Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2015, 15:30   #1
Jovan90
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.09.2015
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovan90 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Bas i kontra, saveti

Pozdrav ljudi, kao klinac sam svirao harmoniku, dugmetaru pa sam zabatalio presao na bubanj. Sada sam kupio klavijaturu cisto onako za svoju dusu voleo bih da savladam bas i kontru jer se muzikom ne bavim profesionalno jer vise na zalost nemam vremena za to. Akorde u teoriji poznajem odlicno, to mi je ostalo jos u glavi kao klincu kada sam ucio da sviram harmoniku, ucitelj me bas gazio sto se toga tice, secam se i da mi je hvalio uvek vise levu nego desnu ruku, tako da se nadam da ce mi to i pomoci kod sviranja basova levom rukom, ali treba nauciti i kontru dobro voziti a ne samo stiskati sto sam primetio da rade i neke kolege koje se vrlo profesionalno bave tim poslom. Kao sto rekoh u teoriji znam vecinu akorda, ali samo ih treba upotrebiti valjano. Onako iz glave sad znam (neka me neko ispravi ako nisam u pravu) C (C,E,G) F (F,A,C) G (G,B,D) D (D,F#,A) A (A,C#,E) I tako dalje da ne nabrajam sada sve redom, znam ih i kako idu sa 7, sto ne znam procitacu iz sveske u koju sam zapisivao to kada sam bio klinac, sva sreca nisam je bacio
Jovan90 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije