Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.07.2011, 21:23   #391
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada pogledamo zaradu koju ljudi imaju u inostranstvu klavijatura nije skupa za njihove standarde.....neka je uzme na kredit I neoseti ratu,a mnogi mogu I od plate da je priuste....a ja godinu dsna da odvsjam samo od plate nemam dosta!
Stavio sam oba smiley-a jer je I smesno I zalosno.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Promijenjeno od zoric (25.07.2011 u 21:25 sati)
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 07:12   #392
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za informaciju drugima koji su u USA...Moj PA3X stize 2.Augusta (u Utorak) ....danas su me obavestili.......Narucio sam ga pocetkom Juna.....Razgovarao sam sa KorgUSA pre tri dana i rekli su mi da nova isporuka krece pocetkom Augusta u USA....Kanada je sasvim druga prica i Korg USA nema nikakve veze sa njima.....
Uskoro slicice i vise informacija...

Pozdrav
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 11:24   #393
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da i ja dam neki komentarcic na spravicu, jer sam i nju probao, sto se tice fabrickih boja, bas sam usporedio u odnosu na pa2x, mislio sam da su nesto izmjenili ali ocigledno nisu, distorzija single coil pro je ista, kao i klaviri i ostala cuda, to vec znate... ali ritmovi su mi fini, ima(koliko sam vidio) novih ritmova fabrickih koji su stvarno ekstra, ne svidja mi se sto je na displayu sve nekako nabacano, a svidja mi se vokoder, brz pristup (sa onim tockicima) i jedino nisam uspio da nadjem male to female opciju, ali probao sam ugl. dosta preseta.... i dobar je.... iskreno, jedino sto mi se svidjelo na pa3x i jeste vokoder..... ostalo je sve maltene isto(naravno, vjerujem da ima itekako razlike na razglasu zbog samog maxx paketa)..... cak sam probao asx prosirenje(u kojem se meni samo svidjaju bubnjevi).... isto tako, grehota bacit 200€ zbog toga(ne moze se krivotvorit, svaki put kad hoces koristit asx boje i ritmove moras ubaciti stick).... nista novo nisam rekao, ali etoo Znaci(moj savjet) tko ima pa2x, nek se ne zuri(jedino ako mu je to posao ili neka muzicka ovisnost) nek ga ne mijenja bar za jos neko vrijeme dok malo cijena ne opadne... Ako vec imate pa2x a hocete za te novce uzeti nesto, bolje uzeti kronosa... veliki pozdrav svima.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 17:54   #394
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stigao mi juce u radnju Pa3 x pro 61,stavim ga iznad pa800 ukljucim na novi eon Jbl 515xt,i ucitam moj set sa pa800 na pa3x pro da cujem sta ce tu famoznoi da se desi,moram da naglasim da mi je set skroz ispeglan na pa800,prvu stvar sto sam primetio da mi je kontra gitara bila jaca na pa3 pa sam je u soundu smanjio i izjednacio,a to je uzrok efekta B koji koristim na kontri,kada sam to ispeglao,pustio sam prvo pa800,pa pa3 i sta sam cuo?Iskreno,nista sto bi me uverilo da je pa3 po soundu bolji,bas gitara malo nosi vise tih bas frekvencija ali ne znatno,zatim onaj ambience efekat na bubnjevima,meni apsolutno nije jasno sto su stavili,to kada se odpanji dobija se onaj soun pop zvauka 80-tih godina,e sad stvarno to sto ima za svaki udarac eq je dobra stvar,ali ni to me nije uverilo jer svaki sempl moze da se obradi u programu pre ubacivanja kako god zelis.O novinama tipa bolji vocalist,paljenje uppera po zelji,dodatna mesta za usere necu govoriti jer je receno sve o tome,ali moje misljenje je da ne vredi tih para i da nisu nista dalje odmakli od pa2 x pro,sem par kozmetickih fora i par dodataka,ja licno nisam ubedjen jer znam sta sam cuo i bogu hvala verujem svom uhu,sluhu itd...Naravno to ne znaci da ne valja,valja i te kako ali ne za te pare,bar meni.
svrakan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svrakan za ovaj koristan post:
mirandess (28.07.2011)
Star 27.07.2011, 18:23   #395
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

I dalje strpljivo cekam da me neko od vlasnika PA3 ubedi u zvucni napredak sprave ali izgleda da od tog posle nema nista,bar za sada...a i ljubitelji juznog vetra koji su kupili spravu...pitam se da li ce na PA3 zvucati jos "juznije"?
  Reply With Quote
Star 27.07.2011, 21:31   #396
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos nisam imao korgov aranzer ali verovatno cu ga ako bog da imati u skorije vreme.....znam da ce biti ljudi koji ce hteti da uzmu pa3x,i onih koji ce ostati na dvojci ali ja mislim da cu se pridruziti onima sa pa3x iz vise razloga....nisam imao pa2x pa da kazem da zvuce isto....ljubitelj sam kljava sa 61 dirkom....I naravno meni bitna stvar ram memorija jel imam mnogo velikih semplova koje nisam mogao ni da sanjam da ubacim u le....lako bih mogao da popunim 256 mb rama kada bih dodao par dobrih setova bubnja.....tako da nezelim da pravim nikakve kompromise niti da razmisljam hoce li biti dosta rama ili ne! Moj glas je za pa3x iako razumem vlasnike dvojke da nece dobiti nista spektakularno ako izbiju 1000 € iz dzepa.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 22:49   #397
koestlin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2010
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
koestlin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

još jedan tutorial korga....

Korg Pa3X Professional Arranger Workstation - Official Product Introduction
You need to upgrade your Flash Player
koestlin je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 00:26   #398
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

poz da vam javim imam korg pa3x vec 6 dana i silno sam ga probao sa istim setom kojim sam imao na pa2x,medjutim kao sto neke kolege kazu frekvencije su jace,ali pojo sam gov.... da izvinete sto sam je kupio svaka cast sve je ok,ali zvuk nije bas kako sam ocekivao meni se cini da je isto ima dosta toga novog,kao prvo za pohvalit je vokoder,ima novih gitara,ali je to isto po meni,eto i neke kolege su rekle,platio sam je 2700 eura kod nas je vec u prodaji u artistu,i mislim da je jos kuplja kod njih ali otom potom,oblik i sve ostalo je sila nemam rijeci vise mjesta i ostalog vise memorije,ali eto nema sta da Rade korgove firme pa se natjecu ovi sto prave tyros 4 pa hoce i ovi korg pa3x to je natjecanje firme,radim sa istim setom od pa2x 78 mb,i moram ga dosta doradit jer su na nekim ritmovima skoro svim jaci bass kontre podloge i tako dalje,eto moje misljenje,sto se tice efekata boja i ostalog to je vec bolje,ako je neko isprobo jos zesce neka javi,ovo je moj misljenje kolko sam stigo isprobat na brzinu ostalo je da se radi pa ce se vidjeti napredat pozz za sve.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 02:22   #399
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da ne bude sto juznije to tuznije, za te novce
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 04:23   #400
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Uporedjivati Pa800 i svaki drugi model pre Pa3x je totalna glupost!Pa1xPro bolje zvuci od Pa800 i da ne teram sad dalje a zvucni napredak ete videti kada lepo uzmete sint pa ubacite isti set od prethodnih modela ali kad ga sredite po njegovoj volji,znaci onako kako to treba uraditi na Pa3x a to je sto je skup opravdano je skup drugari!Vredi svaki dinar!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije