Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.08.2011, 10:48   #511
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobio sam jedan PA3x na par dana, interesiralo me da vidim i osetim klavijaturu i ako kupim u skoro vreme sta cu dobiti.
Moje utisak i mislenje za to kratko vreme je:
Za tu razliku od 1000 eura, PA3x trebao bi da bude Mercedes u poregjenju sa PA2x. Ali od toga nista.
Klavijatura je teska za sviranje narodnjake (iskrsih ruku). Moj M3 ima strasno bolju dirku, (najbolju do sada ) nije mi jasno zasto nisu koristili njegovu.
Dugmad su dobra, ali Touch Display tesko odgovara, moras jace da pritisnes.
Za sada puno bagova koji verujem da ce biti otklonjeni, ali posto znamo kako su azurni iz Korga, mozemo slobodno da jasemo puzha.
Za zvuk necu da pisem jer po meni razlike su male, a njih raja ne primeti.
Meni nije smetao zvuk ni na PA80 kad sam imao.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 11:08   #512
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mare, to sto ti govoris, to je samo subjektivan osecaj. Svaka cast tebi, sto ti mozes to da priustis, i sto ce on tebi da se isplati, to treba umeti, ali, cinjenica je da pomak sa Pa2 na Pa3 nije vredan preko 1000 eura!

Svirao sam Pa3, znam sta pricam, da ne ispadne da ga i ja na slepo kudim.
Ucitao sam set sa PA800, prikljucio sam ih oba na ozvucenje, EQ na nulu, i bum! 99% isto! Pa3 za nijansu ima jaci bas. Doduse, nisam cackao Maxx audio, znam da bi to doprinelo kvalitetu zvuka ali nisam hteo, namerno sam ovako ostavio. Znaci, niko me ne moze ubediti da je neka VAU razlika uzmedju Pa800/2X i Pa3. Moj stav - nikad ga ne bih kupio, da imam tolike pare! Pa2 je trenutno best-buy, po meni.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 11:26   #513
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
@Vule
Prodaj Korga i uzmi Rolanda da imas sirinu i plus ce ti ostati lepe love od kompenzacije
Znas Maki da mi cesto ova ideja pada na pamet,medjutim nema Rolanda koji je u dobrom stanju a da je jeftin,ne znam zasto ali ne pada mu cena nikako, a PA2 vec ima i po 1800 eura tako da sam neodlucan

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
@Vule
Sto bi sad ja ovde ubedjivao i demonstrirao tebi i svim ljudima kako stoje stvari!
Pa valjda zbog toga svi ovde i ucestvujemo na forumu,slazes li se?


Brate i da ti jos nesto kazem,najiskrenije,ne znamo se od juce ti i ja al stvarno nema potrebe da se dizu tenzije,daj da diskutujemo normalno,cemu padanje u vatru,ljubi te tvoj Brat...hteo sam da dodjem u Donji Stoj da te cujem sa PA3 al nikako se sa vremenom nisam uklopio a nije mi ni blizu bas,obecavam cim bude prilike dolazim na prvu sledecu svirku da te cujem i uzivam.

Zajebi Brate pricu ako te ovo nervira,ja ne sviram i ne uzivam u svom instrumentu zbog vas nego prvenstveno zbog sebe i ako je meni super,iskreno,hvala svima kojima se dopada to sto radim ali ja to radim zbog sebe tako da...uzivaj u svom novom instrumentu i ne nerviraj se,bice jos novih modela samo da smo mi zdravo
  Reply With Quote
Star 17.08.2011, 12:51   #514
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Probao sam juce Pa3x kao sa "sredjenim" setom.
Za razliku od Pa2x nema nekog velikog pomaka mada mislim da moze jos da se izvuce iz nje. Po meni ne isplati se dati 1000 eu da predjes sa Pa2x na 3 s'obzirom kakva su vremena. Da imam Pa800 onda bi vec razmislio i verovatno uzeo Pa3x,ali to je samo moje misljenje.

Vule
Razloga sto Rolandu sporije pada cena jeste sto Roland izbacije svakih 5-6 godina neki profi aranzer,dok Korg,a pogotovo Yamaha ih samo izbacuju i sami sebi pobijaju cenu sa novim modelima.Kvalitenije je izrade,mnogo manje bagova,skoro da se ne kvari...Kod mene sto dolazi u servis su samo stare E serije i bilo je par G i sto stara serija.Kvarovi su vecinom Flopy i zip poneki taster ili isprljane gumice. Korga je bilo vec svih modela i serija cak i tri Pa2x,a o kvarovima da se ne prica.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:15   #515
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo sve je receno ovde
DEMO by PrimaveraSrb
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:24   #516
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e sad jedino oni koji nece da cuju reci ce da su isti . ali cuje se dosta bolji i cistiji zvuk u pa3x .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:28   #517
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Master Eq i Maxx audio su u pitanju!Dobro podesen mastering i lepo editovan bubanj,ova klaviajtura nudi mnogo sa dobrim podesavanjem i ima prostora za sve tako da ne moras sad da pojacas pratnje ili dobos ili bilo sta drugo da bi se culo,samo je potrebno lepo smiksati i editovati i eto mesta za sve a da nije jako,prenaglaseno a da se sve cuje!Bar meni je to najbitnije
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (17.08.2011 u 13:29 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:47   #518
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja bas poslusao na poslu na hs80 monitore,ja cu biti subjektivan isto,boje koje si prezentovao meni nisu po ukusu bas,pogotovo strings,buzuki sa waveom ima previse visokih po meni,lead mi je dobar i bez wavea i sa waveom,a strings nikako,ali to je moje misljenje,a sto se ritma tice boja dobosa i bas gitare mi je ipak prirodnija na pa2,al opet stvar ukusa,hocu da kazem da taj nacin kako ti radis Marko na svom razglasu uvek je dobar posto jednom namestis kako ti se svidja i cao,a sta ako bi morao sutra da odradis svirku na neki drugi razglas???Ton bi morao da prpravljas taj Maxx audio da menjas frekvencije,mislim da je je keyboards tu bio u pravu to se sve da namestiti na mikseti.Tvoj set je tebi sigurno najbolji,i to je u redu,ali to je stvar ukusa,i ko sta voli,meni licno se najvise svidja na pa3 sto je dodat jos jedan efekat za upotrebu,pa se solo boje mogu bolje namestiti,a ja jos uvek cekam da neko prezentuje pa3x sa dobro odradjenim setom pa da me razuveri.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:52   #519
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja druze od 7 svirki jednu odradim na mom ozvucenju a 6 na ozvucenju ostalih a ti izvoli da se uveris kako mi radi na svakoj opremi!Kad pesmu dobro snimis ona ce u svakoj diskoteci dobro zvuci a isto ti vazi i za klavijaturu!A konkretno na ovom snimku bas zvuci potpunop isto jedino je razlika u bubnju jer sam ublazio dobos da ne prste oni srednjaci koje sam imao i mnogo su otvorenije i sire pratnje jer Waves ne radi na OUT1 i OUT2,eto vidis . . . Ne cujemo isto veruj mi!!!I ne znam sta to podrazumevas pod dobar set pojasni mi malo ako mozes?
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (17.08.2011 u 13:55 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 14:14   #520
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovaj Waves nije nista specijalno. Kao da si dodao malo srednjaka, malo visokih i skresao bass u EQ. Cak sta vise, mnogo neprirodnije radi boja nego izvorna. Ja bar tako cujem.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije