Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.04.2009, 07:58   #1
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Iskustva sa svirki na koje se moralo odma krenuti

Nisam mogao a da nepodelim ovo iskustvo sa Vama i ne upitam sta raditi u ovakvim situacijama.
Juce oko 15h zvoni mi mobilni (nepoznat broj) javljam se i predstavlja mi se covek kao pevac i pita da li sam slobodan.Posto navece idem na redovnu svirku odgovaram mu da sam zauzet i damu nemogu pomoci
medjutim covek pocinje sa pricom kako ga je kolega ispalio i moli me da krenem odmah na svadbu i govori da me nece zadrzati dalje od 22h,
kao netrebam nositi razglas samo klave odsviram do pola deset i slobodan sam.
Razmislim ja i pristanem jer valja se pomoci coveku u nevolji.
Stignem ja tamo ,upoznam sa pevacem koji me je pozvao prelistamo malo repertoar i ajd da krenemo
kad oces vraga razglas ocaj ...krci,puca distorzira sve u nekim srednjim tonovima podesi ovako,onako,nevredi...kad eto ti mladenaca sa vencanja i sta ces mora se krenuti
Poceli mi ali taj saund je odprilike licio kao kad se dva kostura kresu na limenom krovu.Primetili i gosti da nesto nevalja i ja stanem pokusam jos koji put da nastelujem razglas al nevredi.
Sta cu sad kukala mi majka gosti besni hoce muziku a razglas neupotrebljiv.
Dolazi mladozenja i ja mu objasnim o cemu se radi i kazem mu da moram otici kuci po moj stari razglas i da je to jedino resenje ukoliko zeli da ostanem svirati.Slozi se on i ja trk kuci po razglas.
Vratim se sa sa mojim starim razglasom raspakujem sve nabrzinu pocnem svirati i zapeva taj pevac medjutim nema ga ni u ritmu ni u tonalitetu,obli me ladan znoj reko gotovo je sto sam ziveo ziveo sam ovo je kraj odrace nam kozu s ledja.
Pomislim opet mozda mu nelezi pesma a i prvi put se vidimo neznam coveka bice valda sad bolje
medjutim djavola bolje prosla 2,3,4-ta pesma stvar ista ja neznam sta je ono ali njega nema ni u crnim ni u belim dirkama nemozes ga navatati ni mrezom za ribu.
Pozovem ja njega da mi pridje i kazem mu da pevam i ja i da me pusti da odpevam i ja koju.Pusti on mene odpevo ja jednu poceli gosti dolazit do mene i narucivati pesme zivnula malo masa al pevac ustade i pocne on pevat preko mene.
Verujte mi,da su gosti krenuli da nas biju,ja se nebi branio toliko se u zivotu nikad obruko nisam i nije mi jasno da coveku nemozes "oteti" mikrofon.Ni sam neznam kako sam preziveo to sinosnje vece.Kad je doslo pola deset nestao sam u vidu Brzog Gonzalesa.

Da li je neko od kolega imao slicno iskustvo i sta raditi u takvim situacijama?

Hvala svima koji su nasli vremena za citanje i izvinjavam se moderatorima ukoliko sam temu postavio na pogresno mesto.

Promijenjeno od fable (26.04.2009 u 08:08 sati)
fable je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 09:21   #2
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ha ha stvarno strasno,ali to se svima desi kad tad,skola se uvek uci,inace ovo je moglo da ide vec u neke druge otvorene teme
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 11:28   #3
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ma bude svega

imao sam ja slično momak pogodio svadbu ˇ" pjevač" stigli mi da sredimo da postavimo razglas i to stižu svatovi mi raspallili kolo ljudi igraju onda počmu tražit da se zapjeva.
krenemo danas majko ženiš sina momak kreni velim ja on se zaledio nemore počet da ga da ne kažem sta.
sviramo mi foršpil par puta al ne počinje krene on nigdje ga ni crne ni bjele a pjeva rastura
neznaš jal ga gule jal pjeva bog ti jadan krene pa stane ljudi se okreću gledaju ajd krenem ja vidim da od njega ništa al krene i on izjeba me nije u intonaciji pa izbaci i mene
ja stanem stane on popizdim i velim prijatelju il pjevaj il šuti otpjevam ja prvu onkrene dalje al ljudi idu meni i pitaju đe ovog nađo reko našo on nas a ne mi njega para baš i nije išla pa se nisam trpo da pjevam al je svirka bila da se ubiješ nemore čovjek uhvatit intonaciju vriska ga stoji
pito sam se zašto ga ljudi uzeše al sam skonto kad je došla isplata buraz ija koju smo cjenu rekli on nije za toliko pogodio da nam plati dogovoreno vadio je lovu iz svog džepa
čovjek voli pjevat i bit u centru pažnje nije važno oćel zaradit otad više nismo radili skupa uuuuuuuuuuuuuu šta ja napisa moglo bi još ajd za sad
martinez je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 15:41   #4
munjabend
Drugar foruma
 
munjabend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 79
Downloads: 726
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
munjabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

haha sve sami talenti ovde kod mene u gradu ih je puna kapa cast izuzecima.sta reci .evo primer dve pevacice pavaju vec dugo godina a misle da su zvezde.iskreno ja ih nebi zvao da mi pevaju ni dok "pecem rostilj"

Promijenjeno od munjabend (26.04.2009 u 15:44 sati)
munjabend je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 16:33   #5
mire
Početnik forumacije!
 
mire's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2005
Mjesto: Tuzla
Postovi: 44
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa3x
Interesi: Muzika
mire befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E moje kolege radi tih takozvanih pjevaca ja sam davno poceo pjevat.Ako iole zna pjevat odmah se digne i pocne sebi podizat cjenu kao on je profesionalac i njega ljudi traze,a vec trojicu likova sam od pocetnika napravio profesionalce i vjerujte mi niko nije rekao ni hvala.Normalno je da nikog ne mogu zadrzat ali imaj malo dostojanstva pa priznaj sta si bio do juce.Al nema veze ja sam tu skolu skupo platio i vjerujte mi sad sam miran.
mire je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 16:42   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao prvo klavijaturista(Gibanica) nije ispalio tog nazovi"pevaca" vec mu je kasno javljeno za svadbu pa decko nije mogao da otkaze svirku koju je vec imao ugovorenu.
Posle je gibanica zavo mene da ga zamenim ali kad mi je rekao ko peva odmah sam odustao i rekao nema sanse.
Taj lik nema veze sa pevanjem,nema sanse da ga uhvatis nikako,a da ne govorimo da mu uzmes mikrofon.

Meni samo nije jasno kako ljudima koji su losi kao on ne mozes da dokazes da nisu za taj posao.
Najgore je sto kad odes na takvu svirku i zapadne te neko ko se gubi u tonalitetima ili sipada iz ritma,ljudi ne krive njega nego ispada po njihovom da ti neznas da sviras.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 16:56   #7
munjabend
Drugar foruma
 
munjabend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 79
Downloads: 726
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
munjabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi takvih "pevaca" ima svugde dovoljno je da mu neko kaze da nije los i eto ti zvezde.
munjabend je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 20:09   #8
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne ide se svirati sa svakome...
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 13:11   #9
sinisabar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2008
Mjesto: Bar
Godina: 39
Postovi: 16
Downloads: 68
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sinisabar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player


Dejan Komarov Deki - Ikona
You need to upgrade your Flash Player


Dejan Komarov Deki- Adrenalin
You need to upgrade your Flash Player

da li je mozda to taj momak
sinisabar je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 13:41   #10
najradio
Početnik forumacije!
 
najradio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2008
Mjesto: Ovde
Postovi: 15
Downloads: 290
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA 800
Interesi: Zenske
najradio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, ja mislim da treba svako oko sebe oformiti neku grupu muzicara sa kojima radi, ako vec nema stalnu postavu, ili ako svira sam...E samo onda treba ici na svirke inace - eto bruke!
Naravno i ja sam imao slicnih iskustava...ali odavno vise ne! Verujte mi da sam odbijao svirke u koje ne verujem i ljude u koje ne verujem! Necu da eksperimentisem, pa leba nemao da jedem...
Ali svaka skola kosta!
najradio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije