Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2010, 18:39   #21
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh tacno tako druze zeljko... Najbolje si objasnio...
Postovano sa mobilnog uređaja
armin je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 20:25   #22
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najcesce sam i sviram i pevam pa su i troskovi moji posto nemam svoje ozvucenje, a ako nas je vise delimo troskove podjednako.Uglavnom se pre svirke sve dogovori pa posle nema problema.Nekad se i sa gazdom lokala gde se svirka dogovori da on plati ozvucenje ili on vec ima svoje.
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 20:41   #23
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče osobne opreme na bini, to uopće nije važno tko koliko ima. Meni je važnije da muzičar kvalitetno odradi gažu a to znači da ima repertoar, da nije pijanica... Šta mu vrijedi da ima 10 000€ na bini a zna odsvirati i otpjevati 4 pjesme. A uostalom, tema je o ozvučenju a ne o osobnoj opremi.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 20:54   #24
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to zna zaista biti veliki problem sa umišljenim pjevačima i pjevačicama
koji misle da su bogom dani dođu bez mikrofona sa rukama u džepovima i onda se još čude kad im nedam svoj daljinac bruka im pjevat na mikrofon sa kablom
a nebi se mašili za džep da plate za mikrofon ili razglas
tako sam jednom radio sa jednim umišljenim momkomkoji kaže brate za mene zna cijela evropa ja sam ti taj i taj itd i na kraju kad smo djelili lovu ja rasporedim od bakšiša za razglas i tu sam računao i sebe i buraza i pjevačicu i tog pjevača
a on kaže onako pred svojim obožavaocima alo care ja nikad neplaćam razglas
reko onda brate trebo si zo reć ja bi te priključio na vazu sa cvijećem pa pjevaj
al nisam dugo razmišljao i onako pred rajom mu dam lovu koja je njega sledovala za razglas i kažem mu care možda si velik za sebe al za mene si nula glumiš zvijezdu a plačeš za sto kuna
za mene si završio i glumi kome hoćeš kad je to vidio uzima 50 eura i daje kao sad sam ga ponizio pred rajom pa da se pokaže laf samo sam mu reko ja care sviram i pjevam za raju a lova dođe nekad je ima nekad nema i tvoje mi netreba a ni ti isto tako
nezovi više a ja tebe sigurno neću
martinez je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 22:03   #25
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tema je na mestu!U bendu smo troje i u tom sastavu radimo skoro 2god,u pocetku smo uzimali opremu od kolega i za to placali 20e a inace u radnji je iznajmljivanje 50e na dan...Prvo smo kupili miksetu i naravno svako je morao da plati podjednako,skoro smo uzeli zvucnike i isto tako podelili troskove!Prvenstveno moras naci dobre ljude sa kojima se mozes dogovoriti kao covek pa tek onda na svirku...Postujem to da nije fer da neko izdvoji i kupi opremu sam a ostali nista i da se pare dele jednako...Ja kad sam pocinjao da tezgarim pre 4-5 godina nisam imao ozvucenje imao sam samo klavijaturu i morao sam da izdvojim nesto para i placao kolegi koji ima opremu,tako to ide...Svima zelim da nadju prave ljude sa kojima ce raditi u buducnosti
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 22:07   #26
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tomy
Istina je da je tema o ozvučenju, ali teško je gledati samo na ozvučenje.Zadnjih 15 godina radim sa istim čovjekom i ne pada mi na kraj pameti za svaku gažu raditi sa nekim drugim-u ljeti uzimamo po potrebi pjevačicu za gažu na moru i to uvijek istu.Prije toga sam radio u bendu od pet ljudi -pjevačica +klasična postava.S obzirom da sviram klavijature (ko mi je kriv) uvijek sam imao tri klavijature i nešto od razglasa.Bili smo profi band i radili stalne gaže rasprodane obično bar šest mjeseci unaprijed-naravno sa potpisanim ugovorima.Kao band imali smo među sobom također ugovor sa točno definiranim stvarima i uvijek se bazirao na tome koliko je tko uložio u opremu toliko je sorazmjerno dobio i plaču.Šta to znači da čovjek mora imati repertoar, da nije pijanica...???Pa to se podrazumijeva!
Ovo sam napisao bez ikakve zle namjere, nego da samo malo pojasnim stvari i svoje stajalište, a svatko naravno odlučuje za sebe!
Pozdrav u međimurje!
Btw.-nekada sam u međimurju prosvirao sve gaže preko Turka-Lire
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 22:50   #27
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da se razumemo, svako treba da ima svoj istrument, klavijaturista klavijaturu, pevac mikrofon. Ozvucenje je ono sto svima treba, kako klavijaturisti tako i pevacima. Tako da, svi treba ravnopravno to da plate, ako ja moje ozvucenje, naplatim, ako ti se ne svidi, iznajmi i ja cu dati deo koji treba. Mene niko nece da pita da li mi je crklo, ovo, ono, tako da mora da se plati. A stvarno ima bezobraznih ljudi, a takvi na kraju i ne rade nigde jer se blamiraju za 1000 dinara, ca neki nemaju ni mikrofon. Naplati druze i ceni to sto imas. Pozzz
Postovano sa mobilnog uređaja
negovan je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 23:33   #28
milan_lekic
Ovaj baš voli da kuca
 
milan_lekic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2007
Godina: 34
Postovi: 425
Downloads: 2007
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Instrumenti: KORG Pa800&TRITON Classic
milan_lekic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
milan_lekic pošalji poruku preko MSN messengera milan_lekic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo ovako ja naplacujem ozvucenje ili se posebno naplati mimo dnevnice ili se odvoji od baksisa
__________________
KORG Pa3X76, Pa800 & TRITON Extreme
milan_lekic je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2010, 00:36   #29
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Od kad je sveta i veka, i dokle mi pamcenje doseze, prvo se vade rashodi, pa se onda deli ono sto ostane. E, sad dal' su ti rashodi uzeti u pogodbi(gazi) ili od baksisa to je sve stvar dogovora.
Meni licno savest ne bi dozvolila da veci deo pogodbe uzmem sebi, a kolegi da dam manji.
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2010, 15:57   #30
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razglas u Sarajevu za noc kosta 150-200km/dynacord PM+fbt pasivni2x+mackie aktivni2x(ovo je kombinacija koju koristim zadnju godinu dana)+kablovi i mikrofoni.Radim sa 2 pjevaca,i ovu cijenu obavezno uracunam u pogodbu/ovo je najbezbolnija varijanta/.Hocu da uzivam na sceni i znam da to kosta.Imam covjeka od kojeg godinama iznajmljujem opremu koja je provjereno dobra.Nema govora o tome da je razglas skup ako je kvalitetan.Da imam svoj razglas ne bi ga dao ispod 150km za noc svirke.Ljudi,valja ono sve potovariti poslije svirke,a znamo svi kako smo raspolozeni za fizicki rad u 4 ujutro.
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije