Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.01.2013, 13:18   #671
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hebi ga. Kome je suđeno da bude heben, same mu gače padnu.
Nek mi onda još neko samo jednu lošu kaže protiv Pa80. Taj je gutao sve, i sve je super radilo bez dugo došminjkavanja. Imam osjećaj da ću najmanje 6 mjeseci potrošit dok ga ne metnem u stanje da bude meni po čefu.
Samo dok tvorničke (-beatove izniveliram sa user ritmovima (dvojkama, rumbama, 7/8 ...) proči će 3 mjeseca.
Najviše me hebe što sam to na Pa80 imao u picinu dlaku iznivelirano, a sad kad idem s ritma na ritam tiho, pa petarda, pa šum pa gruuum. Ma u materinu, nakon više od 20 g iskustva s kljavama opet sve iznova. Osječam se ko otac koji je odgojio 18-godišnjaka i sad mu se ponovo desilo djete. Opet sve iznova
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 13:48   #672
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa meni je da ti pravo kazem drago sto je tako. Ovako ces morati sve da precesljas i podesis po svom ukusu, na kraju ce se isplatiti. I cemu nadogradnja ako hoces da se cuje kao stara klavijatura??? To je glavno pitanje. Kupovali ljudi pa1x,pa800 pa ucitavali njihove setove iz pa60,80 i samo nastave... Ja razumem, nema se vremena, ali klavijature nisu mobilni telefoni, ubacis imenik iz jednog u drugi i teraj... Promena instrumenta je ozbiljna stvar ali se samo na ovim prostorima to olako shvata i posle citam raznorazne komentare lenjivaca i neznalica ( ne odnosi se na tebe Kreso) kako Korg ovo, Korg ono, njesra...

Aranzer je utopija. Ko to pre shvati i pomiri se sa tim, navici ce se i bice u koraku sa vremenom. Ko ne moze da shvati tu pricu, ili neka batali, ako pa ne- onda neka se ne zali.


Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 16:23   #673
ernie
Početnik forumacije!
 
ernie's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Mjesto: Sweden
Postovi: 19
Downloads: 226
Uploads: 1
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Tr, Pa600
ernie befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz svima.
Sad sam jako zbunjen sto se tice uporedjivanja ovi dviju klavijatura. Procitao sam skoro svih 68 postova ali bez zakljucka koja je klavijatura bolja od koje Pa800 od Pa600 ili obrnuto..

Trenutno razmisljam da kupim jedan od tih pa bi vas zamollio za savijet ako je moguce, uglavnom mi treba za ritmove posto imam Korg TR za solo.....
ernie je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 16:58   #674
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto ili ne umete ili ne zelite sami da napravite razliku izmedju ova 2 modela,evo ukratko-ako sam nesto izostavio dodajte:


Pa600 : cita ritmove svih korgova,pa i pa3x ,ima 96 mb memorije ,cita semplove samo iz korgovih setova,ali ne cita semplove iz Pa3x setova,style track editor sa Pa3x,SEARCH opcija za pretrazivanje resursa,veci touch display rezolucije 800x480 ,1 player za midi -mp3,vocal remover, master limiter,do 1200 mesta za ritmove,tasteri za fiill i varijacije po Yamahinom principu,posebni tasteri za tempo pored standartnog tempo dial-a,dirke-subjektivno,potrosnja struje 20W - nova klavijatura.
11 kg. Crne boje

Pa800: cita ritmove zakljucno sa pa2x, 64 mb ram ,cita kmp ,wav i aiff u sklopu semplera, vocalist, mp3 board opciono,hard disk opciono,dupli player za midi,do 960 mesta za ritmove,display manji u odnosu na pa600 rezolucije 320 x 240,2 podesiva slajdera ( za upper recimo), dirke-subjektivno.potrosnja struje 40W Podlozan kvaru,za te novce se ne moze naci nov nikako,samo polovan,u cesto slucajeva popravljan,i cena polovnog pa800 je nesto veca od novog pa600.

13.3 kg. Tamno-plave boje


I ajde sad neka neko opet pita koja je razlika...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja

Promijenjeno od Vex (20.01.2013 u 17:05 sati) Razlog: dodavanje razlika :)
Vex je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Vex, za koristan post:
ernie (20.01.2013), rolandx (20.01.2013)
Star 20.01.2013, 17:01   #675
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ernie Pokaži Post
Poz svima.
Sad sam jako zbunjen sto se tice uporedjivanja ovi dviju klavijatura. Procitao sam skoro svih 68 postova ali bez zakljucka koja je klavijatura bolja od koje Pa800 od Pa600 ili obrnuto..

Trenutno razmisljam da kupim jedan od tih pa bi vas zamollio za savijet ako je moguce, uglavnom mi treba za ritmove posto imam Korg TR za solo.....
Evo ovako da probam da pojasnim iako mi Pa600 tek u utorak stize. Pa2xPro pruza dosta dosminkavanja i preciznije stelovanje samog ritma. Isti ritam u Pa80. Pa500 pa i verujem u Pa600 kada se ubaci, sve sto je potrebno je odabrati drum bass, kontre, ... ukoliko nije vukao sa fabrickih mesta. Za to je potrebno ne vise od 5 minuta i to da se razmislis i vidis sta ti vise pase. Efekte jednostavno mozes Copy - Paste sa nekog vec sredjenog ritma i prepises Efect send ( mixer) sa ritma sa koga si kopirao efekte i za to ti ne treba vise od 5 min maksimalno. Na pa500 za sve mi je trebalo 3 minuta. Neka bude za one koji su prvi put u kontaktu sa Pa600 (pa500) i 10 minuta. Svaki sledeci ritam sve manje i manje. Nema zime... Ako ubacujes ceo set, mislim da ce ti najvise trebati da kompletan set uradis po svom ukusu ( pod uslovom da imas materijala) nedelju dana. Nadam se da ne gresim. S obzirom da uvek izlaze nove pesme meni je nekako izuzetno zadovoljstvo kada se potrudim da hit koji je izasao ubacim i nastelujem po mom ukusu,... pa kada se to jos svidi mojim kolegama..a meni puno srce. Nadam se da sam malo eto pomogao...Pozz
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 18:42   #676
Nautica
Drugar foruma
 
Nautica's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2011
Mjesto: Niš
Postovi: 79
Downloads: 113
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Pa50sd
Nautica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandx druze o cemu ti pricas meni uopste nije jasno, u svakom postu spominjes pa500 o kome se uopste ne govori sad pa spominjes pa2xpro za kog niko nije pitao i iskreno koliko vidim pises cisto da pises nesto jer u svim tvojim ovde postovima ne vidim nesto konkretno...
__________________
Tu sam za pet minuta, ako kasnim, procitaj opet!
Nautica je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 18:50   #677
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde je napravljena pa600,mislim na ono made in kina italija
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 19:09   #678
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice performanci i boja,razlika izmedju pa800 i pa600 je to sto recimo na pa800 kada izaberete neku performancu pa onda izaberete neki novi sound i dalje vuce efekte iz performance.Dok na pa600 efekte vuce iz njenog user sounda.Meni licno ovako mnogo vise odgovara.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 19:17   #679
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nautica Pokaži Post
@rolandx druze o cemu ti pricas meni uopste nije jasno, u svakom postu spominjes pa500 o kome se uopste ne govori sad pa spominjes pa2xpro za kog niko nije pitao i iskreno koliko vidim pises cisto da pises nesto jer u svim tvojim ovde postovima ne vidim nesto konkretno...
Stvar je posve jednostavna, nisam pisao sa tvrdnjom ali ako si imao vremena da posetis korgov sajt i video prezentaciju Pa600, mogao si da uporedis same opcije klavijature i podesavanja koja su skoro ista kao na Pa500... prema toj prezentaciji sam se i orijentisao... To sto ne vidis u postovima konkretno, procitaj ih opet, nisu komplikovani. Trudio sam se da objasnim na naj laksi mogusi nacin. Ono sto ti nije jasno u mom postu ti pitaj. Jedini suvisan post ovde je tvoj kao kritika a ne kao pitanje ili sugestija. Poseti korgov sajt i pogledaj video prezentaciju

http://www.korg.com/Pa600

pa se vrati na moje postove. Sve najbolje kolega.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Sto se tice performanci i boja,razlika izmedju pa800 i pa600 je to sto recimo na pa800 kada izaberete neku performancu pa onda izaberete neki novi sound i dalje vuce efekte iz performance.Dok na pa600 efekte vuce iz njenog user sounda.Meni licno ovako mnogo vise odgovara.

Nisam te bas najbolje razumeo... Kada kazes ,,preformans" da li si mislio na desnu ruku ili na Style? Default bi bio da kada u preformansu ( desna ruka - boja) promenis prvi sound UPR1 menja efekte koje nosi taj sound, ali ukoliko promenis UPR2 ili UPR3, efekti ostaju ne promenjeni od UPR1... ispravi me ako gresim i objasni mi za preformans nasta si mislio... Proveri molim te posto imas klavijaturu da li postoji u general - lock zakljucavanja i za opciju master efekata.... nadam se da ima... pa javi
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (20.01.2013 u 19:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 20:25   #680
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav...mislio sam na sound performance..Za ostalo cu javiti cim budem kuci.
Postovano sa mobilnog uređaja
mikimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije