Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2014, 14:40   #11
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije da neću kupovati 10 godina, nego ne mogu. Nije ni problem toliko tih 10%, ali često, skuplja sprava ne znači i da je bolja. Ne bih hteo da napravim grešku pri izboru pa zato i pitam za mišljenje šta je po vama bolje.
Posle kupovine nema kajanja, davati oglas i prodavati posle mesec dana korišćenja kada vidiš da si pogrešio nije nikakvo rešenje.
Imam poverenja u ovaj forum i zato sam i ja tu, potrebno mi je što više mišljenja, pa ću ja na kraju sam odlučiti i niko mi neće biti kriv ako pogrešim.
Očekujem i dalje mišljenja o PSR S950, PA900 i BK-9.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 16:24   #12
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Matrice se uglavnom rade sa virtuelnim instrumentima pa ti tu bilo koja klava koja ima midi ili usb da povezes na komp moze odraditi posao. Sa druge strane ako bas hoces da koristis zvukove iz klave onda je opet tu yamaha vrh jer je sve odradjeno studijski kako treba i zvucase jako dobro. Yamaha izlazi jako dobro na razglasu to nemoras ni da pitas. Korg naravno ima svoj ''specifican'' zvuk. Na korgu mozes da dobijes kakav zelis zvuk uz jaaaaako mnogo rada.
Ja sam za pa 900 samo zbog semplera. Ima poprilicno mesta da ga napakujes da zvuci onako kako ti zelis. Sam kazes da narednih 10 godina ne planiras uzeti nista drugo? Ko zna sta zivot nosi, a sa pa 900 imas mogucnosti da ubacis kakve god hoces zvukove.

To je naravno ako pricamo o novim klavama. Vidim da si napomenuo polovne. Tyros 3 mozes naci za oko 1800 eura(zavisi u kakvom stanju i pre svega da li ima 512 ili giga rama za semplove). Tyros 3 ih sve ''pojede'' i live i studijski.
Toliko od mene. Veliki pozdrav i srecno sta god da kupis!
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
SMusic studio (23.05.2014)
Star 23.05.2014, 16:51   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Pozdrav, ljudi.
Ja sam novi (stari član). Bio sam dosta ranije na ovom forumu, ali su me posle reorganizacije obrisali,pa sam se ,evo, opet učlanio.
.........

Imam sada priliku da kupim nešto novo, budžet do 1800 evra, ali sam u totalnoj nedoumici šta uzeti......

.
Ovo je deo tvog prvog posta....ostalo sve sto si napisao o klavijaturama koje nisi ni probao a imas lose misljenje i njima sam zanemario i ocekujes da ti mi pomognemo o odabiru sta ces kupiti.

Sad navosid da imas 800 eura u keshu i da treba da prodas VA7...Pa cak i kad prodas VA7 neces biti ni blizu cifre od 1800 eura.Svakome je svaki euro dragocen kao sto je i tebi.

Bilo bi lepo da ti mi pomognemo ali moras prvo da se odlucis sta ti hoces.Ovo sve sto si do sada napisao mi deluje jako konfuzno.Saberi se prvo koliko ces imati para pa onda cemo videti dalje da ti pomognemo ako je to uopste moguce.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 19:45   #14
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ovo je deo tvog prvog posta....ostalo sve sto si napisao o klavijaturama koje nisi ni probao a imas lose misljenje i njima sam zanemario i ocekujes da ti mi pomognemo o odabiru sta ces kupiti.

Sad navosid da imas 800 eura u keshu i da treba da prodas VA7...Pa cak i kad prodas VA7 neces biti ni blizu cifre od 1800 eura.Svakome je svaki euro dragocen kao sto je i tebi.

Bilo bi lepo da ti mi pomognemo ali moras prvo da se odlucis sta ti hoces.Ovo sve sto si do sada napisao mi deluje jako konfuzno.Saberi se prvo koliko ces imati para pa onda cemo videti dalje da ti pomognemo ako je to uopste moguce.
Nemoj tako, prijatelju.
Ako sam napisao da raspolažem do 1800e, znači da ću imati toliko, recimo da imam pomoć prijatelja za toliko. Kada bih znao koju spravu hoću, ja ne bih ovde ni postavljao pitanje.
Ja radim sa aranžerima preko 20 godina i imao sam ih dosta. To što pišem loše o nekim modelima je zato što sam nešto i sam loše iskusio, a nešto sam čuo i od svojih prijatelja-kolega koji su imali neke modele što ja nisam.
Zadnjih godina nisam u toku sa novijim spravama, pa zato i pitam ovde vas koji ih imate i kakva su vaša iskustva.
Imao sam, recimo,ranije par meseci neki PSR, to je bila igračka. Takođe, imam i dan danas PSS Yamahu koja je isto igračka, ali radi kao sat, iako je stara preko 25 godina. Svirao sam na pozajmljenom Korgu i3 i X5D dve-tri svirke i bile su tada opake sprave.
Eto vidiš, ali danas se sve promenilo, PSR je postao ozbiljan instrument, Korg se uveliko pokvario sa kvalitetom i pouzdanošću, Yamaha je izbacila Tyros seriju koje je dobra ali preskupa (moj kolega ima T2 i pozlatio je, a imao je pre toga jako loš Korg N364). Drugi kolega je imao Korg M1 i kaže da od tada nije imao bolju klavijaturu, a sada ima Fantom X6. Jeste da to nisu sve aranžeri, ali firma koja stoji iza tih modela ukazuje da je kvalitet jako relativna stvar.

Zato ja sve to i pitam i nije tu ništa konfuzno. Ja samo želim, da ako potrošim pare, za koje očigledno ne dobijamo ono što bi smo sve hteli, dobijem bar nešto što će zadovoljiti moje skromnije potrebe. I sami ste pisali ovde po forumu da ne treba dati tolike pare ni jednom proizvođaču, jer nas očigledno deru sa svakim novim modelom, a ne opravdavaju te cifre nečim drastično novijim i pouzdanijim.
Eto,recimo, šta bi sa PA800? Ko je dao pare za njega, dao je i šta sad? Naravno da postoji sumnja u svaki novi model da se ne desi isto. Ako je to nejasno o čemu pričam, onda se izvinjavam što bespotrebno unosim konfuziju, ali moja iskustva i informisanost mi govore drugačije. Ja pratim ovaj forum već dugo, iako nisam bio aktivan član i jako dobro pamtim sva vaša nezadovoljstva i dileme oko puno modela bilo kog proizvođača. Uostalom, svi vaši postovi (pa i tvoji) su još tu, pa se podsetite šta ste sve pisali, naročito o modelima koji su bili tek u najavi a koje niste ni vi lično probali. Zar nije to unošenje konfuzije?
Dodato:
@velja87

Hvala ti puno na savetu. Ja sam ipak za novo i ako uzimam Yamahu, biće to PSR.

Što se Korga tiče, njega za sada mogu naći najpovoljnije (skoro nov i u garanciji 1400-1500 evra), a naravno da radim i sa VSTi preko računara, ali jako retko. Ne treba meni neke nove izmišljene boje i sekvenceri. Ja najviše koristim standardne GM2 (klavir, strings, orgulje, gitare, duvače) i to sam uglavnom uzimao iz mog Rolanda VA7 uz male korekcije sa efektima i EQ, i to opet samo standardno - reverb i delay i ništa više.
Znači, bitno mi je da je već fabrička boja "masna" i da ne zahteva mnooooooooogo šminkanja i rada (kako ti kažeš) da bi to izašlo iole realno i prihvatljivo. E, sad ne znam, da li Korg PA900 ima već upotrebljive boje odmah prilikom starta, ili moraš da ih sve "prefarbaš" po svome i da svaki put učitavaš takve setove pre bilo kakvog korišćenja dalje? Mislim da si me shvatio šta te pitam.
Mislim da je Yamaha možda spremnija od Korga po defaultu što se toga tiče. Ja mogu da kažem da je Roland baš karakterističan po tome što je odmah spreman za svirku, uz predhodnu postavku master mixa i EQ-a koji se jednom postavi i to je to (naravno, ako radiš uvek na istom ozvučenju)
Dodato:
@velja87

Hvala ti puno na savetu. Ja sam ipak za novo i ako uzimam Yamahu, biće to PSR.

Što se Korga tiče, njega za sada mogu naći najpovoljnije (skoro nov i u garanciji 1400-1500 evra), a naravno da radim i sa VSTi preko računara, ali jako retko. Ne treba meni neke nove izmišljene boje i sekvenceri. Ja najviše koristim standardne GM2 (klavir, strings, orgulje, gitare, duvače) i to sam uglavnom uzimao iz mog Rolanda VA7 uz male korekcije sa efektima i EQ, i to opet samo standardno - reverb i delay i ništa više.
Znači, bitno mi je da je već fabrička boja "masna" i da ne zahteva mnooooooooogo šminkanja i rada (kako ti kažeš) da bi to izašlo iole realno i prihvatljivo. E, sad ne znam, da li Korg PA900 ima već upotrebljive boje odmah prilikom starta, ili moraš da ih sve "prefarbaš" po svome i da svaki put učitavaš takve setove pre bilo kakvog korišćenja dalje? Mislim da si me shvatio šta te pitam.
Mislim da je Yamaha možda spremnija od Korga po defaultu što se toga tiče. Ja mogu da kažem da je Roland baš karakterističan po tome što je odmah spreman za svirku, uz predhodnu postavku master mixa i EQ-a koji se jednom postavi i to je to (naravno, ako radiš uvek na istom ozvučenju)
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (23.05.2014 u 20:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 20:36   #15
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj potražiti Tyros 3.
Čast tim novim klavijaturama ali za te novce mislim da je Tyros 3 najbolja opcija.
S obzirom da radiš 'namjensku' muziku, za takve stvari najviše materijala nudi Yamaha čak bez programiranja. Kak izlazi? -Kao klavijatura visoke klase.
Soundovi? -Za studio, i slične stvari nema bolje klavijature za te novce.

Promijenjeno od Alen P (23.05.2014 u 20:40 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
SMusic studio (23.05.2014)
Star 23.05.2014, 23:57   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Nemoj tako, prijatelju.
Ako sam napisao da raspolažem do 1800e, znači da ću imati toliko, recimo da imam pomoć prijatelja za toliko. Kada bih znao koju spravu hoću, ja ne bih ovde ni postavljao pitanje.
Ja radim sa aranžerima preko 20 godina i imao sam ih dosta. To što pišem loše o nekim modelima je zato što sam nešto i sam loše iskusio, a nešto sam čuo i od svojih prijatelja-kolega koji su imali neke modele što ja nisam.
Zadnjih godina nisam u toku sa novijim spravama, pa zato i pitam ovde vas koji ih imate i kakva su vaša iskustva.
Imao sam, recimo,ranije par meseci neki PSR, to je bila igračka. Takođe, imam i dan danas PSS Yamahu koja je isto igračka, ali radi kao sat, iako je stara preko 25 godina. Svirao sam na pozajmljenom Korgu i3 i X5D dve-tri svirke i bile su tada opake sprave.
Eto vidiš, ali danas se sve promenilo, PSR je postao ozbiljan instrument, Korg se uveliko pokvario sa kvalitetom i pouzdanošću, Yamaha je izbacila Tyros seriju koje je dobra ali preskupa (moj kolega ima T2 i pozlatio je, a imao je pre toga jako loš Korg N364). Drugi kolega je imao Korg M1 i kaže da od tada nije imao bolju klavijaturu, a sada ima Fantom X6. Jeste da to nisu sve aranžeri, ali firma koja stoji iza tih modela ukazuje da je kvalitet jako relativna stvar.

Zato ja sve to i pitam i nije tu ništa konfuzno. Ja samo želim, da ako potrošim pare, za koje očigledno ne dobijamo ono što bi smo sve hteli, dobijem bar nešto što će zadovoljiti moje skromnije potrebe. I sami ste pisali ovde po forumu da ne treba dati tolike pare ni jednom proizvođaču, jer nas očigledno deru sa svakim novim modelom, a ne opravdavaju te cifre nečim drastično novijim i pouzdanijim.
Eto,recimo, šta bi sa PA800? Ko je dao pare za njega, dao je i šta sad? Naravno da postoji sumnja u svaki novi model da se ne desi isto. Ako je to nejasno o čemu pričam, onda se izvinjavam što bespotrebno unosim konfuziju, ali moja iskustva i informisanost mi govore drugačije. Ja pratim ovaj forum već dugo, iako nisam bio aktivan član i jako dobro pamtim sva vaša nezadovoljstva i dileme oko puno modela bilo kog proizvođača. Uostalom, svi vaši postovi (pa i tvoji) su još tu, pa se podsetite šta ste sve pisali, naročito o modelima koji su bili tek u najavi a koje niste ni vi lično probali. Zar nije to unošenje konfuzije?
Dodato:
.........)
Prijatelju...ja tebe i dalje nerazumem...Napisi nam tvoje zelje kakvu klavijaturu zelis da kupis,sta bi voleo da ima a sta da nema itd itd.Ovde ima dosta kolega koji dobro poznaju razne modele klavijatura pa se nadam da ce ti neko pomoci da nadjes ono sto zelis i da kupis kvalitetan aranzer.

Imas ljude ovde koji sviraju Korga Yamahe,Rolande i siguran sam da niko od njih nije potpuno zadovoljan svojom klavijaturom.

Ono sto sam ja pisao ne moras ti da me potsecas,to i nije tema.Sve sto sam napisao napisao sam sa razlogom pa i ovaj post kojim odgovaram tebi.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2014, 00:45   #17
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 637
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja vise volim Korga i pre Rolanda ali Roland nije meni vise solutcija od kada su izbacili Sampler iz svoih instrumenta.
I ja neznam zasto Korgovi Arazeri se odmah kao Narodjacki ili Orientalni instrument saglasaju ja znam dosta Nemackih Muzicara sto sviraju Pa seriju ali to su muzicari koji sviraju uzivo i vole taj Live karakter kao i ja i za te pare sta dobijam od Korga nedobijam ni od Yamahe ni od Rolanda.
Yamaha je dobra Klviatura, ako hoces da imas cisti sterilni zvuk kao na CDu i kad radis dosta sa MIDI maricama (fajlovi), a ako hoces da ti Instrument zvuci Ziv (Live) i da imas mogucnost boje ili rimove po tvom ukusu da namestas (Samplove/Loopove,Editiranje Boja ili Ritam sekcije)itd. onda bi ti preporucio Korga.

Ali to je sve pitanje ukusa Korgovac ce ti uvek da kaze da je Korg naj. kao sto onaj sto svira Yamahu ili Rolanda njegov instrumet hvali.
bogy je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2014, 01:07   #18
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 839
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si za to da svako svoje hvali. Evo ja cu reci da me je skoro jedan pax3 odusevio. Jako dobro sredjen set. Slazem se da korg daje dosta slobode ali to koliko je dobro zavisi od korisnika, koliko poznaje produkciju. I po ko zna koji put, svaka klavijatura zvuci onako kako je sredimo. I nikako da ukapiram kako to yamaha zvuci sterilno a korg zivo.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
sale_band (03.11.2014)
Star 24.05.2014, 02:11   #19
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da skratim muke ovima koji nikako da me razumeju.

Pošto sam završio dizajn zvuka i radio puno LIVE koncerata, napravio i obradio mnogo audio snimaka, radio na radiju kao ton majstor, uradio dosta toga u svojoj HOME produkciji, mislim da će mi KORG najbolje ležati sa svim svojim mogućnostima i opcijama.
Vidim da ima dobar i jednostavan način za snimanje, a to mi je potrebno da imam pod rukom stalno, jer sam bezbroj ideja tako izgubio koje nisam u trenutku snimio. Neka je i ta bedna plastika, ja ga neću nositi po svirkama da bi se lako polomio, stojaće mi najviše u studiju na stalku. Jedino ako me tasteri ne izdaju brzo, ne polome se ili ispadnu, jer mislim da ću više pritiskati tastere nego dirke. Mislim da Korg ipak ima najbolji i najraznovrsniji softver od svih proizvođača i zgodan je za komponovanje. Ja neću na njemu da vežbam za bilo kakav nastup, nego većinu vremena da smišljam i snimam.
Samo ne volim klavijature koje čim uključiš zvuče kao kineske igračke, pa da bi došao do pravih i normalnih boja, moraš da ga prekucaš po menijima i uzduž i popreko. Nekako, kad god sam slušao ili radio neku svirku, nikada mi se ni jedan Korg PA serije nije sviđao kako izlazi na razglas. Navikao sam na jasnoću i snagu Rolandovog izlaznog signala, koji je po meni ubedljivo najbolji i sve ostalo mi ne zvuči kao treba. Kod Rolanda nema puno filozofije, uglavnom na mikseti stavim sve na 0 i to je to.
Možda može Korg da izbaci sve to mnogo bolje, ali treba majstor koji svira to da našteluje. I opet, to je nezahvalno. Ti ga namestiš kod kuće super, a kada izađeš na svirku ispadne cin-cin, pljang-pljang zvuk.
Zato je bolje ipak imati već pri paljenju kvalitetnu fabričku boju, a ne neku običnu i suvu, pa makar stavljali u softver posle toga 100 efekata, 200 EQ-a, 300 kompresora i 500 limitera, neće to izaći kako treba.
To me jedino brine kod Korga, inače, baš mi takav softver treba.
Roland, recimo nema ni blizu tako intuitivni softver za rad, iako ima puno drugih prednosti.
Sledi mi neki dan proba uživo PA900, pa ćemo videti šta dalje...
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2014, 02:23   #20
DrPtr
Početnik forumacije!
 
DrPtr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2014
Mjesto: Toronto
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
DrPtr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post

...... BK-9 mi se ne sviđa jer je preveliki (ne treba mi 76 dirki) i nema zvučnike.


Yamaha mi nekako sterilno zvuči što se aranžera tiče, nema dušu ...

KORG zvuči mnoooogo dobro, mada ja ga do sada nikada nisam imao niti svirao. Užasava me ona njegova plastika i bagoviti softver


.
Vec si sam napravio izbor ,a da te utesim taj korgov "bagoviti" software verujem da ti nece smetati i ne bih bio bas tako dramatican sa tom ocenom.Provodim dnevno bar po par sati sa klavijaturom i to ne u sviranju vec u editingu,baratanju sa semplovim,midijem....nikad nisam osetio da mi je nesto zasmetalo.Ima svojih bubica kao i svi ostali ali nista toliko dramaticno.
Izrada jeste losija nego recimo PA3 ali normalno sa nizom cenom ide i nizi kvalitet a sad sto bi mi voleli da kvalitet ostane isti a cena mala eee tu nam se zelje ne podudaraju,"oni" to prave zbog njih ne zbog nas . Misle oni i na svoje potomke .
To sto su tasteri poispadali u prodavnici i ne cudi me,demo model koji svako drnda kako hoce....
Sto se tice zvuka workstationa tice moj apsolutni favorit je Yamaha (Motif) ali kad je aranzer u pitanju definitivno Korg,zbog svoje operativnosti,mogucnosti,jednostavnosti....pre godinu dana sam imao u planu da zamenim PA3 i precesljao sam sam svasta,manuale ,forume... i ne mrdam od njega.
Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
....skuplja sprava ne znači i da je bolja.
Iz nekog mog iskustva vrlo cesto "skuplje" znaci bolje ali pitanje je da li ti treba taj hardverski ili softverski deo zbog cega je skuplje a kako kolege primetise nisi bio bas precizan osim da to bude "masno"
Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Ja nisam profesionalni muzičar i ne živim od muzike, to mi je samo hobi i ništa više, ali hobi koji košta. Možda je nekom 150 evra smešno, ali meni nije.
Moja tročlana porodica živi sa 300 evra mesečno, a ja radim 3 posla da bih nešto zaradio i nijedan nije u vezi sa muzikom.
Pod ovim okolnostima i ako je ta neka "tezgica" koja ce mozda da iskoci pod velikim znakom pitanja ja uuuuopste ne bih ni pogledao aranzer.Uzeo bih neki workstation i ustedeo novac.Ako vec mora onda mislim da je 900 dobar izbor
DrPtr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije