Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.11.2008, 14:38   #1
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Harmonikasi ovo se zove sreca

Navratim neki dan kod kolege harmonikasa i kaze hajde da ti nesto pokazem,mi tamo u drugu prostoriju gdje su mu instrumenti kad pokaza mi na jednu staru harmoniku prilicno pohabana na njoj naljepnica MILAN kaze -,hajde pogadaj koja je ovo harmonika, ja je onako pocnem pretresat vidim da je kvalitet,zute tipke,mijeh sav razvaljen uglavnom sva zapustena , nemam pojma rekoh mu- e kaze cuuj sad kako sam dosao do nje. - Sviram ja svadbu i tako sa harmonikom ispred mladozenjine kuce sviram kolo kad mi prilazi neki polupijan gost i kaze- Uh jebemti dijete al dobro sviras a i moj je brat sviro harmoniku i umro je prije 15ak godina a ima njegova harmonika rastavljena kod mene na tavanu pa ako hoces dodi da ti dam nek imas za dijelove.. Proslo je kaze par dana odem ja kod tog covjeka popnemo se na tavan kad na jednoj strani basovi na drugoj starni tipke, u nekom loncu klini,sarafi itd. pokupim ja to sve dod-em kuci, sastavim vidim da je harmonika kvalitetnija ali nema plocice GUERINI,DALAPA... odnesem je u bijeljinu kod poznatog servisera harmonika kaze covjek kad je vidio -gdje to nadje covjece i koliko je para da odmah pazarimo ,ja kaze sreca nista ne rekoh nego da mi kaze koliko bi bila opravka i koja je to harmonika koliko li vrijedii ,on mi objasni da je to Skandali za opravku trazi 700eur da bude kao nova a daje mi za nju odmah 2000eur u kakvom jest stanju a kaze da je toliko kvalitetna i ocuvani tonovi i unutrasnjost da sve blista kao da je od zlata (u sta sam se i ja uvjerio) Jos mu je reko da ta harmonika sredjena vrijedi od 6000eur pa gore. ja sam gledo i sluso jarana i stvarno mu i pozavidio kakvu je covjek srecu imo da tako nesto dobije dzaba. Na kraju mi je reko da ce Skandali srediti za ssebe a prodace svoga Guerinija kojeg trenutno svira. Pozdrav http://www.speedyshare.com/790988522.html
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2008, 15:12   #2
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jao bre nek opravi to i nek proda nekom drugom...i nek kupi nov auto jbt..
pa dal vi stvarno toliko imate para ljudi da mozete tako da se zaje*avate i skupljate antikvitete..
iovako mu je pala s neba..
gibanica je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2008, 15:23   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vala drug može da jeste Scandali a možda i da nije...U svakom primjeru meni lično se ne sviđa nimalo,a ona od dr.Baneta Vasića---Harmonika mojih snova...Inače ne mora značiti ako je Scandalli da je sad i vrhunska i da dobro zvuči,ne znam...Ida ima takvu vrjednost ja je nebi imo,koji će mi đavo kad ionako ne vježbam redovno...Radije za te pare sebi kupim nešto pametnije nego da mi stoji u budžaku...Ali u svakom primjeru ako je tako došo do harmonike,svaka čast...Na sličan sam način ja došo do svoje Weltmeister Suppita...Montiro sam jednom čiči lustere i razvodio struju i došo do harmoke koja je više od 20 godina stojala u koferu ne svirana...Sudbina je čudna stvar---nekad ti valja glave a nekad te zabudža do bola...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2008, 15:50   #4
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

svala čast tvom kolegi eto ko kaže da i muzicari nekad nemogu biti sretni )), nek je popravi i ako svira harmoniku dosta nek je ima, ako ne nek proda i nek sebi kupi stari sto su mu bitnije.
Aj pozdrav!
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2008, 21:19   #5
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Scandali super VI,najljepša i najbolja harmonika koju sam svirao...

Sada imam Weltmweister cantus IVdeluxe.

Kakva je to harmonika? Ima li neko stručnije mišljenje o njoj ,od mog ?
Pošto sam ja laik po tome pitanju.
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
harmonikasi, ovo, sreca, zove


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije