Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Pokaži Rezultat Ankete: Sta je bolje?
Korg Pa1x 40 78,43%
Audio PC sa aranzerom do 1000 € 11 21,57%
Glasač: 51. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2006, 02:16   #31
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

NE IDE AHAHA poslije skoro 2 sata probe i nista
dok ne proucim sve prvo na njemu pa vidim kako treba
necackam nista
ako neko naleti slucajno kako treba dobro doslo jer
glupo je napravljeno da nemozes tako lako da edit
i ako je sigurno lagano ali kad se nezna tesko
blusa je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2006, 02:08   #32
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kakvi ste likovi!
5 tema ste zamrsili u jednu!

Ali necu da diram...
Pokvarila bi se logika dogadjaja!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2006, 04:30   #33
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ovakve teme su specijalne haha

a jedna informacija za pa1x pro tc helicon voice procesor
nije kompletno besplatan unutra i ima da dosta funkcija
ali ima i onih gdje pise lijepo BUY koji papci
moze se nastimati veoma dobro i rastura nego imali
sta u vezi ritmova ovih haha jeli se snasao ko.
blusa je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2006, 05:09   #34
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Raja...samo da vas pozdravim...odoh na more tako da ne brinete gdje sam, nece vam ko imat dosadjivat o PCu hahahaha...odoh u more da razmisljam o VST, mozda par puta kad uskocim glavom u vodu dodjem na kakvu cool ideju...vozdra
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2006, 06:05   #35
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ponesi dijelova da sklopis usput ako naleti ideja
blusa je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2006, 09:19   #36
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ yu-midi

Prijatelju malo se kasnije uključujem u temu, no i sam znaš da sam jau ovoj nedoumici i problemu još od 4-5 mjeseca ove godine. I vjeruj mi da se nisam baš odmako daleko.
Ali, da sad krečem izpočetka uzeo bih Pa50 + Audio PC bez ikakvog razmišljanja. Moja razmišljanja su takva (koliko se kužim u hardwar računala) da za ovaj posao treba samo jako dobra audio kartica (čim profesionalnija to bolje) i što veča memorija. Ostalo su gluposti koje ne trebaju. Za live svirku za samplove ti je dovoljan i HD od 20 Gb. Usudim se reči (sad će me Nedim i Tranzit razapet) :wink: da taj posao može odraditi i koji stario model Teratecove audio kartice i 512 Mb memorije. Uz kvalitetan softwar kad sve zbrojiš ispada te malo skuplje od Pa1X-a, a dobiješ u kvaliteti 4 do 5 puta močniju kombinaciju. Jer Pa50 novi košta cca. 1000 €, a malo kvalitetniji audio PC 1.750 €, i da ga ušminkaš u super minijaturno desktop kučište. Za 300-tinjak € nabaviš mali flat monitorčić i do penzije si miran. Mana u čitavoj priči je što Pa50 ima stvarno za klasu lošiju tipku i dugmiće od Pa80. Znaći kad sve zbrojiš za max 4.000 € imaš babarogu, a to ti ispada da uzmeš Pa1x i Motif ES, a opet s druge strane dobijaš tehnički puno jaču kombinaciju.

pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2006, 14:06   #37
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zato uzmesh josh za sitnu lovu neku dx100 ili ensoniq klavijaturu za solo, te preko nje vuches semplove sa PCja, dok PA50 iskljuchivo koristish za ritam i tepih, nishta vishe. Onda dobijash strahota dobru kombinaciju. :wink:
cevap je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2006, 14:51   #38
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@kreso

Razapece te!

To moze ako cesh da vozish pokoju boju sa kompa, a ne ti zamenjuje ceo aranzer!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2006, 17:49   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vaxter
@kreso

Razapece te!
Admine, ne lozi vatru jadan ne bio Nece biti razapinjanja, to je brutalno ali zato mozda davljenja, spaljivanja ili nabijanja na kolac.


Citat:
Originalno postovano od kreso
Za live svirku za samplove ti je dovoljan i HD od 20 Gb. Usudim se reči (sad će me Nedim i Tranzit razapet) da taj posao može odraditi i koji stario model Teratecove audio kartice i 512 Mb memorije
Taj 20GB HD ce biti premali ali ne zato sto ces tih svih 20GB odjednom upotrijebiti nego zato sto je poznato da je supak kod muzikanata veoma elastican i siri se do neslucenih razmjera kada su u pitanju instrumenti kako hardver tako i softver. Cim cujes nesto novo, a stalno ima nesto novo, odmah unutra i sve tako redom. Uzmi ti radi svake sigurnosti ipak jedan HD od najmanje 250GB a nije zgoreg ni 500GB.
Bez 2GB radne memorije nemoj ni da pomisljas da stanes na binu sa PCom. Prvi put kad to pokusas sjetit ces se ovoga sto sad pisem. Mada bi vrlo uputno bilo da ti nekako sakupis i 4GB tek da mirno spavas (sviras). Ne samo da memorija mora da bude povelika nego i veoma brza ako neces problema na bini, znaci gledaj odmah ako je DDR bar da to bude DDR500 a ako je DDR2 onda DDR2 533 pa na vise i to u oba slucaja da je CL bar 2.5. Terratec izbjegavaj u najsirem mogucem luku, bar te starije karte a posto se u medjuvremenu za sitne novce mogu dobiti veoma dobre audio karte to ne bi trebalo da ti predstavlja neki problem. Imaj na umu, jedan audio PC za Live je ponekad zahtjevniji od onoga za studio i to prije svega jer on ne smije da zakaslje. Iz svega ovoga polako postaje jasno zasto jedan PC za audio mora da kosta malo vise nego sto je nama po volji a o njegovoj dobroj konfiguraciji ne treba posebno ni mlatiti praznu slamu. PC ti je, na kraju krajeva isto sto i hardvare instrument jer ga i koristis u iste svrhe pa po toj analogiji ako hoces dobar zvuk moras dobro i da platis i tu nema nikakve druge filozofije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2006, 01:44   #40
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ne razumete koje Adrijan i sta sve on moze......

Evo i ja da se priklopim ovoj diskusiji. Ovako Prvo ko prvo neznate sta Adrijan razmislja niti kakav je research napravio uvezi PC drugo samo pricate nagadjate kao da stvarno imate neko iskustvo ja personalno nemam pojma sta se radi sa PC ali znam sto posto sto god je Adrijan naumio nije naumio preko da izvinete zadnjice. Ja znam da moze PC da se kupi i za 800 dollara da ga nema niko evo kako ima mjesta po New Yorka a i sigurno i Canada gde zivi Adrijan da mozes da ides na computer sale mjesta gde mozes da kupis svaki dio computera da ga nema niko za male pare i napravis PC kako tebe treba a software kao sto je rekao Adrijan se nalaze za dzabe Ja bih ustupio Adrijanu E-MAGIC LOGIC za dzaba kad god hoce. Ja sam kupio ali bih dao Adrijanu i serial number i sve sto mu treba eto kako se dolazi do software. Takodje zelim da kazem i ovo nemoj te odmah skakat i govorit okani se toga posla a sta ako bas Adrijan zna sta radi. Ako ste vec probali to sve i imate iskustva mozete coveku objasnit u detalje sta je problem. A ne 10.000 PC ne kupuje Avion nego PC. Ja opet kazem necu da odgovaram na ovu ideju sto ima Adrijan jer nepoznajem stvar uopste ali personalno mislim PA1X ako se sedne pa se uradi mozes da imas Klavijaturu bomba malo sam se bio zaleteo na pocetak jer zbog tezine ali svatio sam da i kad sam kupio PA80 hteo sam da ga vratim odmah jer nista nije imalo po volji ali sve to treba vremena i volje da se dotjera za merak i jos jedno pitanje. Gde cete koristiti na svadbe, concerte, ma bilo kakva veselje gde ce te koristiti sve te boje, ritmove, effekte ma nema sanse od mojih 600 ritmova sto imam samo 10 koristim ove druge ne znam dali postoje. Rumba, Dvojka, Sasa,7/8. 6/8, 9/8, Slow Rock, Disco ma mozda jos jedno 2 ili 3 ritma i to je to. Boje bozeme oprosti ni 5 komada ne koristim, Harmonike, Gajde, Strings i nesto Cigansko Albanski to je sve. Uglavnom svaki dan svacam da danas mozes biti najbolji na svetu i opet si nista kod naroda nemoj te zaboravit da 97 posto su muzicki razbijeni ne osecaju niti ton, niti tempo niti nista. Uglavnom kako ja razmisljam Napravi te 10 ritmova dobro da ih nemam niko i tjeraj burazere za 100 godina da te glava ne boli. A Adrijane slusaj sebe burazere i probaj dok ne probas neces znati u know what i mean . To ti je to.
Miodrage burazere kupi PA1X ako imas stvarno para za to. Super je klavijatura poceo sam da se stvarno divim sa PA1X drago mi je sto je nisam vratio.
Enva26 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, ili, pa1x, pcpa50


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije