Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2009, 14:14   #11
munjabend
Drugar foruma
 
munjabend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 79
Downloads: 726
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
munjabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma ovaj je super kakvih sve ima ovaj je zlatan
munjabend je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 15:46   #12
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Imao sam i ja takvih bisera. Dogovaram jednu svadbu doslovce mjesec dana prije termina. Mladencu naravno voda do grla, jer mala progutala žvaku, na svadbu pozvano oko 200 ljudi i treba hitno slobodan bend. Ko za vraga ja imao slobodan termin i reko mu cijenu s obzirom da mu je 5 do 12 10 % višu nego uobičajno. Njemu to bilo preskupo, reko javit će. I tako nazovem ja njega u četvrtak 2 dana prije svadbe jer našo muziku ili ne. Kaže, da je njegov punac našo nekakve Poštare (skupilo se je par poštara i napravili bend) i da su 3 puta jeftiniji nego ja i moj bend. Ja reko ok i pomirio se s time da ne sviram tu subotu. Otišo na piće s prijateljima kad mi oko 9 sati navečer zvoni mobitel. Javim se kad ono čovac se predstavi i kaže da je kum s spomenute svadbe. Da me moli da dođem s ekipom odsvirat svadbu jer da su poštari užas. Da svak svira po svome, da su van tonaliteta, da je pjevać živi užas i da koliko košta da on plaća al samo nek hitno dođemo jer će gosti do ponoći svi otić kući. Ja ne budi ljen okupim u par minuta ekipu (samo trojicu) i pravac prema sali. Došli u sali, a "Poštari" kad su nas vidli probljedeli su. Sačekali pauzu i krenuli se slagati s instrumentima. Dolazi jedan od Poštara do nas i napada me osobno da kakav sam ja to kolega da mu preotimam kruh, a da sam prije nepuna 2 dana odbio mladenca da mu sviram svatove. Ja mu reko, slušaj prijatelju, ja sam angažiran i sviram na svoju opremu, a ti se dogovori s mladencom i kumom kako znaš i umiješ, ne iteresira me. Ovi se pokupili bez isplate, a mi nastavili dalje. Bilo mi je malo neugodno jer stvarno nije fer prema ikome da mu preuzimam posao, koliko god da je loš. Ipak si je ovaj što ga je unajmio sam kriv što je uzeo tako lošu glazbu. Ujutro u 6 sati fajront, kad dolazi naplata, zadovoljni tapšu nas po leđima kako smo spasili svatove i odsvirali više nego maestralno. Inaće zaradili smo po željama pristojnu lovu i prema nekakvom muzičarskom kodeksu bio bi red da snizim malo osnovnu cijenu, no ja za inat mu opalio duplo. Kad sam mu reko da će ga svatovi koštat 2.400 € problijedio je, al ko ga hebe, naučio se jednom za svagda da se muzika za ubuduće kapari najmanje 6 mjeseci unaprejed za svatove il krštenja. Uzeo sam pare i nazvao "Poštare". Dao im od te love 500 € za sramotu što su doživjeli što smo uletjeli kao puuunnnoo jača zamjena. Reko im, ubuduće ne uzimajte zalogaje koje nisu za vas. Rađe mi se obratite da vam pomognem nać gažu gdje možete svirat jer sa tih 200-tinjak naštrebanih pjesama svadbu ne možete svirat da se postavite na trepavice i možete isključivo radit samo na mjestima gdje neće bit narudžba. Poslije sam skonto njihov problem. Momci (iako već stari jarci) pokušavaju sve odsvirat i odpjevat u orginalu, a sviraju tek toliko da zarade nešto sa strane. Sad je već prošlo 6 mjeseci od tada i već sam ih malo posložio i unsinhronizirao, jer kakvi su bili danas su mila majka. Pola od njih je starije i po 10 godina od mene, al to su sve samouki "svirači" koji su donedavno svirali u podrumu uz bačvu vina il rakije.
Najbolje je sad kad nađu njih 5-orica posao za neku siću pa me zovu na ispomoć. Ja im kažem, kao prvo : momci sve te pare vam nisu dovoljne za mene, a i da ću sam pjevat i vuć čitavu noć mi se ne isplati da vam gradim ime. No imaju volju, napreduju ... šteta što su se muzike uhvatili ozbiljno muzike malo prekasno, jer sa 45-50 godina neće još dugo svirat, a kamo li uopće bit nešto traženi.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (27.04.2009 u 15:51 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 16:02   #13
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Doziveo sam nesto slicno i ja, znam da sam spustio glavu i nisam pogledao ljudima u oci cjelu svadbu. To rusi autoritet koji si gradio dugo vreme i treba se izbegavati svirka s nepoznatima.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 17:27   #14
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm,pravilo je,definitivno,ne upustati se u svirku sa ekipom koju ne poznajes kako rade,jer tako zaradjen novac zna izaci na nos.
I ja sam imao jedno takvo neugodno iskustvo.Radili kolega i ja Novu godinu koju smo pogodili jos u julu mjesecu sa jos jednom ekipom koja je sa gazdom pogodila honorar nezavisno od nas i koliko su rekli para toliko su i pogodili.Sve bajno...Međutim,15 dana pred svirku oni nam javljaju kako odustaju jer su pogodili svirku za vecu lovu u Hrvatskoj ali da ne ispadnu papci prema nama-nasli su nam zamjenu i da se ne brinemo.Ja bijesan
Dali su nam kontakt tel.od tih likova koji dolaze u zamjenu (...bem ih dobre).Ja se cujem sa tim likom iz Zrenjanina da bar vidim sa cim raspolazu i sl.kad frajer opali da se hvali (u pitanju je on kako klavijaturista i njegova supruga pjevacica) te mi ovo,te mi ono,te ona snimila CD,te svirali ovamo te svirali tamo...bajka,reko jbt nikad lakse necu odraditi Novu godinu!
Dolazi i taj dan,mi se upoznajemo 31.decembra dva sata prije svirke u restoranu koji je ugledan i koji ima probranu klijentelu.Meni je bilo jasno kad je postavio svoju klavijaturu,tad sam se skamenio,bio je to Roland prvi u E seriji (ne znam tacno oznaku)a lik NEMA POJMA da svira nego je donio pregrst floppy diskova a na tom Rolandu floppy disc se nalazi sa prednje strane tj.taman do gostiju!!!!Ona se obukla u takvom restoranu da joj jos samo fali sipka i striptiz pocinje.Krenuli sa svirkom,uzas,uzas i uzas!Njemu fajlovi izlaze kao na poker aparatu a nje nema ni u crnim ni u bijelim a o ritmici da i ne govorim.Radili smo malo oni,malo mi dok nisu dosle i prve sugestije gostiju preko konobara da pomenuti par sjedne i malo odmori a da ja i kolega nastavimo sa svirkom.Tako je i bilo dok njima u jednom trenutku nije dosadilo da sjede pa su se kao opet malo ukljucili u novogodisnji program.Ja crko,znoj pici sa mene,strava...Pusti on njoj nek fajl a ja zapalim cigaretu i stojim pored klavijature.Međutim,fajl pici jedno,ona pjeva drugo.Gosti gledaju onako unezvjereni sta se to desava,kada se ona okrenu prema meni,namjesti mikrofon i prodera se "sta to radis majmune..."
Nikad u zivotu nisam udario zensko.Ali tad mi pade mrak na oci jer ja uopste nisam dodirnuo svoju klavijaturu i krenuh da je patosiram.Nikad necu oprostiti MOJOJ supruzi koja je tu bila i koja me je procitala te skocila i uhvatila me za ruku!!!Ja sam vec vidio kako pjevacicina perika ide na jednu stranu,ona na drugu a onda bi morao skociti na njenog muza koji bi je pretpostavljam krenuo braniti.U jednu ruku to je dobro sto se desilo,jer mozete misliti sta bi bilo-potukla se muzika na svirci.Tad sam otisao do gazde i rekao ako oni nastave sa svirkom ja cu napustiti lokal.Covjek je vidio o cemu je rijec,pozvao ih u kancelariju,isplatio im honorar (?)i rekao da napuste objekat..... I od tada za mene vazi pravilo-NE SVIRAJ koga ne poznas kako radi-definitivno!!!!
gagy je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 17:48   #15
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam imao sličnu situaciju. Pozvao me mladoženja da mu sviram ja i moja 2 kolega još, ali traži i pjevačicu, a mi nemamo stalnu koja radi sa nama. Ja nekako na sve jade nađem neku, hajde sve ok, fino i lijepo. Došli ujutru počeli da pjevamo, kad je cura pustila glas, svi oni koji su bili nageli da popiju nešto ili da pojedu, stalo im je u grlu, a meni kosa ko da me je udarila struja napona 1000 V ... mladoženja me umalo nije prebio ... To je nezahvalno tako raditi ...

Ja sada majke mi kada zovem rako neku, tražim joj da mi preko telefona malo pjeva, možda je smješno, ali brate bolje i tako nego da mi dođe neka kalaštura i na karju ja kriv ...
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:31   #16
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@fable
Moze li se znati kolega, koji je lokal u pitanju i mesto?
A eventualno i koji je pevac u pitanju?
laky je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:35   #17
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja radim u hrvatskoj i jedne prilike zove mene čovjek za svadbu dobio moj broj ja imam svoju standardnu cjenu ali to njemu puno upitam ga oćel damu dam broj od muzike koja je 1000 kuna po svadbi veli čovjek može ok reko ali ne zovi me kad krene svirka jer stara poslovica kaže koliko para toliko i muzike
veli samo nek drma ok i tu mi i završimo .
samo da kažem da je to tražio otac od mladoženje
ja sam zato zaboravio kad jedne subote radim ja zvoni telefon neznam broj
javim se kad meni odma čovjek božiju majku šta sam ja njemu poslo neznam ni koje
o čemu se radi kad je objasnijo ja se odvalim smijat to ti je gazda muzika za 1000 kuna to si tražio
ja sam ti bio skup samo sam ga pozdravio i poželio lijepu zbavu i prekinuo vezu
svi bi da se a da im ne uđe ima tih priča još puno ajd ova za sad
ima ljudi koji neznaju svirat pa idu za džabe samo da budu viđeni
onda sjebu i veselje i poso nekome ko može to odradit pošteno i za prave novce
al protiv toga se nemože
sebe ne računam u neke pjevačine al odradim evo u subotu sviro jedno veselje i iz te svirke dogovorim dvije sledeće svirke a valjda to nešto govori.
možemo mi ovde i lagat jedni drugima al mi se čini da bi onda više lagali sebe
martinez je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 19:15   #18
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@laky
mesto Kać kod N.S e sad neznam kako se tacno zove lokal nekada je tu bila kafana a nalazi se na izlazu iz Kać-a sa desne strane ukoliko se ide iz pravca NovogSada.
A sto se tice imena tog nazovi "pevaca" neznam je li uredu da ga imenujem.
fable je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 21:16   #19
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako je na ulazu iz pravca Budisave, onda je "Pakic", a ako je iz Pravca NS, onda "Bozur" ili "ZAM."
A pevaca reci slobodno, ne verujem da je clan foruma i da ovo prati.
laky je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 21:23   #20
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E to je onaj problem sto se javlja kod tzv."gazda",bilo da je lokal u pitanju ili svadba.Svi se stisnu kad treba placati muziku,a kad mu upropaste veselje koje organizuje jednom u zivotu i za koje zove svojih 200-300 prijatelja i rodbine onda se udara u glavu.A,kao sto kolega rece,ti likovi sto idu dzabaka na svirku da bi bili vidjeni i sa velikim procentom vjerovatnoce da ih neko nalupa,obaraju cijene muzicarima koji dobro rade svoj posao.
Pokusali smo se boriti protiv toga,ali uzalud.Cijena je ta koja igra glavnu ulogu u svemu a posljedice svega tog je kao lutrija na ishodu dogadjaja.
Kada se pojavila era aranzerskih klavijatura,tada su poceli razni basisti,gitaristi,pjevaci i dr.da kupuju ove klavijature i da glume tzv.svirace.Jednostavno,naucis kako se pustaju matrice i ozezi a na tipkama,kad ih posmatras kako glume,kao da sviraju bongose.To je jos i bilo podnosljivo...Sada su se pojavili razni lelemudi koji veze nemaju sa muzikom uopste a sa tehnikom pogotovo.Kod njih sve moze,oni pogadjaju sve gaze,oni sve mogu,oni ne razmisljaju o posljedicama.Kao drogirani...
Ja se divim i jednoj i drugoj vrsti "umjetnika" na tome kako imaju muda izaci na javni nastup sa instrumentom o kome nemaju veze!!!Kako bi bilo da ja izadjem na nastup sa gitarom a nemam pojma da je sviram?Stvarno im se divim.A onda sa druge strane kad pogledam,oni zaradjuju skoro kao i ja na svirkama pustajuci matrice koje su pokupili sa neta ili dobili i za koje se cak nisu ni potrudili da dobro zvuce a ti Dragane ostaj do 4 ujutro sredjivajuci stilove,semplove i sl.sranja,vjezbaj i skidaj pjesme.Al mi je bar dusa na mjestu jer uzivam u onom sto radim vezano za muziku i za svoj instrument....A lelemudi?Docice valjda i nekad nekakav zakon koji ce regulisati zabranu play-backa na javnim nastupima pa ce i njima doci kraj.Bar se nadam.......
gagy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije