Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.09.2015, 21:49   #511
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne vidim nikakav problem u plastici, čak šta više, odgovara mi što je tako lagan instrument. Iako je plastika, mislim da je kvalitetno urađen, a sa druge strane, koji to danas aranžer drugih proizvođača nije od plastike? Šta bi mi značilo da ima sa strane, recimo, drveni okvir ili unutra neku šasiju od nekog metala? Šta bih dobio time osim na težini?
Kada sam išao po prodavnicama muzičke opreme pre kupovine BK9, u tom cenovnom rangu sam išao da vidim i probam Yamahu PSR-950 i Korg PA900.
Od Yamahe sam momentalno odustao čim sam spustio ruke na sunđeraste dirke, kao kad bi na Rolandu propale opruge pa ne znaš da li si pritisnuo nešto ili nisi i dali će dirka da se vrati uopšte u početni položaj, a o sitnim gumenim tasterčićima i da ne pričam. Ostao sam u radnji celih 10 minuta.
Što se tiče Korga PA900, njega sam detaljnije isprobao (preko 4 sata) i stvarno je praktičan za rad, ali tužno je ono kada vidiš kako su ga kinezi sklopili, pa ono je baš tuga videti onu plastiku. Tasteri za upravljanje su takođe gumeni ali nemaju hod, pa nikada nisi siguran da li si ih pritisnuo ili nisi ako baš nisi manijak pa da ih jako pritiskaš svaki put, a ako jesi onda će ti brzo otići touch screen. Dirke su malo bolje nego kod PSR-a, ali nisu ni blizu Rolandu.
Sve u svemu, BK9 je u svim ovim rešenjima mnogo kvalitetnije napravljen od oba navedena modela, tako da to sa plastikom kod BK9 nema veze.

Drugo, ono što BK9 ima u sebi kao sound generator je simbioza svih dosadašnjih modela i zvuči jako dobro, a može se i jako dobro prilagoditi svom ukusu jer ima mnogo opcija za to. Zvuk mu je vrlina i napredak u odnosu na predhodne modele Rolanda, a ne mana i nedostatak. Na kraju krajeva, kada svirate, jedino je zvuk to što stiže do publike i to je najbitnije da bude izuzetno kvalitetno.

Po meni, jedina velika mana je operativnost za LIVE nastupe i zbog toga sam i ja jako rezigniran na Rolanda. Nema šanse da išta u nastupu improvizuješ i u hodu menjaš ako to predhodno nisi pripremio kod kuće i snimio u neke performanse ili foldere na fleški. Ako bilo šta pokušaš van toga, možeš samo da upropastiš pesmu i svoj nastup i ništa više. Nervira me to što sam do sada više proveo vremena oko nekih pesama da ih upišem i podesim u BK9, nego što sam stvarno vežbao da ih sviram. E to ne mogu ni ja da im oprostim...
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
worga (24.09.2015)
Star 26.09.2015, 07:31   #512
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Boban010
Rijesio sam dio misterije kod bagovanja tj. zasto se upalio meni sa 7/8 ritmom.
Jednostavno zato sto mi je to bila kao default registracija, zasto sam izabrao 7/8 ko ce ga znati ali kao ideja nije lose, samo neki standardniji ritam ubaciti za default.
Onda, umjesto da radim sta pametnije analizirao sam malo fabricku rumbu i nasao da su koristili nrpn. Ako uradis freeze vidjeces da ce sve otici u mp3, onaj dobos isto nigdje neces naci ali se mora priznati da su ga dobro dotjerali upravo sa nrpn tj. eq. i zato ga kao takvog nigdje nema u setovima a nije da nije dobar mozda jedan od najelegantnijih poteza na cijelom BK9. Nista sumnjivo nisam nasao, ali nemam bas neki dobar program za gledanje sys-ex,
u svakom slucaju nije vise zabagovao iako sam poceo koristiti i audio. Evo imam neka dva fajla, nesto sam prepravljao i zaboravih koji je koji ali jedan je sigurno sa BK9.

Evo sad vidjeh da mora biti mp3 ...
Fajlovi
File Type: mp3 1.mp3 (70,1 KB, 50x skinuto)
File Type: mp3 2.mp3 (70,6 KB, 40x skinuto)
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2015, 18:20   #513
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To nije bagovanje ako ti se upalio sa 7/8 ritmom...U default performansi mozes postaviti samo fabricki ritam a ne i user(sa fleshke).
Moja najveca zamerka je sto u fabrickim ritmovima(ritmovi za nase potrebe) nije iskoriscen alteration mod, pa kad sviras recimo u G onda su kontre previsoke i kad predjes u A onda su preniske.Ovo postoji jos od G70 ali verovatno je neznanje u pitanju pa nije iskoriscena ova fantasticna mogucnost...Ritmovi koji su ubaceni u novije klavijature su radjeni na nekim drugim klavijaturama pa su samo konvretovani i obojeni uz pomoc Makeup toolsa.Da bi bili dobri ritmovi,moraju se napraviti na samoj masini uzimajuci u obzir osobine odabranih boja i potencijalnih zamena za iste uz koriscenje obilinih alata za obradu zvuka...
Tek onda mozete da ocekujete da BK ili E-A7 zvuci dobro kao sto je G serija u svoje vreme...
Jos jedna velika zamerka,zeleo bi da i u Style composeru postoji mogucnost upotrebe ekvilajzera i MFX-eva,jer prilikom "komponovanja" novog ritma nisi siguran sta ces na kraju dobiti i nemas uvid kako to zvuci odmah....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 07:10   #514
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Konacno sam dobio pjevacice i to par i percusionistu pride
Fajlovi
File Type: mp3 zastave.mp3 (1,74 MB, 68x skinuto)
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2015, 10:44   #515
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo kolega,svaka cast! Eto sta moze Roland BK-9 a moze i jos bolje sigurno!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2015, 17:51   #516
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje za one koji možda znaju kako i gde u BK9...

Sređujem neke stare ritmove koji su na ranijim modelima Rolanda zvučali dobro, a sada na BK9 totalno poremećeno u smislu da su pojedini instrumenti preglasni u ritmu, pojedini se jedva čuju, a najgore je što su neke cele DIVIZIJE (Intro1,2... Main 1,2...Endings) kompletno utišane ili pojačane.
Za pojedine instrumente znam da im doteram volume u MekeUp tool-su ili u Ritam Mixeru, ali imam problem da smanjim ili pojačam celu diviziju, jer to ne može da se uradi u MakeUp-u već samo u Ritam Composeru.


Recimo, ok mi je odnos instrumenata u Main 1, ali je ceo Main 1 dosta tiši u odnosu na ostale Main 2,3...
Na primer, ako recimo imam FULL STRINGS u Main 3 koji ima dobar nivo, a isti taj FULL STRINGS u Main 1 se jedva čuje, ja ne mogu u MakeUp tool-su ništa da mu radim sa volumenom, jer ako ga pojačam da bi se sada normalno čuo u Main 1, postaće preglasan u Main 3 gde je pre toga bio OK i ništa od tog posla. Znači, potrebna mi je opcija da mogu samo ceo Main 1 da pojačam recimo za nekih 30%, ali u Ritam Composeru ne postoji opcija (u meniju Track Edit ) za promenu volumena divizija. Postoji samo opcija "Change Velocity", ali ja neću da menjam dinamiku nota nego kompletan volume te cele divizije.
Postoji i opcija Expression u Global Change meniju, ali meni je već expression cele Main 1 divizije na 127, a ona se i sa tim nivoom od 127 slabije čuje u odnosu na druge divizije, tako da ne mogu ni sa tim da uradim ništa.
Da rezimiram na kraju, postoji li neka opcija za promenu volume cele divizije, da ne bih menjao posebno volume za svaki instrument po instrument i tako poremetio odnos u mixu ritma, a i tako je mnogo teže i nelogičnije raditi?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2015, 20:51   #517
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ideja: Ako nekoj divizijiji ne mozes da se pojacas expresion, onda na drugim mozes da smanjis i iznivelises jacine sa najtisom...a kasnije u makeup tools-u ides na common pa ceo ritam podignes volume da bi izjednacio ukupnu jacinu sa drugim ritmovima.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
SMusic studio (22.10.2015)
Star 22.10.2015, 21:37   #518
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E, bravo, toga se nisam setio.
Znači li to da se volume cele divizije podešava jedino menjanjem expession vrednosti u ritam kompozeru u meniju "Global Change"?
I drugo, kao se zamenjuju boje instrumenata u pojedinačnim divizijama u ritam kompozeru?
Hvala, Dejo !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2015, 08:54   #519
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, koliko mi je poznato, expression je midi informacija vezana za volume a u kompozeru baratas samo midi informacijama.
Zamena boja je moguca u micro edit, gde se mora zameniti program change komanda (moras za dur mol i sedmicu posebno).
Ipak, najjednostavniji nacin je da se instrumenti srede u makeup tools. Prvo promenis sve instrumente na one koje zelis da ti ostanu. Onda odradis FREEEZE DATA. Snimis ritam. Posle ovoga, u style composer-u bi trebao da ti prikazuje novoizabrane instrumente.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2015, 19:59   #520
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, znam da je moguća zamena boja i u Micro edit modu, ali gledam da to izbegnem jer je jako pipavo i za mene kompleksno. Pre sam ipak za neki lakši i brži način. Jednom sam to radio još na E96 i na kraju posle par sati sam shvatio da više ne znam šta sam radio i da nisam dobio ono što sam hteo.

Elem, našao sam u uputstvu nešto gde bi se možda to moglo uraditi. Nisam još probao, ali mi treba potvrda da je to i tu moguće pa da prionem na posao.

Evo slike...


__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije