Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.05.2015, 12:35   #351
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao prvo,sve čestitke!!!Dobro došao u klub!!!!
Ritmove možeš i to prilično dobro(ddaleko bolje nego korg) kovertovati sa STW,ali imaš na forumu i za Yamahu hrpu ritmova i dobrog materijala,a i mi ćemo ti malo pomoći.
Za ostalo,će "genkolog" što neko reče za Yamahe!Tyiros mu je poslastica!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
jtodorov (23.05.2015)
Star 22.05.2015, 12:59   #352
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro nam dosao meni se takav error sa winrarom znao desiti kada mi se arhive ne skinu kako treba, pa onda nedostaje neki od fajlova, probaj ponovo skinuti, pa onda raspakovati. Sto se tice terci, na T3 sam imao ****** Midi terce, na T5 one mislim da ne rade kako treba jer Yamaha sa svakim modelom mijenja ponesto u midi-protokolu, a za T5 imas semplovane terce za dosta tonaliteta, koje kao pack ubacis preko Yem-a. Vocalist nisam probao, tako da oko toga ne bih da mlatim praznu slamu

sent from my Sony Xperia Z3 Compact
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sky Net za ovaj koristan post:
jtodorov (23.05.2015)
Star 22.05.2015, 13:19   #353
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro došao u klub

Dobro kaže SkyNet, problem može biti do nepotpune dateke koju si skidao. Ili se krije u tvom sistemu tj. loše/nepravilno instaliranom programu s kojim to radiš. Skini free progam "7-zip" i on će ti odraditi posao bez problema.

Prije nego počneš koristiti programe poput YEM ili MEGAenhancera, potrebno je pravilno instalirati drivere za Tyros5. Pazi da oni budu odgovarajući (32 ili 64bita) i prati upute za instalaciju. Tek kada su driveri pravilno instalirani i računalo prepozna spojenu klavijaturu, možeš koristiti ove i druge alate.

Konverzija rolandovih ritmova je moguća ali ....
Opusti se za početak, dobro preslušaj tvornički materijal koji imaš u Tyros5, navikini se na sound i tek nakon toga kreni u neku konverziju rolandovog materijala. Govorim iz osobnog iskustva, i sam sam očekivao da u Ty4 odmah dobijem sound starog Technics KN7000. Potpuno krivi pristup koji me je koštao vremena i živaca.

Naravno, uvijek možeš testirati materijal specifičan za tvoj repertoar koji se nalazi u downloadu. Iskreno, nisam odušavljen onime što se nudi, meni je to sve "šuplje", nabrijano do bola i loše. Onih 2,3 % dobrih ritmova su ionako napravljeni najboljom i najednostavnijom metodom, sastavljani su od dijelova koje već imaš tvornički u klavijaturi uz djelomično promijenjen bubanj.

A ako te već zanima kako najbolje "konvertirati" ritam iz VA7 u Tyros, predlažem najbolju i najpecizniju metodu. Vidim da si i ti na tom tragu, s obzirom na pitanje koje si postavio u rubrici Roland. Na VA7 snimiš MIDI od željenog ritma u C duru za sve varijacije, prelaze, intro-endinge i onda taj midi lagano prilagođavaš "logici" Yamahe. Tu će ti sigurno pomoći midi2style koji je baš neki dan dobio "novo ruho" i sad je vrlo pregledan i još lakši za korištenje. Kad uđeš u štos, i kada imaš dobro napravljen MIDI, prilagođavanje za Tyrosa ovom metodom je mačiji kašalj.

U terce se ne razumijem, sigurno će ti već netko pomoći. A što se tiče vocalista, moram pogledati što se nudi u Tyros5 od opcija. Ako su iste kao i kod Tyros4 riješiti ćemo to vrlo lako i jednostavno.

Čeka te veliki posao ali sigurno si napravio dobar potez kupovinom Tyrosa.

Dodano:

E da, zaboravih reči. Baš mi je drago što touch screen nije bio presudan u odabiru modela, PA3x vs. Tyros5.

Promijenjeno od casper (22.05.2015 u 13:25 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (23.05.2015)
Star 22.05.2015, 16:23   #354
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cestitam i dobrodosao u klub.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
Sto se tice terci, na T3 sam imao ****** Midi terce, na T5 one mislim da ne rade kako treba jer Yamaha sa svakim modelom mijenja ponesto u midi-protokolu,

sent from my Sony Xperia Z3 Compact
Midi terce rade bez ikakvih problema,bas kao i na T2 ili T3.Potrebno je sejvati MIDI terce iz T3 i onda taj fajl ubaciti u T5.

Pozdrav!

Promijenjeno od tyros2 (22.05.2015 u 16:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
jtodorov (23.05.2015)
Star 23.05.2015, 23:22   #355
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo i mene u Club nakon dugo godina borbe sa Korg a sad Yamaha do Penzije...
Za Pocetak sam nabavio Tyros 3...
Danas Konvertiro par ritmova od Korg al nece da mi radi CV u Style, dali trebaju ove dionice dodatno da se Uvode u Style ili kako to vec ide...

Promijenjeno od hrci (23.05.2015 u 23:26 sati)
hrci je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2015, 02:31   #356
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 840
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nek je sa srecom. Malo si omasio temu. Ima vec o tome pisano u drugim temama. Uglavnom nije tako prosto kao na Korgu i Rolandu, moras sve preko kompljutera. Ja nemam ni jedan ritam uradjen sa chord swichingom (ili CV)
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2015, 02:35   #357
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hajde ljudi ako vam nije mrsko, da i mene uputite na te teme o konverziji ritmova, mnogo bi mi dobro doslo, jos ako ima negdje step-by-step objasnjenje za Style works ili slicno, to bi bilo nema dalje. Od Korga sto sam i probao raditi konverzije, jedino dobro prodje bubanj, ostalo sve veze nema s mozgom.

sent from my Sony Xperia Z3 Compact
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2015, 07:57   #358
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Syle Works nije baš dobro rješenje, nikada taj program nije dobro odrađivao konverziju u Yamahine Stylove.

Najbolji i naprecizniji način je da se na Korgu recimo, napravi MIDI od željenog ritma. Stisne se C dur i snima Intro1, 2, Varijacija, Fill in ... Dobijemo midi i odmah znamo koji taktovi se odnose na koji segment ritma, na kojoj je traci koji instrument.
Takav MIDI unesemo u "midi2syle" i za tren oka ga postavimo za Yamahu. Znam, nije tren oka ako se ne pozna postupak, ali kad se jednom svlada ... Program midi2syle je free, upravo je izašla nova preglednija verzija i siguran sam da nema boljeg programa za tu svrhu.

Tema koja u kratkim crtama govori o takvom načinu se nalazi ovdje, a predostavljam da već znate da se sve o stylovima nalazi kao zaljepljena na Yamaha aranžeri.

Ako uhvatim vremena, napisat ću tutorijal za ovaj midi2style.

ps. ubiše me ovi svatovi noćas, idem sada u kinderbet
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2015, 09:19   #359
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Style Works neradi Loshe moze se dosta stvari odradit u Event edit poneke note Brisat ili Upisat.
Al nejbolje recimo iz Korga Export Style to Midi pa uvesti u Yamaha Import Midi Style. Posto ja jos nisam prodo svoj Korg Pa2x pa cu tako i da odradim, to je najbolji Nacin po meni jer tad se ne Gubi niti jedan Parametar Vilocity ITD.

Novi sam u svjetu Yamahe al nadam se da cu Brzo Provalit.....

Pozz svima!
Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2015, 09:43   #360
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stile Works XT univerzal je sasvim pristojan program sa kojim se prilično dobro može konvertovati sa Korga na Yamahu,ali zapamti,svaki ritam semora "malo" doterati u samoj klavijaturi.Ovih dana ću okačiti dva tri namenska konvertovana ritma za primer.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ScreenShot_20150524093828.jpg (51,1 KB, 119x skinuto)
Highslide JS
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije