Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.04.2009, 00:22   #21
sinisabar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2008
Mjesto: Bar
Godina: 39
Postovi: 16
Downloads: 68
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sinisabar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@laky
imas snimke tog pevaca na prethodnoj strani

@gagy
o cemu pricas? radi se o losem "pevanju" a ne o losem sviranju.
p.s. bio sam na pomenutoj svadbi
sinisabar je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 01:26   #22
Skrba
Početnik forumacije!
 
Skrba's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.03.2008
Mjesto: Vareš, BiH
Postovi: 7
Downloads: 179
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg TR i PA 800
Skrba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ta sranja se skoro svakom dešavaju...
evo i moje priče koja se desila prije oko godinu danamalo je preduga, ali moram je napisati, izvinjavam se unaprijed moderatorima ako je preduga)

Zove mene čovjek, i veli mi da li sam slobodan da sviram na bazenu (nije bitno gdje), kaže da će biti nekoliko pjevača, a gost večeri je Kalimero ( Nisam imao pojma ni ko je niti šta radi...). Ja bio slobodan pa pristanem, kažem cijenu i dogovorimo se. Dolazimo ja i moj brat (koji inače sa mnom pjeva) na bazen, postavim svoje instrumente, naštimam razglas(nije moj, ali je odličan) i krenem da obiđem malo teren da vidim ko sve tu ima. Razglas je donio neki stariji čovjek, kontam ja iskusan profesionalac, i vidim da svira na Korg PA 1X, ali kaže on meni da nećemo zajedno svirati, svako svoje... U tom trentuku sam pomislio: Bože, pomozi kako znaš, šta ću ja sa svojim Rolandom EXR 7 i TR 61, čovjek će me potopiti... Postavim ja svoje i odem sa burazom popiti koju dok dođem na red. Kalimero još nije stigao, pa na scenu kao prvi (i jedini do tada) stupa "umjetnik" po imenu "Mali ninđa"(jedan od organizatora), koji je snimio svij prvi CD i da ga malo promoviše. Vidim da "svirać" počinje kopati po nekim CD-ovima i ubaci jedan u kljavu. Kontam ja: PA 1X, a pušta matrice? E jebi ga... Daj pusti kakav ritam i odradi to kako treba... Onda nastaje užas: Pjevač nije pjevao uživo nego je pušten plejbek preko klavijature...ali...prvo: snimak je zvučio kao da je čovjek sjedio u buretu i pjevao, i drugo: samo sam zapamtio dio refrena koji je glasio:...ti i ja se slažemo kao cuko i mačka... Pogledam ja buraza, on mene, i u glas izustimo: Majko mila, gdje dođosmo... U tom trenutku su neki gosti već napustili bazen, a ja sam imao nagon da sam sebe utušim u istom. Pjevać ja pjevao nekih pola sata, tekstovi i snimci sve gori od goreg... za to vrijeme smo ja i brat unijeli u organizam znatnu količinu alkohola i velim ja njemu: hajd otpjevaj jednu ne bi li ovo kako spasili... Nakon što sam ga nagovorio, krenemo prema bini (u pozadini čujem komentare od gostiju: ni ovi garant nemaju pojma). Odsviramo pjesmu i taman da napustimo binu, čujemo od gostiju da žele da nastavimo. Nastavimo i vratimo osmjeh preostalim gostima, dok nije došao kalimero. Kada je on počeo pjevati i izvoditi svašta na bini, ja umalo da crknem od smjeha (ko ga zna, zna o čemu govorim). Nekako sam preživio i to do kraja... Počnem pakovati stvari, kad dolazi konobar do mene, daje mi 20 KM (!) i kaže: organizatori su otišli, evo poslali su ti honorar...

Bio sam spreman da prebijem te ljude do te mjere da u narednih godinu dana konzumiraju hranu na slamku, ali su zbrisali...
Od tog dana novac uzimam unaprijed i ne radim ni skim koga ne znam...

P.S. Ništa protiv Kalimera, on je svoje odradio kako treba (neobično ali zanimljivo)

Promijenjeno od Skrba (28.04.2009 u 01:31 sati)
Skrba je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 22:06   #23
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svi smo imali slicna iskustva, ali ne mozes svaki put ni da izbegnes. Zvala me pevacica koja je pogodila proslavu mature, ja nikad cuo za nju (iako je ovo mala sredina i tesko da nikada nisam cuo za neku pevacicu). Isprica mi da je puna posla i da radi non-stop, da naredna 2 meseca nema slobodan vikend... Kad je pocela da peva, uzas. Svojim glasom topi celik na 100 metara udaljenosti. Sva sreca sto je drustvo bilo tako fleksibilno, pa je pevac zavrsio veliki posao, ona je otpevala mozda 20 pesama za celu noc. Jedino sto dobro izgleda i ima vrlo istaknute mlecne zlezde, sto je vecem broju prisutnih bilo sasvim dovoljno za dobar provod.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 23:57   #24
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@sinisabar

Druze,da me nisi zamijenio sa nekim?Kakva svadba,kakvo pjevanje i sviranje?Ja sam pisao o necem drugom.
gagy je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 00:26   #25
nermin94
Početnik forumacije!
 
nermin94's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 23
Downloads: 464
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa 800
nermin94 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nermin94 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala BOGU ja jos takvih iskustava nisam imao.Uhhhh
nermin94 je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2009, 11:19   #26
sinisabar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2008
Mjesto: Bar
Godina: 39
Postovi: 16
Downloads: 68
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sinisabar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gagy Pokaži Post
@sinisabar

Druze,da me nisi zamijenio sa nekim?Kakva svadba,kakvo pjevanje i sviranje?Ja sam pisao o necem drugom.
a pa ok,nego covek se zalio na pevaca,a ima vec tema o "klavijaturistima"
al nema veze,izvini..
sinisabar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije