Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.08.2008, 21:18   #11
vaxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 04.06.2007
Godina: 36
Postovi: 121
Downloads: 320
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
vaxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav kolega!
evo nemoras me poslusati ali ja se u potpunosti slazem s kolegama.
sacekaj bolje malo i uzmi si KORG PA50 i onda znas da ucis i vjezbas na pravom stroju, a i ako ti upadne koja svirka neces se morat brinut kako ces i s cim
vjeruj mi ja sam to proso i prvu sam svirku odradio na Casio CTK 591
ajde pozdrav!
vaxy je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2008, 22:12   #12
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Za 400-450 evra mozes da nadjes Yamahu PSR-1100 koja je odlicna za te pare.
A za 200 evra mozes samo neku jako slabu koja ce ti brzo dosaditi.

I ja ti predlazem da se jos malo strpis i sakupis novac za bolju klavijaturu.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2008, 23:35   #13
jocozr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.08.2008
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 30
Postovi: 9
Downloads: 59
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jocozr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jocozr pošalji poruku preko MSN messengera jocozr pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pravo da vam kazem i shvatam vas!
mada iskreno nemogu puno sacekati,al u svakom slucaju do nove godine da!
A da li se moze desiti da im do nove godine padne cena koliko toliko?Mislim bar pojedinim klavijaturama?
Inace kuki ja sam iz Zrenjanina

Promijenjeno od jocozr (19.08.2008 u 23:52 sati)
jocozr je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 00:04   #14
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vaxter Pokaži Post
Nije istekla, i zbog ovoga ce mu biti josh produzena!
Ovo je novi nick, samo bez razmaka...

Nemojte milana kaznjavati, dobar je covek ja mislim ne sjecam se najbolje kakva je ono frka bila, davno sam citao nesto malo oko toga, al mislim da milan nebi pisao ta sranja koja su bila pisana u njegovo ime.. prestrogi ste malo na ovom sajtu... al et, mozda je to i dobro... kako god.. ako se moze kupiti pa 50, neka nju kupi, za pocetak je super.. a pa 60 je skroz ista kao i pa 50 samo ima ja mislim ljepse tipke...
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 06:38   #15
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma ja...ja bi ceko druze malo jer stvarno razlika ti je mozda u 200-300 eura a u kvalitetu ogoooormaaaaa!!! Sto je neko reko dosadit ce ti ovako ovo casio masio i zajebancije! Pozddrav, Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 12:32   #16
jocozr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.08.2008
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 30
Postovi: 9
Downloads: 59
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jocozr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jocozr pošalji poruku preko MSN messengera jocozr pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Caka je u tome sto cu ja i za novu godinu,kad evo planiram da kupim klavijaturu imati vrh 300 eura.
Zato pitam da li se moze ocekivati pad cene pojedinih klavijatura do tad?
jocozr je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 13:21   #17
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I te kako drug....gledaj polovno naravno i tekako da ce past cijena do tad! Racunaj sa padom yamahe psr1100 korg pa50-60 a mogo bi se vec za rolanda G-600-800-1000 raspitivat! Care uzmi kako treba vjeruj i miran bit duze vrijeme a ne nakon kraceg proklinjat dan kad si bacio pare u smece!Pozzzz!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 13:36   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citiram:""davno sam citao nesto malo oko toga, al mislim da milan nebi pisao ta sranja koja su bila pisana u njegovo ime.. prestrogi ste malo na ovom sajtu.""

Drug sa svim poštovanjem nemoj ovo da spominješ u ovoj temi molim te...
Nije po pravilniku a još odluka je pala i Šerif Krešo je dao bananu...
Nismo mi prestogi već se pravilnik ne poštiva i radi ko šta hoće...
Ništa ne leti na tebe...Hajmo momku pomoći oko prvog instrumenta pa nebil i on ko i mi kroz neko vrijeme napredovo i posto pravi profesionalni muzičar...E sad nazad na temu...

Drug kao što sam ti piso na PM,za male parice ti je dobra opcija Roland G600 kojeg ti NIKO nije preporučio a jaako dobar sinth..cjena mu je pala na 250-300eura i mislim da bi ti to bila najbolja investicija za početak...Takođe sam ti spomenuo i Roland D10,D20 s kojima sam ja pravio svoje prve početke i koji su prave klaviature za mali budžet (150-200eura)...E sad tu imaš i Roland E86,E96 samo kolike su im cjene nisam upućem ali vjerovatno onako kao kod g600...Od Yamahinih PSR klaviatura bježi ko od đavla...Evo zašto (govorim za nizkobudžetne modele i molim bez napadanja)...Nemaju USER banki (ne možeš da staviš naše ritmove i boje u njih),tipke su im apsolutno užasne za svirku (mekane,duboke,ama ne valjaju nikako),a i cjena kolika im je,NE NUDE dovoljno...Korg NEMA nijednog aranžera tog cjenovnog razreda tako da na njega zaboravi...Postoji jedino opcija da kupiš M1,T3 ili N364,na koje nasnimaš sebi Patterne u Seqvenceru i kasnije samo udariš bass i solo ali mislim da bi ti to bilo prekomplikovano...Takođe si spominjo Casio CTK klaviature...To je još veća kaka od Yamahe PSR i ne uzimaj to ako za Boga znaš...Evo zašto---budeš li uzimo te kante od instrumenata,kad tad ćeš da napreduješ i poželiš drugi bolji sinth...I šta ćeš uraditi?Lupati se po glavi kad ne mogneš da prodaš te kante NIKOME...Zato uzimaj sinthove koje znaš da ćeš nekada moći da prodaš pošto-potom...E sad mnogi ti savjetuju PA50,PA60,itd...Drugar vidim da si još mlad i da NEMAŠ toliko novaca...Zato sad uzmi neki od ovih što sam ti savjetovo pa kad dođeš do većih parica kupiš sebi PA50 ili PA60...Ta 2 sintha SU ISTA (nemoj ponovo da se ko ubaci pa govori da nisu ista kad jesu),premda PA60 ima MNOGO bolje tipke i hdd (ako ti to nije neka prednost uzmi radije pa50),i to je to...Ako ti još šta ne bude jasno slobodno pitaj ovdje javno na forumu,ako se još ko nađe u dilemi da pročita i dobije kakvu ideju..Sve najbolje drug i Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 14:14   #19
jocozr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.08.2008
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 30
Postovi: 9
Downloads: 59
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jocozr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jocozr pošalji poruku preko MSN messengera jocozr pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala vam drugari!
bas ste me oraspolozili,nego sta nego cu cekati,sve cu raditi po ugledu na vas i nema sta dostici to ste i vi jednog dana!
a koje su klavijature dobre da sviram narodno??tj. koje od ovih svh navedenih?
Zao mi je sto nisam dosao ranije,al nema veze zapoceli smo druzenje

Promijenjeno od jocozr (20.08.2008 u 15:11 sati)
jocozr je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 15:00   #20
jocozr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.08.2008
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 30
Postovi: 9
Downloads: 59
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jocozr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jocozr pošalji poruku preko MSN messengera jocozr pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alix hvala!
Ali kao sto sma rekao sacekacu da vidim sta ce mi donjeti rodjendan 26 decembra!Ja sam ovo leto radio i zaradio 170 eura(eto jos sam i to rekao)
Sledece leto cu poceti ranije,i sigurno imati minimum 300 eura.Tako da nije frka da sad kupim neki za 200 250 eura,prodam ga za 100 150 iduce godine i dodam parice za neki od jacih sithova(klavijatura).
A za sad mogu kupiti i neki od 250 ili 300,samo da sacekam rodjus i novu godinu.Pritom racunacu na pad cena koliko toliko,i eto kupicu neku kvalitetniju gde mogu ubacivati i boje,i sva cuda!
takodje da naglasim SVIRAO BIH NARODNO!
al opet rekoh,ja necu svirati na svadbama,krstenjima itd. pa da mi treba svetsko cudo
nego izmedju 200 i 300 eura.A eto imam izbor,jos jednom hvala!
Citat:
Takođe sam ti spomenuo i Roland D10,D20 s kojima sam ja pravio svoje prve početke i koji su prave klaviature za mali budžet (150-200eura)...E sad tu imaš i Roland E86,E96
Po meni to su sranja gotovo ista kao i casio ctk 800!ako nisu jos gora
Slobodno vi nastavite sa predlozima,eto vec imam pitanje koje su dobre za narodnjake?Sto se tice hdd-a svakako da mi je potreban.Nemora biti neka velika memorija.I da ima USB!To mi je skoro najvaznije,dakle USB!

Promijenjeno od jocozr (20.08.2008 u 16:06 sati)
jocozr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
plz, pomozite


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije