Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.05.2015, 11:01   #1
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland G 1000, G 800 Boje

Pozdrav svima na forumu. Sviram ovo dvoje Rolanda kljave i imam pitanje za Rolandovce kako sahraniti boje. Ja sam do sada kad sam koju dobru boju uradio ili dobio od kolege ili sa sajta, sahranio u performance, i pitam da li je takav postupak pravilan. Sada me interesuje da li se može boja (sax ili klavir ili harmonika...) sahraniti na koju drugu mjesto, kao što je slučaj kot ritmova (onih 16 mesta kad se popune...) . Još jedan put, znači može li se boja sahraniti među tovorničke boje negde, jer mi se čini da neke boje još imajo mesta tamo gde idem i biram sa variatom dugmetom gore i dole na sasvim desnoj strani kljave? Hvala za bilo kakve informacije. Onda nešto me interesuje u vezi ritmova. Sada ja svaki ritam štelujem posebno (chorus, hall, deley, jačinu...) ili može da se napravi jedna šablona za sve buduče ritmove, pa onda da novi ritam ubacujem u tu šablonu tako da su efekti več urađeni, da ne trebam jovo na novo svaki put na neki novi ritam što dodajem kasnije. Ajde, hvala za vaše informacije forumaši!
megane je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2015, 11:44   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice boja nema drugog nacina nego preko perfomase. Sto se tice efekata na ritmovima, nisam siguran ali mislim da ne mogu da se cuvaju user preseti, mozes samo to sacuvati u perfomansu. Ali opet kazem nisam siguran 100%.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
megane (30.05.2015)
Star 01.06.2015, 22:21   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto rece kolega @dmmacak, boje ili ti performanse mozes da snimis samo u 'delu' za performanse ili ti boje, znaci one banke A i B (i C u slucaju G1000) su ti zaduzene za boje (performanse) i samo tu mozes da ih snimis i odatle da ih 'pozivas' i koristis. Znaci A i B banka (i C u slucaju G1000) i svih onih 8x8 boja (performansa) po banci mozes da koristis i one se ne mogu koristiti za ritmove kao user za ritmove, vec samo 'skladiste' za boje odakle ih pozivas i to je to.

To sto imas neka mesta koja su prazna znaci da na tim mestima ti nije ucitana boja (performansa), tipa ako ide A14, pa pritisnes jos jedanput ono za sledece menjanje boja, a on tada prebaci na A16, znaci da ti je A15 slobodan i da na to mesto mozes ubaciti boju koju hoces. Postupak ubacivanja pojedinacnih boja imas ovde u Rolandovom delu za aranzer klavijature, objasnjen ti je postupak ubacivanja pojedinacnih boja i to na tacno odredjeno mesto, znaci izaberes da ti ubaci boju (performansu) na A15, pre toga izaberes koju boju hoces i to je to. (Videces ovde u jednoj temi ako slucajno ne znas kako se ubacuju pojedinacne boje na bilo koje mesto koje je slobodno ili koje tebi treba).

Sto se tice ritmova, kao sto je vec rekao kolega, cisto da potvrdim NEMA user preset takozvani da ti ta podesavanja idu po defaultu, vec moras svaki posebno da 'kucas' i da ta podesavanja za efekte i slicno ubacujes posebno i naknadno za svaki ritam.

E sad jedna kombinacija za to (nije proverena, cisto moja logika) da probas sledeci ritam koji pravis od nule ako ga pravis tako da ucitas prethodni koji ima efekte koje hoces i za sledeci, ali da obrises 'kod' za aranzer, i ostavis samo one za efekte, i onda samo kucas one udarce, bas, ili sta vec, nebitno, a da ti na taj nacin ostanu efekti. Mozda 'lupam', ali cisto neka moja logika, pa vidi probaj...

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
megane (01.06.2015)
Star 02.06.2015, 07:28   #4
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci A i B banka (i C u slucaju G1000) i svih onih 8x8 boja (performansa) po banci mozes da koristis i one se ne mogu koristiti za ritmove kao user za ritmove, vec samo 'skladiste' za boje odakle ih pozivas i to je to.

Kolega moram malo da te ispravim.
Uz svaku perfomansu se moze vezati i po jedan ritam, koji se nalazi na nekom mediju (interna memorija, HD ili flopy). Perfomanse su bas za to i namenjene da jednim klikom dobijemo kompletnu postavku za neku pesmu. Druga je stvar sto Roland nije dao drugu mogucnost da se cuvaju boje nego samo u perfomanse, pa smo primorani da ih koristimo uglavnim za boje.
Evo kako sam ja koristio perfomase na G1000.
Ja sam uz svaku perfomasu vezao ritam i odgovarajucu boju koju najcesce upotrebljavam uz taj ritam. Posto imamo mogucnost da zakljucamo promenu ritma, dok menjamo perfomase, ja zakljucam taj ritam i promenim neku drugu perfomansu gde mi je druga boja. Mozda pomogne nekom.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
megane (02.06.2015)
Star 02.06.2015, 08:28   #5
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima. Ja do sada radim isto kao kakže dmmacak, ali sam mislio da ima Roland za boje neko skladište kao onih 8 za user ritmove. Ali kako vidim nema, samo u performanse. Ja sam do sada isto vezao boje za nek ritam i stavio u performanse. Pozz.
megane je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije