Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2008, 01:58   #1
Braco19
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2007
Postovi: 77
Downloads: 348
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Braco19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Muzicari u USA

Skoro mi je ovo nampalo pa da vas pitam ovde u forumu. Mozeli mi onda neko reci ovde u americi gdje bi bio najbolji grad da bi se moglo nesto poceti ozbiljno od nase narodne muzike ali da je i dobar grad da se zivi u njemu? Zivim u USA i trenutno sam college student u Georgiji drzavi, i bavim se muzikom kad imam vremena ali hocu da nesto ozbiljnije pocnem sa muzikom.
Braco19 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2008, 03:48   #2
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Grad u kome ces ziveti samo od svirke uzivo jos nema u USA. Ja zivim u NYC i ima
sviraca sa aranzerima vise no sto ima obicni ljudi nesviraci. Jedini nacin da zivis od
muziku je ako krenes nekim drugim putem, studio, ovo ono, zapadna muzika i ostalo.
Zavisi sta mislis sa time OZBILJNIJE. Jesi ti u Atlanti? Dolazim u Snellville uskoro,
tamo sam skoro svaki mesec, il drugi.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2008, 04:04   #3
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard teskoje reci

ovde y americi je nekad imalo kafana pogotovo y chicagy ima ko zna kolko muzicara, sa arrangerima koji folirajy da svirajy , kojisy bili gitaristi , sad sy fajlasi , vremenasy dryga ljudi kojisy nekad voleli lepy nassy narodny muziky vise ne izlaze starijisy , a i danas ova muzika nije za nista , nema nista bez harmonike , menije vec arrangger preko glave , kupis najboljy opremy nikoti to ne ceni a necejy da plate na primer posle svirke redaje dase plati onome ko ima ozvucenje svise prave ludi za neke sitne pare bato , nema leba od muzike ovde , vidis da skripi ljudi gube poslove velike firme , ima toga mnogo al cy stati.
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2008, 04:37   #4
Braco19
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2007
Postovi: 77
Downloads: 348
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Braco19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvini nisam mozda tacno objasnio sta sam mislio reci. Ovaj, nemislim da bas zivim od muzike jer vise gledam na posao da radim za kojeg imam skolu ali ovako vikendom kad ima svirke da se moze nesto novca uzeti. Cujem od ljudi da svaki vikend sviraju negdje ali niko nije bas da zivi od toga. Trenutno sam u Marrieta to je gore malo vise atlante centrala ali tu sam opet.
Sto se tice arranzera ja inace to sviram ali harmoniku sam od malena sviro samo nemam da me ko prati sa arrenzerom inace ja bi uzeo harmoniku. Ali eto onako trazim gdje ima da se moze malo od muzike uraditi nesto. A jeste u pravu ima ih malo ovde u USA da znaju nesto od muzike. Inace svi se pusu, i prave neki muzicari ali eto nema veze.
Braco19 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 00:02   #5
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mozda cu malo da promasim temu ali sam gledao na you tube kolegu koji mnogo dobro svira i peva.Zove se Milos Djordjevic.Obratite paznju na coveka,KVALITET 10.P.S.Zivi u Cikagu i odpratio je sve mogice zvezde yu estrade.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 17:14   #6
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Milos je moj Nislija.Otac mu je pevac.Drzi kafanu u Nisu.I tako dalje....
Nije los ......
Koliko znam i on ne zivi od muzike......

Promijenjeno od milanceshow (20.05.2008 u 17:16 sati)
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 14:07   #7
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako i Milos mora da radi u firmi a na you tube vidim da je sve nase pevace pratio po celim SAD,onda tamo definitivno ne moze da se zivi od muzike.Meni je padalo na pamet da odem na par meseci ali izgleda da bi finansijski gore prosao nego u Srbiji.Hvala bogu da je doslo vreme da i ovde moze da se dobro radi i zaradjuje.Bar kod mene je takva situacija mada ima i kolega koji slabo rade.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 15:09   #8
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To sto muzicari prate zvezde na gostovanju i nije neko merilo profesionalizma,a ni merilo kvaliteta muzicara.
Definitivno je da svaka roba(muzicari i pesme) ima svog kupca (publiku koja placa i veseli se).
Mnogo je teze u naprimer-Americi ostvariti neku popularnost i ziveti od muzicke popularnosti,jer ima procentualno mnogo manje nasih ljudi.A oni ne idu svaki dan u kafanu kao sto je slucaj kod nas.I tako dalje ..................

Nije samo takav slucaj u dijaspori da ljudi rade dugi posao osim muzike.Ovde kod nas ljudi takodje rade razne poslove da bi stekli neku penziju i pritom sviraju.
Glavni uzrok su PAREEEEEE!!!!!
Sto se mora,nije tesko!!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 15:10   #9
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od jeftabgd Pokaži Post
Ako i Milos mora da radi u firmi a na you tube vidim da je sve nase pevace pratio po celim SAD,onda tamo definitivno ne moze da se zivi od muzike.Meni je padalo na pamet da odem na par meseci ali izgleda da bi finansijski gore prosao nego u Srbiji.Hvala bogu da je doslo vreme da i ovde moze da se dobro radi i zaradjuje.Bar kod mene je takva situacija mada ima i kolega koji slabo rade.
Jefto brate, ovde NEMAS kome da sviras! I ovo sto nas ima, razislo se ko rakova deca.... Kako rece Nedim, ukoliko hoces da zivis od muzike, okreni se zapadnjackoj muzici!

Znam jednog naseg momka ovde u Kanadi koji je napravio bend i svira sa njihovim muzicarima, otvorio svoj studio i radi produkciju i za svoj bend i za ostale NJIHOVE muzicare i zivi od toga! Od nase muzike ovde 'leba nema! Veruj mi na rec! Pa ja ne pamtim kad sam nesto za naseo odsvirao. Sve sto sviramo je za kanadjane. Nasu muziku naravno, ali za poprilicno manje para nego sto bi imali da sviramo za nase.... Prema tome, dodji da lovimo ribu ili da se zezamo, ali zbog svirke same NE DOLAZI!
Jugo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
muzicari, usa


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije