Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2008, 17:15   #1
TOPLICA
Početnik forumacije!
 
TOPLICA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Pariz
Postovi: 14
Downloads: 3075
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA 800
TOPLICA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TOPLICA pošalji poruku preko AIM messengera TOPLICA pošalji poruku preko MSN messengera TOPLICA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Nikako da uspem do kraja u pa 80

Imam karticu od 8mb isformartiram je i hocu da ubacim boje od Trintona naprimer bas u wave formatu 1usnimim u wave formatu na disketu 2) ubacim disketu u pa 80 3)pretisnem program 4)mennu 5)sample 6)stavim na ROM 7) REKORD 8)IMPORT KMP (pise none) 9)LOAD SAMPLE (ovde se pojave boje bas ) 10)SELECT 11) YES (kada zavrsi sa ucitavanjem cujese bas na klavijaturi ) 12)stisnem ponovo na REKORD 13)NAME (upisem ime tog basa) 13) TO ( gde dase usnimi i pod kojim brojem ) 14) YES (i snima) E moj problem je u tome nemogu da snimim vise od 8 basa probao saam par puta i nece pise mi SOUN NOT SAVED PRESS EXIT (i nece dalje u stvari toje ista disketa koja nije usnimljena do kraja ,formartiram ponovo F.C. i ubacim druge boje ponovo ispocetka ista stvar neuspevam da usnimim celu disketu bilo istu ili neku drugu ). Kad usnimim tih osam basova pisemi informacija kartice SIZE=616k FRE=6478 k . Dali to moze da ide direkno u HD u pa 80 . Znam daje dosta pisalo o tome al mene to nece . Hvala unapred
TOPLICA je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 18:48   #2
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U kojem smislu mislis moze li semplove sa HD.........????
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 19:49   #3
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko ja mogu da svatim iz tvog pisanja je da neuspijes snimiti vise od 1MB na kartu .Nije bitno dali snimas na kartu sa diskete ili sa HD ako je karta ispravna nesme da bude problema.Problem je kad hoces da ubacis neku boju a ona zauzima vise nego stane na jednu disketu ,Tad moras da pazis koje ces semplove da snimis na koju jos pogotovo ako imas kmp fajl pored.Najlaksa solucija je da se to prebaci na HD i od tamo snima na kartu.U tvom slucaju je moguce da je greska na disketi ili karti okusaj ovako ::::
1.vidi koliko mesta zauzima taj bas ( na kompjuteru 1MB ili koliko) i pokusaj da ne usnimis sve wav fajlove nego jedan manje i onda pokusaj da snimis drugi sempl da vidis dali karta moze da primi kapacitet veci nego 1,5MB jer ako ti javlja gresku vec kod prve diskete to je do 1,4MB .
2.ako mozes da na kartu stavis drugu boju i karta ju primi znaci nije greska do karte ako joj se free mesto smanjuje.
3 na kartu od 8Mb mozes da snimis max.malo preko 7MB ostalo ostaje neiskoristeno
4 da nisi pravio uopdate OS od kad si formatiro kartu
5 ako neresis nikako to javi mi mail na PP pa cu ti poslati korgov program za formatiranje karte da ti nije slucajno zakljucana pa od toga dolaze i problemi sa njom
fico je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 19:59   #4
TOPLICA
Početnik forumacije!
 
TOPLICA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Pariz
Postovi: 14
Downloads: 3075
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA 800
TOPLICA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TOPLICA pošalji poruku preko AIM messengera TOPLICA pošalji poruku preko MSN messengera TOPLICA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim na samplove koji su uradjeni na drugoj kartici od 16mb i koji mi odgovaraju a oni sto mi se nedopadaju daih izbrisem ???Pozdrav
TOPLICA je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 22:07   #5
TOPLICA
Početnik forumacije!
 
TOPLICA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Pariz
Postovi: 14
Downloads: 3075
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA 800
TOPLICA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TOPLICA pošalji poruku preko AIM messengera TOPLICA pošalji poruku preko MSN messengera TOPLICA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E hvala ti drugar fico,formartirao sam ponovo karticu korg od 8mb i pise FRE DATA:1420kb FRE SAMPLE:6752 kb usnimio sam na drugoj disketi druge samplove KSF (gitare)negde oko desetinu oko 1mb kapaciteta (na racunaru) i pocnem istim redosledom (kao sto je navedeno gore ) I NECE DA PREBACI OSMICU sto znaci nece vise da USNIMI=rekord,ali hoce da lodira,negde gresim ali nevidim gde.Pozdrav fico,sve drugare
TOPLICA je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2008, 03:28   #6
Kebapce
Početnik forumacije!
 
Kebapce's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2006
Mjesto: zürich , strumica Makedonija
Postovi: 21
Downloads: 704
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klaviatura, nema veza koa
Interesi: muzika , ribolov
Kebapce befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Kebapce pošalji poruku preko ICQ messengera
Standard

ee druze ima resenije, vidi... na isti nacin, kako se stavi sample za bubnja mozes svaka nota da semplujes za boju, primer kabinku svaka dirka.... mozda ti uzme 1-2 mb posto imas na dirku 30 -50 kb za sampling u ksf format !!!! razumes ?
pozdrav aco
Kebapce je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2008, 03:53   #7
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kod tebe je cini mi se ili greska na OS ili na karti.Ili karta nece da primi veci kapacitet od 1Mb ili je neka greska na OS pa nece da prebaci na broj 9 kad loudiras semplove.Pokusaj ovako:
1:nadji neku boju u kojoj ima 9 ili 10 ksf fajlova i da imas pored i kmp fajl i videces dali ce ucitati boju komplet :
2:ako dodje opet do broja 8 i nece dalje onda ti savetujem da napravis bekap i ponovo instaliras OS po mogucnosti verziju 3.05 jer to je bila prva koja je podrzavala i 16MB karte.
3 dali si na toj karti prije imao snimljene semplove ili si ju takvu kupijo dali ju je neko koristio prije tebe ovo napominjem jer je moguce da se karta softversko zakljuca i nemozes na nju snimati ni nista ako je zakljucana pomaze jedino program od korga za kartu da ju formatira i odkljuca,
Vidi to pa javi i sigurno cemo naci neko resenje jer sumnjam da je karta u kvaru jer to je memorija i ona ili radi ili ne radi nesto na pola nije verovatno.
fico je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2008, 16:36   #8
TOPLICA
Početnik forumacije!
 
TOPLICA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Pariz
Postovi: 14
Downloads: 3075
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA 800
TOPLICA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TOPLICA pošalji poruku preko AIM messengera TOPLICA pošalji poruku preko MSN messengera TOPLICA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kartu sam dobio uz pa 80 bili su neki samplovi turski i moguce daje zaklucao(nikad se nezna) ali verziju OS_a 3.O5 nzmogu da nadjem,nasao sam versiju 3.O6 Dali postoji neka mogucnost dase ucita preko raunara i ubace kompletno svi samplovi od trintona u f.karticu,mislim na neki program,,,??????
TOPLICA je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2008, 18:05   #9
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemoze preko PC nego samo preko sinta.
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kraja, nikako, uspem


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije