Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Pokaži Rezultat Ankete: Sta je bolje?
Korg Pa1x 40 78,43%
Audio PC sa aranzerom do 1000 € 11 21,57%
Glasač: 51. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2006, 03:41   #41
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Molim vas da ovo ne prelazi u svadju ali Envere buraz sa svom postovanjem prema tebi nijednu rec sto si rekao nije ispravna, debatiracu te svim postojecim dokazima, naravno i ti mene, ljudi smo, niko nije ispravan. Kazes u NYC, tu zivim i ja, to sto kazes nije tacno i istina, kazes 800$ za jedan PC a 10 000$ se AVION kupuje? Kako je onda mene samo RAM memorija za COMP kostala vise od 8000$? Ponavljam slovama, OSAM HILJADA DOLARA. A ti znas vrlo dobro o cemu pricam, hoces link da vidis odakle sam je kupio i koliko kosta? Reci i postavicu tu. Dalje, nije u pitanju dal Adrijan zna da radi il ne zna, sa svim postovanjem prema njemu nije on EINSTEIN a ni ja, mnogi su ljudi to pokusali i nisu bas tako lako uspeli, nego covek nije znao sta da radi i zato postavio pitanje ovde. To sto si rekao o vezi PA1Xpro, ritmova i svirke to si u pravu jer tako i jest kako si rekao jer nekad i ja ne razumem ljude sto se nafataju na takva posla koja uopste i nije potrebna.
Al za 800$ PC i da sanjim sviras uzivo il pravit muziku u studio, zar ne zvucis malo smesno kad je graficka karta preko 1500$???

Molim za tvoj odgovor il komentar.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2006, 03:44   #42
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Zaboravio sam nesto, kad si ti izmislio E-MAGIC LOGIC za PC? Koliko ja znam a i muzicki svet okolo E-MAGIC ne postaoji vise odavno a postoji samo LOGIC PRO7 koji iskljucivo radi na MAC OS X, nista vise.
Vi to ljudi idete na LIME WIRE, ukucate VST i samo zapamtite sva imena sto tamo izlazu? Jel iko stvarno i aktuelno otvorio taj LOGIC da vidi sta ima unutra?
Il daces mu E-MAGIC LOGIC 4.5 za PC koji je nestao jos 2000 godine? Koji ne radi skoro uopste na nove PC sistem???
Ipak ovde uvek se nesto smesno nadje da se procita.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2006, 09:43   #43
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U redu kolege to što kažete u stilu "Koliko para, toliko muzike". Ali po ovom ispada da ako stavim najjači softwer i hardvar u AUDIO-PC da onda postajem od svirača DJ. Recite mi što će meni sad brdo samplova u osnovnom aranžmanu. Trebam sample bubnja na 2 kanala, sample basa, gitare i tepih (nije neophodno). Za desnu ruku dobar sample instrumenta i to je to. A ako 512 Mb memorije ne može istovremeno ganjati 7-8 sample boja i da mi za to neće biti dosta 20 Gb HD onda stvarno u qrac čitava ta filozofija oko spajanja PC-a na aranžer. isto tako ako softvar koji ganja samplove zahtjeva više od pola radne memorije za to onda nije rentabilan, a ostatak RAM-a mora biti dovoljan za očitavanja sounda. Oprostite mi nisam inžinjer elektronike ali recite mi koliko je radna memorija jednog Pa1X na kome to radi više nego dobro ??? Mislim da je osnovni problem u čitavom ovom projektu što smo svi mi skloni megalomaniji. Tj, nismo sretni onim što dobijemo uložen novac. Po mom razmišljanju namjena AUDIO PC-a je da mi pokrije nedostatke na mojem Pa80 i da mu malo poboljša njegove radne karakteristike na stageu, tj da imam već gotove performance u PC, tako da kad ga selektiram automatski "slaže" ritam i boju koja mi u tom trenutku treba anije na raspolaganju u Pa80 ili je on nemože složiti (Pa80) onako kako sam ja zamislio. Ne znam da li sam se najbolje izrazio, ali filozofijama kako se da od Cesne napravit Space Shutlle okačite mačku o rep.
kao menager postavljam vam samo jedno pitanje. Za taj uloženi novac (PC + Aranžer) koliko vam treba vremena da ga oplemenite i kolika će vam biti krajnja zarada ? U cijenu razmotrite sljedeće : Trošak nabave PC-a (nema svih konponenti hardwara na istom mjestu), trošak PC-a, cijena softwara, vrijeme utrošeno na sklapanje, vrijeme utrošeno na programiranje PC-a, povezivanje konfiguracije na aranžer, uštimavanje parametra ... i još brdo problema dok to ne sklopite. Iako sam zagovornih realizacije projekta korištenja PC-a uz aranžer na svirci, bojim se da je je 10 puta bolje utrošit vrijeme na uvježbavanje benda i rada s harmonikom, pa u jednoj večeri obić nenajavljeno ko cigo par birtija i pokupit 500 € po glavi za jednu noć. Tako napravi 4-5 puta mjesečno samo u svom mjestu (pogotovo u dane kad znaš da šljakeri dobivaju plaću) i nema tog PC-aranžera koji će ti donjet toliki novac. :wink:
A s druge strane, za vlastiti gušt i realizaciji snova o stvaranju svog vlastitig studija za crne dana isplati se malo pozajebavat s time više onako iz hobya.
Oprostite na mojem kritičkom osvrtu, no ja barem tako razmišljam (mlatim lovu) :wink:
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 17:55   #44
muro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.03.2008
Mjesto: STARI BAR
Postovi: 64
Downloads: 2155
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KLAVIJATURA korg pa50
Interesi: muzika
muro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen poz kolege

ma samo aranzer koji pc i poz MURO BAR
muro je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 18:00   #45
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@muro

Ja koliko vidim,ova tema je stara vise od tri godine,pa malo pogledaj u datume
kada pises postove.
U smislu,da je na njoj vec sve receno.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 18:36   #46
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 21:59   #47
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ooooooo, ljudi mojiiiiiiiiiii............
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 11:47   #48
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam da je tema stara, ali pošto sam počeo sređivati PC da ga mogu koristiti kao Aranžer i Workstation, interesuje me, kakvo je sada stanje sa PC Audio Vs. Aranžer ili Workstation?

Za koliko para se može dobiti sada PC, nakon skoro 10 godina od kada postoji ova tema (donja granica) da radi solidno (matična, procesor, ram i disk). Zvučnu karticu sam namjerno izostavio jer imam već M-Audio externu, ne bi sada ulagao i još skuplju zvučnu, ako bude nekih problema poslje, onda da.

Razmišljam nešto o:
CPU Intel Core i3 4130
8 GB RAM (2x4GB-a)
Matična ploča Asus VANGUARD B85
Disk SSD 120GB Kingston V300

Da li bi ovo moglo zadovoljiti neke minimum uslove da se vrti OMB11 + Kontakt 5 sa (studio drummer, Scarbee Rickenbacker Bass, Mr. Sax, ...)

Ta gore konfiguracija, košta ca. 300€

I ako bi uspjelo sa time da radi sve ok, onda bi za 300€ + 250€ (svoj midi kontroler kojeg sam nedavno kupio), dobio za nekih 550€ puno više nego što mi je recimo jedan Pa600 po soundu ponudio (fleksibilnost i rukovanje je druga stvar).

Pa šta mislite?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 12:04   #49
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stanje je isto kao sto je i bilo Koliko para, toliko muzike... Sto vise tehnika napreduje, sve vise napreduju VST instrumenti koji su sve vise zahtevniji. Tako da ukoliko zelis bolje, kompleksnije, zahtevnije VST instrumente (kontakt biblioteke) moraces da das mnogo vise novca za bolju konfiguraciju. Npr celu sample banku od 100mb mozes da poteras i sa tvojim dual core procesorom, ali samo toliko... Ukoliko zelis nesto vise od toga kao sto si napomenuo, nemoj da uzimas i3, dodaj jos novca i uzmi i5. Ne isplati se ici ispod toga...

Cisto da imas okvirnu informaciju, Athlon X2 QL62 2,0Ghz i 3gb rama se muce sa Studio Drummer-om
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 12:11   #50
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam da se muče, imam i ja za sada Athlon X2 64bit 4000+ (2,2 GHz po jezgru).

Onda umjesto tog i3, ima opcija (duplo skuplji CPU) CPU Intel Core i5 4440.
Možda sa njim ide bolje.

Ovaj i3 kojeg sam napisao, po benchmarku je 5x bolji od mog trenutnog Athlon-a, a koji sa studio drummer lite, kontakt factory bassom, gitara, string od triton serije ili motifa, i solo boja, zna često da dođe do limita.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, ili, pa1x, pcpa50


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije