Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.08.2009, 14:42   #11
MilosPk
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 24.05.2009
Mjesto: Prokuplje-Srbija
Postovi: 4
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MilosPk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je na Pa1x crkla led dioda za intro1,a tasteri za start-stop i za prelaze rasklimali posle par meseci.
MilosPk je offline  
Star 10.02.2011, 23:01   #12
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4968
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard korg pa2x,problem diode

Kako mi je otislo par dioda.rijesih da ih promjenim majstor mi to odradi sve ok,medjutim kad sam upalio klavijaturu,nece da se ugase npr.dok sviram svijetli mi druga varijacija,pritisnem trecu ili cetvrtu,ta druga se ne gasi,tako da mi svijetli i druga i cetvrta,ili npr.perfomance select i sound istovremeno svijetle itd.Je li neko imao slican problem.Napominjem da su diode originalne za Korga pa2x kupljene u Artistu u Banja Luci.Unaprijed hvala na pomoci.

Promijenjeno od Vule (10.02.2011 u 23:47 sati) Razlog: spojene teme
korda je offline  
Star 10.02.2011, 23:19   #13
irgeigor
Početnik forumacije!
 
irgeigor's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2008
Mjesto: Subotica
Godina: 46
Postovi: 8
Downloads: 169
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika,Racunari....
irgeigor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
irgeigor pošalji poruku preko MSN messengera irgeigor pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neznam ko je taj majstor sto ti je menjao ali je verovetno obrnuo plus i minus i zbog toga te diode svetle non-stop,verovatno nije proverio nego samo zalemio i zatvorio klavijaturu,necu da tvrdim ali moje misljenje je da je tako.......

Promijenjeno od milanceshow (10.02.2011 u 23:33 sati) Razlog: citat
irgeigor je offline  
Star 10.02.2011, 23:40   #14
Allbert
Početnik forumacije!
 
Allbert's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.02.2010
Mjesto: Crna gora
Postovi: 31
Downloads: 319
Uploads: 7
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA2Xpro & Roland Fantom G6
Allbert befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i ja imam problem al mene na desnu stranu gde se nalazi performns sve radi ok al lijeva isto kao i tebi svijetli treca variacija i mnoge ostale al meni nije nikad otvarana klavijatura tako da ti majstor nista nije pokvario...neznam koji moze problem to da bude!!!
Allbert je offline  
Star 11.02.2011, 00:56   #15
pepini
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.02.2011
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
pepini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg pa2x imam preko tri god.

korg pa 2x za svo vrijeme nije se nista pokvarilo znaci sve dobro radi inace sam ga kupio u parizu,prva serija ali isto tako koristio sam ups i to jako puno pomaze .dok sam imao pa1x stalno se kvario ,imao je neki brum,a i kada sam mijenjao performanse pravo je probleme -hvala bogu sto sam se otarasio klavijature mislim na pa1x.
pepini je offline  
Star 11.02.2011, 11:39   #16
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da, da, to je mana modela Pa2xPro... mislim da čak i ne ovisi jel lupaš po tasterima ili ih laganini pritišćeš, to je jednostavno loša izrada (što se tiče tastera)... nema ti druge nego zamjena dioda...

pozdrav
matrix_mo je offline  
Star 15.02.2011, 16:17   #17
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prvi 2xrpo koji sam imao nekih 3-4 godina nisam imao takav problem...osim na kraju cini mi se da mi pregorelo chord dioda al mislim da to zbog prve serije pa se pokazale bolji..

Inace ovaj imam ga 6-7 meseci eto pregorilo mi diplay hold taster za kratko vreme..jbg to je to valjda ce 3x bit bolji
__________________
No.1 je offline  
Star 03.04.2011, 14:45   #18
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da malo osvjezim temu Zna li netko slucajno koliko kosta ta zamjena led dioda? Klavijatura mi je pod garancijom i govori mi jedan kolega da su serviseri od kojih sam ja kupio pa2xpro jako lijeni, tocnije neku sitnicu na kljavi prave "sto godina", a zurba mi je u tjednu 1-2 puta imam probe sa bendom pa da vidim ako to nije skupo, draze mi dat 50€ na to nego cekat 2 mjeseca da mi oni to "skrpe"
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Star 03.04.2011, 20:50   #19
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

glede led dioda na pa2x nema nikakve nauke.zapamti koje diode ne rade,i ako iole znas baratati sarafcigerom,odvrni sa svake strane klavijature po tri sarafa i jednostavno podignes kontrolnu tablu gore.e sad u zmes cjelu klavijaturu i kontra okrenes,znaci da ti kontrolna ploca(tasteri) bude dolje,na nekom krevetu ili sl.tj da bude na mekanom,da se ne osteti.sad odvrnes sarafcigerom stampanu polcu na kojoj su riknule diode,odneses je bilo kojem profesionalnom rtv mehanicaru da odlemi neispravne i zalemi nove.dioda ima dva pola,onaj koji je duži je +,ali moze majstor jos provjeriti.tako sam ja napravio,posao gotov za dva sata.ako hoces daj mi adresu,na pp, ja cu ti u koverti (pismu) poslati doide.(plave).
pozz
darko
daree je offline  
Sledeći član vam se zahvalio daree za ovaj koristan post:
mirandess (03.04.2011)
Star 03.04.2011, 21:57   #20
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jao kolega, vama hvala puno, ja ne bih da vi iz svog budzeta izdvajate novce, hvala vam kao da ste mi i poslali mene samo zanimala informacija koliko otprilike kosta zamjena, jer ja sam je kupio u 26.6. cini mi se prosle godine, a garancija mi je godinu dana... A imam sad cesto probe jer bi trebala pasti svirka uskoro, a ne isplati mi se da cekam popravku dioda preko 2-3 tjedna (sto je vrlo moguce), a ne bih da nista diram tj. da cackam i da otvaram da nesto ne "ukacam", ipak cu to prepustiti majstoru... hvala puno!!!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije