Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2023, 05:27   #1
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg Pa4x Master Volumen & (Balance)

Moze li mi netko pomoci oko ovoga?
Master Volumen drzim u sredini, radi se za Korg PA4x
Desnu ruku pojacavam ili smanjim volumen sa Balance, ali kad odem na kraj u levo opet se cuje zvuk sa desne ruke, a treba mi to: kad okrenem Balance skroz u levo da se ne cuje desna ruka.
Hvala
oliver je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2023, 19:13   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam siguran dali sam baš tačno shvatio šta hočeš ali Balance potenciometar namijenjen je da balansiraš to jest šteluješ potencial između ritma i zvuka.
Ako je ritam suviše glasan prema zvuku desne ruke onda pomičeš prema zvuku desne ruke i tako smanjiš volume ritma i povečaš zvuk na desnoj.To pretpostavljam znaš.Mora klavijatura da bude u stanju Arangera podeljena na Split a ne na celu tastaturu.Ako nemaš posebnog podešenja oko toga onda je došlo do defekata potenciometra valjda pukla pločica u njemu ali koliko ja znam odnosno kod mene bilo je tako da balans sasvim nije prestao kad sam stavio balans sasvim na ritam i još uvijek malo čula se desna ruka.
Ugasio sam je lako posve samo isključivanjem UPPER dugmeta ili da sam snizio nekoliko volumen desne ruke Uppera toliko da se više nije čuo kad sam pomerio balans na ritam i takvu jačinu zvuka memorisao sam da tako ostane ali oko toga nije mi puno nikad smetalo.Mislim da baš to trebaš uraditi jer imaš suviše jakosti volumna na zvukovima desne ruke pa kad pomeriš balans na ritam oni još uvijek su toliko glasni da se čuju i ako ih nešto utišaš ne bi se više smjeli čuti nego samo ritam.
Sad ako ima u UTILITY mogučnost tog podešenja potraži pa ga uključi i ako tako nije več tvornički normalno na tvom korgu onda nema druge nego je u pitanju potenciometar ili kako sam ti pojasnio.Napisao sam za KorgPA4X ali ga nemam više a za PA5X neznam dali ima to sasvim jednako mada sam siguran da ima ali toliko da odprilike znaš o čemu se radi.

Promijenjeno od flosarka (01.11.2023 u 19:27 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
oliver (03.11.2023)
Star 01.11.2023, 23:45   #3
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oliver zasto nekoristis ovako stavis assignable na A i podesis u postavkama da ti bude glavni volumen za desnu stranu klizni potenciometar koji hoces odredis jedino sto moras svaki sempl snimit da bude na assig na A i tu smanjivas desnu ruku a balans drzis na pola a master volumen malo ipak jace pojacaj otvori ga tako sam koristio na pa4x i na pa5x sad tako koristim i odlicno radi, a balans je balans zato tako radi.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gnovako8 za ovaj koristan post:
oliver (03.11.2023)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije