Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2009, 22:08   #41
jmikulc5
Drugar foruma
 
jmikulc5's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2006
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 96
Downloads: 889
Uploads: 7
Rekao HVALA: 53
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Interesi: Uživati u životu
jmikulc5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav!!
Još kad bi htio pojasniti na koji način napraviti što bolje tamburice na PSR 1500, bio bih neizmjerno zahvalan.
jmikulc5 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 19:40   #42
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i od mene jedno kratko pitanje Sređivao sam neki grčki ritam sa download-a pa me muči to što mi u dve varijacije kada sviram bilo koji dur čuju se daire zveketuše i clap a kad držim mol one se ne čuju Kako da ih nateram da tapšu bez obzira na akord?
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 20:44   #43
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovisi koji je tocno ritam u pitanju, izbor drm kita i sl. Inace to nebi trebalo da se desava osim ako nesto u samom ritmu nije podeseno. Dali sviras sa ukljucenom tercom ili cisto normalno? Poz
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 22:38   #44
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam još ubacio terce, a isto je i kada promenim drum kit. Pustiću ti style na mail, baš me zanima da li je to samo kod mene ili je tako urađen. Pozdrav.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 01:33   #45
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad ulovim vremena objasnicu postupak za kopiranje OTS uređenih boja iz jednog stila u drugi, do tada, lijep pozdrav svima
Dodato:
Takav postupak mogao bi biti slijedeci:

u jedan od slobodnih mjesta, da vam sva tri styla budu na okupu radi lakše kontrole, USER ili CARD ili USB iskopirajte vaš osnovni style na kojem se nalaze u okviru OTS 4 sređene boje. Ako ste unaprijed vidjeli da na dva zanimljiva styla (na OTS) imate također lijepih boja koje bi ste rado prebacili na vaš osnovni ritam (koji želite promjeniti) tada se to može učiniti ovako:

(A - osnovni ritam.............)
(B - ritam za korištenje OTS)
(C - ritam za korištenje OTS)

Zamislimo da vam se ne sviđa OTS-1 sa vašeg osvnog A styla a prethodno ste uvidjeli kako vam se dopada OTS-4 boja iz B sytla, vi odete na taj B style i stisnete OTS4 i vidite dal je to što želite, ako jeste samo se vratitite na style A. Prethodno ste se uvjerili kako ovdje OTS-1 ne valja, vi dakle samo stisnete OTS, memory, označite vaš OTS-1, yes, SAVE, pokazuje se vaš osnovni style A, stisnete OK, overywrite, yes. Na mjestu OTS-1 svira premještena boja OTS-3 iz styla B koji ste iskopirali u vašu datoteku A ritma, OTS1. Na isti način možete mjenjati sve OTS po želji, lako i praktično.

AKO VAM SE NE SVIĐAJU OTS U STYLU

Ako ste npr nezadovoljni sa ukusom vaše varijacije na ritmu koji posjedujete i ako to želite izbaciti tako da vidljiva ostanu primjerice tri styla, to se lako riješava na slijedeći način:

- najpre označite vaš style koji želite editirati
- digital recording (style creator)
- ako je riječ o varijaciji main B onda na lijevoj strani (prekidač main B) stisnemo taster
- panel odmah otvara ponudu dal želite bilo koji main izbrisati, u ovom slučaju vaš main B, OK potvrda,
- tipka (J) se drži pritisnuta i istovremeno gornjim tipkama iz dvorednih prekidača (1-8 tasteri sa dva reda) aktivirate jedan po jedan style part iz te main varijacije
-tipka EXIT
- SAVE
- vraćate se u STYLE na kom se nalazi vaš style sa (sada) obrisanom B varijacijom, ok, potvrda i kada izađete iz dig.recordinga i pogledate vaš style, vidite da više nema varijacije B.
Na istini način se mogu riješiti bilo koji elementi iz sekcije ritma, lako i praktično. Za sada toliko, pozdrav
Dodato:
Dalje:

Obicno vidim da neki kolege muzicari prilikom zive svirke koriste samo 4 kombinacije OTS sa svojom registracijom. Neznam da li je ljudima to poznato, ali od ranije sam pisao kako je isplativo da u biti iskoristite samo jedan OTS1 a ostalo da raznim kombinacijama spremate pod ostalih 7 registarskih mjesta. Dakle na prvi memory spremite vas style (moze sa tercom zajedno) a ostale boje koje poslozite mozete da stavljate dalje na narednih 7 mjesta. Ovime se dobija puno ljepsi i prakticniji rad, vise kombinacija boja za promjenu tokom zive muzike. Sve to mozete spremiti kako smo rekao u 8 registracija. Ako zelite raditi potpuno prof., tada iskopirajte svoj style prim.A1 (npr A2 style) i dalje popunite narednih 8 kombinacija, ovo je jako simpaticno i jako pozeljno. Na oTS memory settings vi mozete spremiti i podatke boje i podatke vase terece, a sve zajedno povezujete sa vasim ritmom. U toku zive muzicke tacke, mozete se koristiti multipad sekcijom. Prethodno mozete da imate spremljene prof.multipads duvace, gitare, sve to mozete dobro iskoristiti i sklopu varijacija, intra, ili kraja pjesme.

Promijenjeno od Vihor (06.10.2009 u 21:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Vihor, za koristan post:
nikadvisekorg (05.09.2011), VUNIMRAV (07.10.2009)
Star 24.11.2009, 13:08   #46
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

danijele to se radi u emc styleworks-u , tamo odredis sta u molu a sra u duru da svira. konktaktiraj me da ti objasnim
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2010, 23:41   #47
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovaram na ovu stariju temu...

Samo da pitam zasto nema slika u objasnjenjima, bas bi mi trebalo ovo...?
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2010, 02:02   #48
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozzz.evo da se i ja zahvalim Vihoru svaka cast,i zahvaljujem se kolegi Fici sto mi je pomogao u vezi Yamahe.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2010, 01:26   #49
zagorac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.01.2010
Postovi: 3
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zagorac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo bi želio pohvaliti za ovakvo opširnu i slikovitu uputu koje i mi laici možemo da shvatimo.
Ja bi molio za malu pomoć oko sređivanja staylova. Imam PSR 1500 koju sam nedavno nabavio. Inače sviram amaterski za sebe i društvo, te se baš ne razumijem u ove vaše izraze staylovi, boje, terce i sl. Međutim preko ovog vašeg uputstva pokušao sam srediti da ritam - stayl zvuči bolje i prateći vaše upute to mi je i uspjelo. Međutim na kraju kada sve uradim kako ste napisali i ugasim klavijaturu po ponovnom paljenju ostaje staro uređenje, odnosno ne prihvati sve naredbe koje sam zadao nakon vaših uputa, te ponovno moram sve nanovo uređivati. Jedino gdje možda pogriješim je kod sređivanja EQ u u MIXSING CONSOLE (style part), gdje nakon dodavanja vrijednosti koje navodite treba sve potvrditi sa "STORE", međutim, kod mene na displeju u desnom kutu stije natpisi "STORE 1" i "STORE 2". Pokušao sam stisnuti i jedan i drugi no nije mi uspjelo. Nakon pritiska na jedan ili drugi otvara mi se u donjem dijelu displeja opcija gdje mi ponovno da da upisujem DSP1 COMP. Jednostavno me zanima gdje griješim ili je neka druga caka u điru koja mi nije poznata.
Molim vas ako mi možete pomoći kako bi mi ovako sređeni stayl ostao u memoriji da ga ne moram svaki puta nanovo sređivati kada upalim klavijaturu.

Pozdrav sa Hvara i unaprijed hvala na odgovoru.
zagorac je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 00:08   #50
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav svima Pokušavao sam da pronađem temu u kojoj je pisano o tome kako se user voice dodaju u neki ritam, ali bezuspešno... Molio bih nekog da napiše ukratko proceduru ili da postavi link na temu ako još postoji.
Hvala unapred
danijel011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije