dobre ljude ovog foruma a ima ih mnogo pa da ne nabrajam pozz jazz
P.S.
Fico sad znas zašto sam morao prekinuti naš msn razgovor neku noć odnosno prošle godine jer sam se svađao sa tim svojim krkanom, izvini i svako dobro
__________________
Jazz
Jazz je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 23:25   #9
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro je nisi ofulo temu.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 23:49   #10
cune
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard ja sam zajebo

ljudi kod mene je bilo dobro do dvanaest a nakon toga alkohol me preuzeo i HAVARIJA.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bilo, kako, praznike


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije