Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2009, 11:11   #1
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard touchscreen panel za roland VA7

Pre svega pozdrav svim kolegama koje bih zamolio da ukoliko znaju bilo koji servis koji dobavlja delove za rolandove kljave da mi posalju br na pm jer mi se razbio touchscreen panel(staklo osetljivo na dodir) od display-a na VA7. sam display je neostecen i potpuno ispravan ispisuje sve, kljava radi ali neke opcije se na VA aranzerima mogu birati samo preko display-a.
Touchscreen panel pashe od bilo kog VA modela bilod a je u pitanju va-3-5-7-76 pa ukoliko znate nekog ko ima neki neispravan arrangertakodje bih molio da mi javite ...Svaka pomoc ili bilo kakva informacija je od velike pomoci stoga unapred hvala svima koji su voljni da mi pomognu.
fable je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 14:02   #2
gokili
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2008
Mjesto: temerin
Postovi: 65
Downloads: 147
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: roland e80
Interesi: muzicar
gokili befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gokili pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nov ces tesko naci ovde kod nas,najbolje da nadjes polovnu va,a i jeftinije ce da te izadje. Nisam bas siguran da moze od va3 i va5 posto na pomenutim nemas Zip opciju na displeju i jos neke fukcije koje postoje kod VA7 i VA76.
gokili je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 14:17   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne znam da li negde mozes da nadjes polovan,ali ako nadjes,da znas da moze i od VA 5,za VA 3 nisam siguran,ali od VA 5 moze sigurno,nema veze ZIp opcija,to je opcija koja dolazi sa operativnim sistem,i nema veze sa ekranom...Ja recimo imam VA 5,i ubasio sam OS od VA 76 i sad imam i opciju za ZIp,ali naravno dzabe kad nemam ZIP,ali to je nebitno,bitno da ce taj ekran sigurno da pase i na VA7,a rekoh ti za VA 3 nisam siguran...Pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 14:28   #4
gokili
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2008
Mjesto: temerin
Postovi: 65
Downloads: 147
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: roland e80
Interesi: muzicar
gokili befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gokili pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Razlika je u broju senzora na displeyu kod va 3 i va7 kao i u pozadniskom osvetljanju,za va5 neznam moguce da je isti nisam imao ni jedan u servisu.

Milan$
Bas me zanima kako si uspeo da nateras Va5 da radi pod OS od Va76?
gokili je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 14:57   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nema neka matematika druze,isto kao kad ubacis OS od VA 5 isto tako ubacujes OS od VA 76,samo sto za VA 76 imas dve diskete za sistem,plus jedna za VariPhrase,koju ne moras da instaliras,VA 5 nema VariPhras,a za VA 5 treba samo jedna...Kad ubacis OS od VA 76,kad zavrsi s ucitavanjem prve diskete zatrazi ti drugu,normalno skroz sve isto kao na VA 76,i posle imas sve opcije kao na VA 76,i za Zip,i jos ponesto,samo sto kazem,dzabe kad nemam Zip........Ali ako nista drugo,barem lepo izgleda kad se pali klavijatura pa pise VA 76...Pozzzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 15:08   #6
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svim kolegama na pomoci a posebno Rolandinjosu jer me je uputio na pravo mesto problem ce biti resen.
fable je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 15:38   #7
gokili
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2008
Mjesto: temerin
Postovi: 65
Downloads: 147
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: roland e80
Interesi: muzicar
gokili befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gokili pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Aj neka bude kako kazes mada znam da na va 3 ne moze os od va5 a ni od va7. Kad se ubaci normalno pri paljenju na klaviajturi ispise VA5 ili Va7 i posle toga zablokira nema dalje.

Bas me zanima sto je onda posebno radjen os za VA7 a posebno za Va76 posto su potpuno iste osim u broju dirki i ona 3-4 tastera vise koja imaju na Va76?
gokili je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 18:10   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Druze veruj nemam razloga da lazem,radi OS od VA 76 na VA 5,a za VA 3 ne znam,nikad nisam niti video klavijaturu niti svirao na njoj,ali verovatno ne moze jer je ipak najslabija iz VA serije,pa bi i bilo cudno da na njoj moze OS od VA 5,7,76,jer inace koja je razlika izmedju njih kada bi i najslabiji iz serije podrzavao OS najace klavijature iz serije...A verovatno znas da se VA 5 i VA7,76 razlikuju samo po ZIP-u i VariPhrase,sve drugo je apsolutno isto,imaju bas sve iste boje i ritmove,VA 76 nema cak ni jedan drum set vise nego VA 5,tako da je jedina razlika izmedju njih kao sto rekoh ZIP i Variphrase...Za variphrase ne istaliras zadnju disketu i resen problem,a zip se kaci na glavnu plocu od va7 koja je ista kao na VA 5 samo sto je na njoj izbacen kontroler za zip,par cipova i jedan konderzator,tako je to skroz ista ploca kao za VA 7 i VA 76i nema razloga da ne cita OS od va 76,jer je njihova razlika minimalna...Kad bi ih stavio jedan kraj drugog,ne bi primetio nikakvu razliku,tako da je po meni VA 5 idealno resenje i kompromis izmedju G 1000 i va 76,ima apslutno sve od obe serije,a cena dzaba...milina...pozzz

Promijenjeno od Milan$ (04.08.2009 u 18:12 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 23:43   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drzite se teme!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2009, 23:49   #10
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam kakve veze imaju opcije sa njegovim Rolandom kad je i sam covjek rekao da je display ne ostecen nego da mu je staklo puklo...ako sam shvatio kako treba.A oko OS-a otvorite novu temu sigurno ce dosta ljudi jos zanimati ili nauciti nesta novo....pozdrav za sve.
Dejan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije