Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.09.2012, 22:04   #21
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nesa ,
Pa komentiraju bas oni koji su imali obje sprave .
Procitaj malo pazljivije post .
Ja osobno nisam probao gw8...
Gw7 jesam ...ili je to bio gw8,ne sjecam se.
Mala i velika svirka ?
Mislim da.znas razliku
Mada ne vidim sta ce raditi aranzer sam na velikoj bini.
Prava ,velika ,svirka za,mene podrazumijeva bend.
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 23:46   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tema je apsolutno besmislena i odavno je trebala pod kljuc."Da sam ja nesto vlast.....".
Poredite neuporedivo to jest,osim sto klavijature nisu u cenovnom rangu nisu ni u istoj klasi.
Imao bih samo nesto da kazem u vezi Rolanda GW8,negde sam vec pisao o tome ali eto da ponovim cisto da se zna.Klavijatura moze da zvuci identicno kao G1000,G800,G600 zato sto ima skoro sve boje sa prethodnih Roland klavijatura recimo G serije, XP serije,Jupitera itd. samo je potrebno znati kako to napraviti.Dakle osim sto moze da zvuci kao navedene klavijature,moze i totalno drugacije a to mu omogucava "biblioteka" od oko 1700 boja.Cela prica se svodi na (sto je uostalom slucaj i kod drugih rolandovih arangera) pravilan izbor boja i njihov odnos jacina.Ogroman nedostatak je taj sto je osudjena na 100 user ritma ali neki ce se setiti vremena kad nam je bilo dovoljno samo 8 Usera pa smo vise zaradjivali i imali vise posla nego sada.Tako da,sto bi reko Ajnstajn,drugari,"Sve je relativno"!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
nesaband (26.09.2012)
Star 26.09.2012, 23:58   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto kako to covek sve lepo napise u par recenica i stavi na kraju tacku na ovu temu.Kao da si mene pitao sta da napises Bobane.Hvala ti puno
Dodato:
Nego mora da kupim ponovo taj GW8 pa da ga nosim na te male svirke
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (27.09.2012 u 00:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 00:38   #24
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Vam na komentarima za GW8 a i za T2.

Jos nisam donjeo 100% odluku šta će biti, ali pročitajući detaljno Vaše komentare, komentare u privatnim porukama, te po forumu mišljenja korisnika i jedne i druge sprave, težim sada više ka T2!

Ono što nije realno u ovom postu jeste, poređenje te dvije klavijature, jer ipak T2 kao nov je bio znatno skuplji nego što je bio nov GW8, a isto tako i polovna sprava nije u istom rangu.

Cilj mi je više bio da saznam, jel to stvarno dobijam puno više ako sačekam i kupim T2 ili se radi o nijansama.

Interesantne su isto izjave bivših vlasnika GW8 (pretežno je bilo prebacivanje na drugi model ili brand, zbog teškog sređivanja klavijature i manjka materijala). Pogotov onih, koji su koristili KORG Pa seriju, pa je tu znatno olakšano upravljanje nego na GW8. Dok Kod Tyros-a 2, većinom prelaz je bio žele malo promjenu, noviju klavijaturu, a ne jer im Tyros 2 nije radio posao, zbog manjka materijala ili otežanog sređivanja iste.

Volio bi da tema ostane otključana dok ne kupim GW8 ili T2, pa da mogu i svoje utiske o toj spravi da postujem. TAKO DA NEMA POTREBE dalje da pišete koji je bolji, detalji koji su me interesovali sam dobio, HVALA

BTW. nakon što kupim, zbog dilema koji bi mogli i drugi da imaju, navest ću zašto sam se odlučio za jedan od modela i koje su prednosti i mane iz mog ugla gledano. Nadam se samo da ću uspjeti isprobati uživo i jedan i drugi prije kupovine.

Hvala još jednom
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 00:47   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
ko kaze da je gw8 bolji od g1000 jede g. ...
Ti nahrani mnogo ljudi sinovac... nije bas na mjestu, da nisi malo pretjerao ??? Nemamo obicaj da pisemo na taj nacin na ovom forumu a ozbiljno sumnjam da ces uspjeti to da izmjenis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:33   #26
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

trazit,, jede g.= grozdje ok??!! haha
Dodato:
boban010, ne moze identicno da zvuci. moze ona imat iste zvukove al nema iste efekte itd. to je totalno druga serija, nemojte lupati ako nemate dokaz. tako su vikali i pre za ostale rolande, a u sutini ni jedan nije zvucao kao on. zato je on ostao svima po dobrom secanju. to je isto kao ja da presemplujem ton po ton neku boju sa rolanda i ubacim u sempler kontakt.. jest to ta boja,, al...

nadji ti negde te dve klave, ubaci isti ritam, i kad dobijes na snimku to sto pricas kupicu odma taj GW8. do tad baj baj haha.
primer isto sempleri,, evo udjete u triton i izaberete M1 Piano klavir,, jest to sempl od njeg al s orginal klavijaturom nema veze.

100 ritmova?! moze li kao g1000 UPS?? naprqavis jedan UPS sa sto ritmova, i vozi,, ucitas za sekund drugi i imas opet 100 novih ritmova sa novim UPS?
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (27.09.2012 u 01:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 07:29   #27
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
Hvala Vam na komentarima za GW8 a i za T2.

Jos nisam donjeo 100% odluku šta će biti, ali pročitajući detaljno Vaše komentare, komentare u privatnim porukama, te po forumu mišljenja korisnika i jedne i druge sprave, težim sada više ka T2!

Ono što nije realno u ovom postu jeste, poređenje te dvije klavijature, jer ipak T2 kao nov je bio znatno skuplji nego što je bio nov GW8, a isto tako i polovna sprava nije u istom rangu.

Cilj mi je više bio da saznam, jel to stvarno dobijam puno više ako sačekam i kupim T2 ili se radi o nijansama.

Interesantne su isto izjave bivših vlasnika GW8 (pretežno je bilo prebacivanje na drugi model ili brand, zbog teškog sređivanja klavijature i manjka materijala). Pogotov onih, koji su koristili KORG Pa seriju, pa je tu znatno olakšano upravljanje nego na GW8. Dok Kod Tyros-a 2, većinom prelaz je bio žele malo promjenu, noviju klavijaturu, a ne jer im Tyros 2 nije radio posao, zbog manjka materijala ili otežanog sređivanja iste.

Volio bi da tema ostane otključana dok ne kupim GW8 ili T2, pa da mogu i svoje utiske o toj spravi da postujem. TAKO DA NEMA POTREBE dalje da pišete koji je bolji, detalji koji su me interesovali sam dobio, HVALA

BTW. nakon što kupim, zbog dilema koji bi mogli i drugi da imaju, navest ću zašto sam se odlučio za jedan od modela i koje su prednosti i mane iz mog ugla gledano. Nadam se samo da ću uspjeti isprobati uživo i jedan i drugi prije kupovine.

Hvala još jednom
Uspoređivanja klavijature pretežno završe ovako ...
Svako brani svoju firmu ,svoj tyros ili korg .
U ovome slučaju i gw8 .

Ti si kolega tražio nešto nelogično ,srednja klasa vs viša klasa klvaijature .
Svakome ,pa i tebi bi samo na osnovu toga bi trebalo biti jasno šta je bolje
od to dvoje .

Ali također si rekao da si svjestan razlike u vrijednosti klavijatura .OK.
Ako imaš 500 eura kupi gw8 ,nećeš pogriješiti .
Ako imaš 1800 eura kupi (moj) tyros2

Bez obzira što je tema besmislena ,možda i nije ako je tebi nesto pomogla ,
kolege su se potrudile dati svoje mišljenje i savjete ...


Nesaband ,
ako ne znaš razliku između velikog i malog posla ,
onda mi je žao .
Zamijenio sam te za jednog drugog Nesu .
romario je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 09:21   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema kolega razlike izmedju nekog posla.Posao moras da radis uvek dobro,bilo manje ljudi ili vise ili ces propasti u svom poslu.Nemoj da mi kazes da bi trebao bolje da zvucim kad ima vise ljudi a kad ima manje da nije bitno nego da se posao samo otalja.E sad da li ce ti neko prosuti neko pice po klavijaturi to nezavisi od toga da li ima puno ili malo ljudi vec kakva je publika.Uvek moras biti oprezan.

Sto se tice grozdja ja volim da ga jedem bez obzira da li je neka klavijatura bolja od neke druge ili nije samo se u tom slucaje ne stavljaju tri tacke iza slova G vec se to lepo napise tako da me kolega @branoy nije ubedio da je tu rec hteo da upotrebi vec neku drugu,ali to je vec deo njegovog vaspitanja,ne bih da ulazim u to.To je licna stvar.
Nemam ja razloga da branim GW8 niti bilo koju klavijaturu vec da napisem ono sto znam i da pokusam da pomognem svojim odgovorima kolegi koji je postavio temu.

On ce vec sam odluciti koju ce klavijaturu kupiti posto ce je sam i platiti.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 09:57   #29
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Ti si kolega tražio nešto nelogično ,srednja klasa vs viša klasa klvaijature .
Svakome ,pa i tebi bi samo na osnovu toga bi trebalo biti jasno šta je bolje
od to dvoje .
Ne bih se baš složio s time da sam tražio nešto ne logično. Jer nisam poredio T2 u GW8 u kompletu. Nisam poredio koja klavijatura od njih je bolji kao aranžer, težinu ili sl. Nego mi je bio bitan sound!

Jer GW8 je prilično nova sprava, dok T2 je izašao davno. Pa me najviše interesovalo u tom pogledu da li GW8 sa internim Sound Chipom, Sonic, može parirati T2.

Isto tako korisno mi je bilo saznati utiske drugih za kvarove i koliko teško održavati. Pa tako da sve to utiče na izbor.

Da tražim auto, ne bi platio duplo veću cijenu za stariji model ako on može umjesto 5 za 4sec sa 0 na 100. Ali ako to on moze za 2 umjesto za 5, e onda vrijedi cekati i platiti duplo vise. Na to sam isao i tako i naveo. A porediti GW8, T2, nikako. Svako ima svoje mane i prednosti. Jedna vise, druga manje

Btw. NIKAD, ali stvarno NIKAD, mi neće biti jasno, za komentare, T2 jede GW8 za doručak ili to je obična igračka za T2. Jer imao sam Pa800 i 50 i nisam mogao reći tada da je Pa50 kao igračka spram Pa800.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 10:53   #30
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao trenutni korisnik T2 i Gw8E javno i ODGOVORNO tvrdim da je Gw8E smeće u usporedbi sa T2 po svim mogućim stavkama. Od zavrsne obrade, upravljivosti, mogucnostima, do sounda na izlazu.
Neusporedivo.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od Dell (27.09.2012 u 12:40 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije