Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2014, 23:45   #61
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban Pokaži Post
Kupi Tyros 3 ili Pa2x ako hoces neki kvalitet imas za 1500-1600€
Hvala ti, Bobane.
Isprobao sam ih sve, definitivno Tyros 3 (a možda i 4, ako uskoro ne prodam VA7, pa 4-ki do tada još padne cena).
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:39   #62
musicpower1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2014
Postovi: 1
Downloads: 15
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
musicpower1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg i nista Vise

Ja sam gi sve isprobao (radim u muzickoj prodavnici) i mogu da ti odgovor dajem: uzmi Pa900 i bices zadovoljan, imas isto puno izbora za ritmova i Boje, isto tako mozes svih setova kompletirani od Korg Pa50, Pa60, Pa500, Pa600, Pa800, Pa1x,Pa2x da koristis za PA900, jel PA900 moze da gi procita sva Seta od ovih Modela, cak bi mogao Set od Pa3x da ubacis u Pa900 ali to samo ako ti nije preveliki set sa Samplovima. nadam se da sam mogao da pomognem
musicpower1 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:44   #63
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od musicpower1 Pokaži Post
Ja sam gi sve isprobao (radim u muzickoj prodavnici) i mogu da ti odgovor dajem: uzmi Pa900 i bices zadovoljan, imas isto puno izbora za ritmova i Boje, isto tako mozes svih setova kompletirani od Korg Pa50, Pa60, Pa500, Pa600, Pa800, Pa1x,Pa2x da koristis za PA900, jel PA900 moze da gi procita sva Seta od ovih Modela, cak bi mogao Set od Pa3x da ubacis u Pa900 ali to samo ako ti nije preveliki set sa Samplovima. nadam se da sam mogao da pomognem
Probao, dirke loše- ne leže mi nikako, a što je najgore, loš DA konverter kao i kod predhodnih PA, to mu nisu još promenili. Za softver svaka čast, ubedljivo najsvestraniji.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2014, 14:04   #64
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo da kažem, za sve one koji su me ubeđivali da Roland ne može da se proda po ceni koju sam tražio, da je VA7 prodat i da sam definitivno odlučio da kupim BK9.
Roland je ipak kvalitet, a uz to imam gomilu ritmova za njega koji mogu i na BK seriju + imam pedalu FC-7.
Sve opcije mi trebaju i odgovaraju sa BK9, osim što nema zvučnike i definitivno mi ne trebaju 6,5 oktava.
Znači, kada bi postojala verzija BK9 sa 61 dirkom i zvučnicima, to bi bilo za mene FULL !
Pošto nije hića, a nema ih još polovnih po oglasima, vredeće malo sačekati da još padne cena, što se nadam da će biti brzo, jer, kako kažete, Roland je u Srbiji podcenjen. Uostalom, i ja sam po svom mišljenju prodao VA7 ispod neke realne cene koliko mislim da vredi ova klavijatura, pa ću morati da čekam neki polovnjak.
Tyros je takođe jako dobar, ali je mnoooooogo skup i polovan, a ja ne bih uzimao ništa ispod Tyros 4, tako da moja odluka pripada BK-9.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2014, 14:12   #65
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam na prodaji klavijature i drago mi je da si donio najoptimalniju odluku za kupovinu novog ljubimca. Osjećm se djelomično zaslužnim jer je i moj prijedlog na samom početku teme bio upravo BK9.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2014, 14:16   #66
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Čestitam na prodaji klavijature i drago mi je da si donio najoptimalniju odluku za kupovinu novog ljubimca. Osjećm se djelomično zaslužnim jer je i moj prijedlog na samom početku teme bio upravo BK9.
Hvala ti, caspere, jesi, ti si bio jedan od tih...
Dodato:
Kako sam se odlučio?

Rasprava je ovde bila baš šarolika,kao i uvek: šta valja, šta ne valja, šta mi treba, šta mi ne odgovara, kao što sam i predpostavio, 100 ljudi - 100 ćudi
Probao ja sve, što se podrazumeva kada hoćeš nešto da kupiš, priča je jedno, a proba instrumenta nešto sasvim drugo.

Probao sam:
1.Yamaha Tyros 3
2.Korg PA900
3.Roland BK-5
4.Roland BK-9

Moji utisci:
1. Yamaha - odličan kvalitet zvuka, intuitivni softver, vrlo dobre dirke, odlične mogućnosti, kvalitetna izrada. cena : PRESKUPO !
Moja ocena : 4

2. Korg - fabrički kvalitet zvuka loš, nezadovoljavajući, neozbiljan, plitak, potrebno mnogo podešavanja da se nešto izvuče, najintuitivniji softver od svih drugih proizvođača, iako su "kao" malo otežane, ipak su loše dirke, odlične mogućnosti, jako loš kvalitet izrade. cena: PRIHVATLJIVA (obzirom na mogućnosti: sempler, TC Helicon)
Moja ocena : 2,5

3. BK-5 - vrlo dobar kvalitet zvuka, vrlo dobar softver ali ne toliko intuitivan, fale par tastera za brži pristup nekim funkcijama, dirke vrlo dobre, vrlo kvalitetna izrada kućišta. cena: POVOLJNO
Moja ocena :3,5

4. BK-9 -najbolji kvalitet zvuka od svih pomenutih proizvođača, odličan softver i mogućnosti ali delimično neintuitivan, odlične dirke, odličan kvalitet izrade. cena: SKUPO ( u odnosu na BK-5 ne zaslužuje da bude duplo skuplji od njega) Moja ocena :4

Moj definitivni izbor : BK-9 !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (25.06.2014 u 12:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2015, 22:44   #67
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard YAmaha PSR 9000 - Harmonike

Hajd da ne otvaram novu temu... Sada mi vi kažite da je ovo odsvirano na yamahi PSR 9000 ...?

https://soundcloud.com/user-90971279...lovi-harmonike

Imale su i moje kolege PSR9000 Pro ali povako nije zvučalo. DAa li je ovo neka navlakuša, ko zna na čemu odsvirano ( u pitanju je jedan od setova koji se prodaje... ) ? Da ne grešim dušu... Ovo fino zvuči za aranžer koji je relativno star.
Dodato:
Ja mora da sam skrenuo sa uma kada sam ne znam ni ja kako, pročitao da je naslov peme Yamaha PSR9000 ( umesto yamaha i Pa900). Sada gledam i ne verujem. Ako neko ude imao vremena neka prebaci u odgovarajuću... Sorry
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.12.2015 u 07:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije