Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2015, 01:16   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na žalost, registracije na Tyrosu ne možeš sortirati niti pretraživati po žanru, tempu, izvođaču ... Kod tyrosa tu opciju ima MDF ali on ima dosta ograničenja i vrlo je nespretan za live.
Kao što sam rekao, kada bi se sortiranje i pretraživanje iz MDFa ugradilo u REGISTRACIJE, to bi bila prava stvar.

Kada već pričamo o registracijama, moram podsjetiti na izvrstan free program s kojim se vrlo brzo, pregledno i jednostavno mogu sređivati registracije na računalu. Zove se Yamaha Registration Manager (autor Murray Best) i s njim možemo preuređivati registracije (svi modeli Yamahinih aranžera do Ty5) na način da ih kopiramo potpuno ili samo djelomično, preimenujemo, brišemo dijelove i cjelokupne ... Sve je vidljivo i mnogo preglednije za preslagivanje nego na klavijaturi. Vrijedi isprobati.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg YRM.jpg (92,0 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2015, 01:23   #22
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

File acces je jako korisna stvar na to sam potpuno zaboravio. Yamaha je jedan jako komplikovan instrument, gde je zadovoljstvo proporcionalno vremenu ulozenom u taj instrument. Nekad mi se cini da ne postoji granica sta sve mogu yamahini aranzeri.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2015, 03:15   #23
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Registracije na Tyrosima su malo komfornije nego na psr9000!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Na žalost, registracije na Tyrosu ne možeš sortirati niti pretraživati po žanru, tempu, izvođaču ...
Sto se tice sortiranja tu ipak ima neka alternativeejvanje Banki po folderima koje mozemo da imenujemo po zelji,

Kod mene se folderi nazivaju po vrsti ritma npr Rumbe,dvojke sedmice.....itd.

Trenutno imam nekoliko stotina sredjenih Banki I vjerovali ili ne znam svaku Banku u kojem se folderu nalazi.

Bas kao I nazivi Banki u klavijaturi,potpuno isti repertoar mi je na "papirima" koje stavim za svaki stol u prostoriji gdje nastupam....olaksam I sebi I gostima

Promijenjeno od tyros2 (13.02.2015 u 03:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2015, 14:52   #24
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prezadovoljan sam sa Tyros-om,samom izradom,zvukom,ali operativnoscu nisam bas.

Malo je sa registracijama komplikovano,pogotovo tezge kad se rade.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2015, 18:27   #25
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po ovome sto sam vidio,ako je ovo sve:

https://www.youtube.com/watch?v=A1ol8G76rU0

Onda Song book nije ni blizu registracijama.U svakom slucaju veoma brzo cu znati tacno sta se iza "brda krije "

Korg PA900 je narucen i dolazi sledece sedmice.....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2015, 19:32   #26
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NordX, pa registracije su jedne od najboljih funkcija na Tyrosu. Ako si nov na njemu onda odvoji malo vremena i pogledaj šta sve mogu. Promijenim ritam ili pozovem neku boju u milisekundi, a o opciji freeze da ne pričam.
Ja konkretno imam 2 banke za rad sa aranžerom i tu su mi poredani ritmovi i početne boje i prijelazi. 2 banke imam za manual bass gdje mi je left splitovan do E3 i gdje je left odvojen na SUB1. Imam 3 banke za kada sviram solo klavijaturu gdje su mi po registracijama poredane mjesavine boja slično kao performansi kod Korga. Plus, kad sviram na banci za aranžerski rad, samo stisnem freeze i promijenim registraciju od solo rada i biram boje iz tog moda bez da se acc ili left poremeti.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
NordX (15.02.2015)
Star 14.02.2015, 21:20   #27
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
NordX, pa registracije su jedne od najboljih funkcija na Tyrosu. Ako si nov na njemu onda odvoji malo vremena i pogledaj šta sve mogu. Promijenim ritam ili pozovem neku boju u milisekundi, a o opciji freeze da ne pričam.
Ja konkretno imam 2 banke za rad sa aranžerom i tu su mi poredani ritmovi i početne boje i prijelazi. 2 banke imam za manual bass gdje mi je left splitovan do E3 i gdje je left odvojen na SUB1. Imam 3 banke za kada sviram solo klavijaturu gdje su mi po registracijama poredane mjesavine boja slično kao performansi kod Korga. Plus, kad sviram na banci za aranžerski rad, samo stisnem freeze i promijenim registraciju od solo rada i biram boje iz tog moda bez da se acc ili left poremeti.

Odlican Set-up!To je najbrzi nacin rada sa jednim aranzerom uzivo.Licno nevjerujem da postoji neka opcija za brzi rad.
Kao sto sam naveo ja registracije koristim malo drugacije:Jedna BANKA jedna pjesma.sto Casper rece:sporije ali komfornije.
Najbitnije je da se ovlada poznavanje i svha registracije a onda je sve lako..nevezano na koji nacin se koriste.

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
NordX (15.02.2015)
Star 15.02.2015, 00:03   #28
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momci sve je meni super na Tyrosu. Znam Dell,tako sam i ja nesto otprilike sebi napravio i odlicno sam se upoznao sa klavijaturom,imam je manje od godinu dana a ceo zivot sam svirao KORG,skoro sve od PA Serije.

I znam sta sve mogu registracije.

Medjutim,ne znam kako da olaksam sebi jer kad radim tezgde gde se pesme narucuju,treba mi jedna boja drugi neki ritam i tako,to mi je malo teze.
Izvodljivo je,ali sam posle svirke,uhh

File acces je mnogo dobra stvar. Kad bi tako nesto imalo za registracije jos.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2015, 15:22   #29
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Medjutim,ne znam kako da olaksam sebi jer kad radim tezgde gde se pesme narucuju,treba mi jedna boja drugi neki ritam i tako,to mi je malo teze.

Probaj jedna BANKa-jedna Pjesma: Nekosta te nista ,ako ti se nesvidja jednostavno zaboravi.
Znas otprilike svoj repertoar a i puno pjesama se svira sa istim ritmovima-bojama,ali tamo gdje treba novi ritam ili nova boja ili vise ritmova -boja-terci onda "" BANKa-Pjesma "" rjesava taj problem,jednom kad je pozoves sve ti je tu da netrazis po klavijaturi.


Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
NordX (17.02.2015)
Star 17.02.2015, 01:03   #30
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto vidis to mi nije palo na pamet. Probacu da odradim tako jedna banka jedan ritam,boja,terca i ostalo.

Zanima me da li je T2 spor ili se to meni cini,da kad promenim registraciju odnosno unutar registracije imam 8 ritmova,kliknem na 1 pa na 3 recimo i cekam jedno 3-4 sekunde da on prebaci. Kakav je slucaj kod T3 ili T4?

Hvala jos jednom na savetima momci

Promijenjeno od NordX (17.02.2015 u 01:04 sati)
NordX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije