Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Klaviri i sl.

Klaviri i sl. Koncertni, polu-koncertni, pianina, hrapsodiri, hrapsikordi...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 23:44   #1
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Frage Klasican pianino ili digitalni????????

Sta je prava stvar i zbog cega?Sigurno nas ima dosta na forumu cija deca idu u muzicku skolu i ovo pitanje je vrlo aktuelno.Molim sto vise komentara i argumenata.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 23:52   #2
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa zavisi za šta je šta?????zaboravi narodnu muziku s klavirom....heheehh.....ja sam završio muzičku školu i lično imam iskustva .....pianino se pretežno koristi u kući i školi za vježbanje.....mala je razlika izmedju koncertnog i polukoncertnog, ali zvuk ubija....strava je svirat na njemu.. nažalost nisam imao još priliku da sviram na hrapsodiri i hrapsikordi(neznam za ove instrumente da imaju u nas)
pozdrav!!!
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 23:55   #3
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moja deca ne idu u muzichku, poshto ih nemam, ali sam ja ishao.
Moj glas ide digitalnom klaviru.

1) Jeftiniji su
2) Manje ce te nervirati kad vezbaju, poshto uvek mozesh da im nabijesh slushalice na ushi.

Svirao sam Yamaha Clavinove i, shto se klavijature tiche, nisam osetio razliku u odnosu na klavir.
Dinamika kod novijih serija je identichna dinamici Yamaha koncertnih klavira, tako da su za uchenje odlichni.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 09:53   #4
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

izvini druze ali nemoze "nikad" niti će moći da bude jednako digitalni zvuk i akustika. to je moje mišljenje....što se tiče dinamike može se postići, ali zvuk ne
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od Vaxter (14.05.2008 u 12:17 sati) Razlog: Izbrisan nepotreban citat
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 12:16   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zar neko pricha o zvuku?
Takodje, prochitaj ponovo jeftin post, i prochitaj shta si mu odgovorio?
O chemu ti pishesh?
To nema veze sa onim shto je chovek pitao.
Prochitaj malo post, pre nego shto na njega dash odgovor!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 13:06   #6
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

`Ja sam u medjuvremenu kupio neki digitalni klavir a usput sam gledao i pianina klasicna.Sto se dubine dirke tice i otpora,to je napravljeno 100% original.Digitalni je laksi i moze da se nosi na putovanja za razliku od klasicnog koji su od 200-260kg.Mogu da se koriste slusalice da ne polude ostali ukucani i ima recording funkciju sto nije lose,da ti neko odsvira(prof),pa ti vezbas i pokusavas da izvedes isto.Cena digitalnih je od 400-2500e,a cena klasicnih pianina polovnih je od400-????.Klasican nemoze da se nadje dobar bez 1000e,a i dobar se stimuje jednom godisnje*50e(digitalni se ne stimuje).Bez obzira sto sam dobro proucio matariju i kupio ovaj digitalni i dalje mi je nad glavom veliki ??????Svi pricaju razlicito cak i profesori(kiji su u semi sa stimerima i preprodavcima).Zato vise cenim vase komentare jer su bez ikakvog finansijskog interesa i zadnjih namera.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 13:17   #7
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jbg, nashi smo...
Dobru i oduku doneno...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2012, 00:20   #8
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Yamaha Arius YDP141

Da ne otvaram novu temu, a dilema je ista.
Posto je moja cerka pocela da svira klavir, posle duzeg razmisljanja i isprobavanja resim i kupim digitalni pianino Yamaha Arius YDP141.

Kupio sam nov instrument sa 3 godine garancije, platio nesto manje od 700 evra i zadovoljan sam svojom odlukom.

Klavijatura i dinamika su mu uradjene do perfekcije. U poredjenju sa akusticnim pianinom (u prodavnici gde sam kupio bilo je i jednih i drugih primeraka, pa sam, zahvaljujuci ljubaznom i predusretljivom osoblju, mogao da priustim sebi to zadovoljstvo da ih uporedjujem), dirka je digitalnom pianinu mozda za nijansu laksa, ali jedva primetno. Najzad, i kada uporedis dva razlicita akusticna pianina, dirke im nemaju identicnu tezinu i individualni osecaj nije isti.

Dakle, sto se tice same klavijature, ocena je puna desetka, bez obzira sta na to kazu veciti protivnici digitalnih pianina, kojih dosta ima.

Dalje, pianino ima 3 pedale sa odlicnim odzivom i veoma vernom tezinom, bez kojih se skolsko sviranje ne moze zamisliti.

Sto se tice zvuka, iako ga ne bih ocenio cistom desetkom, nisam ni malo nezadovoljan. Vrlo je veran, cak su i oni najvislji i oni najnizi tonovi pomalo "nerazumljivi", kao i kod akusticnog pianina, ako razumete sta hocu da kazem. Ko je svirao na klaviru, zna o cemu pricam. Ne mislim da se na ovakvom instrumentu moze drzati koncert u Sava Centru, ali kazem da mu je zvuk sasvim zadovoljavajuci, obzirom na ogromne razlike u tehnologiji stvaranja zvuka i akustici izmedju ove dve vrste instrumenta.

Prednosti - gabariti, tezina, nema stimovanja, mogucnost koriscenja slusalica, mogucnost snimanja i preslusavanja odsvirane kompozicije...

Mana - nije akusticni pianino.

Dakle, moja preporuka svim buducim vlasnicima je da dobro razmisle i da ne iskljucuju mogucnost kupovine digitalnih pianina deci za skolu. Ne kazem sta da kupe, nego da isprobaju obe mogucnosti, pa onda odluce o kupovini.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2012, 00:35   #9
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam završio srednju muzičku, svirao sam klavir 10 godina, i da sad trebam da biram između pianina i ovih digitalija..... odlučio bi se za digitalije. Prvi razlog je taj što nema potrebe za štimovanjem svaki čas. Drugi razlog je mobilnost samog digitalca jer kao što neko reče, pianino je preko 200kg. I sam sam imao petrof pianino pre 1 deceniju.... ne sećam se kako smo ga uneli, ali znam kad smo ga iznosili da to neću nikad da zaboravim..... tako da pianino, gde ga jednom stavite, to je to.

Jedina prednost pianina je što može da svira i kad su restrikcije struje..... ostalo mu sve dajem minus.....

@caka nek vas dugo služi, mislim da si napravio dobar izbor.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2012, 22:20   #10
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dodao bih jos nesto.

Pisao sam o Yamaha digitalnom pianinu. Pored Yamahe, probao sam Hemingway, Casio i Korg. Ovo sto cu napisati nema veze sa tim sto sam zakleti clan Yamahinih poklonika, trudio sam se da budem sto realniji i objektivniji u uporedjivanju.

Da ne duzim mnogo, razlike su vrlo bitne i uopste nisu zanemarljive. Zvuk tu i tamo moze da se oceni kao zadovoljavajuci kod svih modela. Najveca je razlika u kvalitetu klavijature, kao i u tezini dirke, koja, osim kod Yamahe i Korga, nije zadovoljavajuca. Mislim da treba razmisliti o kupovini ovih modela, mada i tu ima velike razlike izmedju npr. najjeftinih i skupljih Casio modela, gde je razlika u kvalitetu ogromna. Sto se tice Yamahe i Korga, koje bi rame uz rame stavio na vrh, razlika u ceni nosi razliku u mogucnostima i opcijama, a ne toliko u kvalitetu izrade. Konkretno, kod Yamahinih digitalnih pianina od 700 i od 1600 evra, nisam primetio razliku u kvalitetu klavijature i finoci izrade. Kod Casio pianina je razlika bitna.

Ja reko' da ne duzim mnogo, ono ispade...
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
digitalni, ili, klasican, pianino

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije