Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2013, 20:24   #81
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uh, predobro, jedina zamjerka, "suha" harmonika. Dodaj joj malo nekog halla pa onda da vidis.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 20:30   #82
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala drustvo, dell u pravu si, ja volim vise kad je mix suv (to mi ostalo iz elektronske muzike, tu je uglavnom sve suvo...) ma da harmonike bi bile zanimljivije sa malo vise hall-a.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 22:15   #83
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ostavio bih ja tu harmoniku takva kakva je jer to i jeste ono sto treba cuti. Trend je inace, na svu srecu, da se od skora, cak i u balkanskim produkcijama radi sa sve manje efekata kao sto su Hall i Delay. Valjda su na kraju uspjeli da shvate da je to daleko "muzikalnije". Harmonika treba da ima svoj ambient ali nekakav Hall od 5 sekundi, kakav se inace koristi u nasim produkcijama, moze samo da ubije sve ono sto treba cuti kod tog instrumenta. Inace, na tvoju svirku i aranzman nema primjedbi, veoma dobro, onkretno i precizno. Miks vrlo uravnotezen, eventualno malo vise Bassa, a jedina i to ozbiljna zamjerka je sound bubnjara. Taj Drum sound, koji god da je, nije kako treba, bar ne za tu vrstu muzike. Da li je radi konvertovanja ili komprimiranja, kompletni metali (HiHat i ostale cinele) se cuj i previse "metalno". Isuvise im je naglasen frekventni opseg izmedju 3 i 4kHz. Ili da probas sa nekim drugim Drum Kitom, koji je meksi i "svileniji" ili da te cinele obradis multiband kompresorom, odnosno EQom. Mozda da pogledas i u vezi sa Bassom jer si odabrao dosta plitak Bass, a i dosta plitak Kick kod Drum Kita, pa nedostaje fundamenta. Jedan od njih dva treba da bude siri i dublji (nikako oba).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 22:39   #84
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bubnjem nisam zadovoljan sem dobosem koji kad bi se doradio jos malo bio bi ok, Addivtive drums je u pitanju i kako stoje stvari zamenice ga SD2, primetio sam na nekim udarcima na kick-u totalno se gubi taj lo-end, mozda bi moglo to multibendom da se sredi ali bolje ceo kick da menjam. Metali... ja sam njim dosta i skinuo taj opseg od 3-4k i malo sam im skinuo 1K sa uzim Q i dodao blagi hi shelf. E sad tu je i jedna tambutina uletela u zadnji cas... uglavnom sve to lako moze da otpadne nije problem, i to cu u SD2 da zamenim...ma nesto sam sebe ubedio addictive ce bolje da legne na bubnju. E sad overhead i room sam nisam uzimao iz bubnja, ajde room to i retko kad uzimam, odradim to sa reverbom nekim , eventualno na dobosu zaseban reverb da mu malo produzim sustain ali mozda sam trebao i overheda da dodam malo, posto to je bitna stvar kod bubnja i daje mu masu, povezuje sve elemente. Uglavnom hteo sam bubanj da bude zategnut sa malo ambijenta. Sto se tice bassa tu nisam mnogo dirao, Prva ideja mi je bila da mu udarim jedan radikalni lo-pass pa malo da boost-ujem oko 300-500 ali mnogo bi mi izasao bass u prvi plan pa sam ga ipak ostavio takav kakav jeste racunajuci da cu da se poigram sa njim kasnije kad budem mixovao u Studio one. Uzecu tvoj savet u obzir sto se tice bubnaj eventualno da nadjem neku referencu za rumbu, ja sam prvo hteo da pitam nekog da mi posalje midi traku bubnja za rumbu ko je vec iskucao to ali reko sam cu da ga odradim valjda je to taj neki groove.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 23:19   #85
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam mislio da taj Bass nije uredu nego u paru sa Bass Kickom koji si upotrijebio je neubjedljiv. Mozda si ipak trebao da uradis sa njim to sto si imao namjeru.
Sto se tice bubnjara, pokusaj sa Studio Drummerovim Session Setom na toj rumbi. On je dovoljno mekan ali i dovoljno konkretan, s tim da u izvjesnoj mjeri poskidas njegove ambiente jer su malo pretjerali sa njima. Kod njega ces dobiti one "svilene" metale koji su karakteristicni za nase narodnjake, a pogotovo za rumbu. U njoj je HiHat dosta cest, pa jos ako je napadan, belaj. Studio Drummer ce ti sigurno odraditi posao. Licno nisam nesto posebno lud za SD2, kada je u pitanju brzopotezna produkcija najradije radim bas na Addictive ali opremljenim svim mogucim Addonima. Nije mi mrzak ni Studio Drummer sa sva njegova tri Drum Kita, a probaj i ovaj novi DrumMic'a od Neumanna i Senheisera. Inace je free ali je zaista vrhunski Drum Kit sa preko 7GB Contenta. To su Neumann i Senheiser dali kao bonus i reklamu za svoje mikrofone. Mislim da ga ima jos za skinuti, a ako nema, a ti bi da ga imas, postavicu ga na download. Veoma dobar Drum Kit, kod kojeg mozes na svim udaraljkama da mijenjas mikrofone i to one najkvalitetnije i od Neumanna i od Senheisera. Interesantan Content.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 23:45   #86
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nikako mi ne uspeva da se registrujem na njihov sajt da skinem taj bubanj, videcu da potrazim ako ima drugde download, uglavnom eksperimentisacu sa vise bubnjeva, mozda i studio drummer zavrsi posao, Imam i BFD2 samo mi je mnogo sirov, izgubio bih dane mixujuci ga. Razmisljao sam ako bude dosta konflikta izmedju kicka i bassa da stavim waves c6 sidechain i da duck-ujem 50hz na bass-u za nekih 3-4db ali bas brzo da ne pumpa, posto cu morati jos niske da podignem bass-u. Vidi ako ti nije tesko da nadjes link za download od drummic'a nebi bilo lose da probam to.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 23:55   #87
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izbjegavam i ja vrlo cesto BFD bas iz istog razloga, nemam uvijek vremena da miksam svaku udaraljku a i u medjuvremenu ima i boljih Drummera. To sa Bassom obavezno probaj, mislim da ce biti rjesenje, samo stvarno dobro pripazi da to bude zaista vrlo brzo jer pumpanje ti ne gine.
Evo ti Link za DrumMic'a Library, samo ces morati da ispunis sva polja i njihova nebulozna pitanja da bi dobio Link. Sve je na Njemackom, pa ako ga ne govoris i negdje zapne, pitaj. Odmah cu ti pomoci jer sam veceras malo duze ovdje posto cekam da sjednem za rezijski sto a snimanje je jos u toku.
http://de-de.sennheiser.com/service-support/drummica
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 00:01   #88
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

haha i vise nego nebulozna pitanja, stigao sam ja do ove strane, ne znam nemacki ali osecam da me pitaju nesto tipa: "gde ste culi za nas" "cime se bavite" i tako neka pitanja. Probacu opet.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 00:14   #89
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajmo ovako, idi na ovu stranicu:
http://de-de.sennheiser.com/service-support/drummica

Na njoj, gore na sivom tasku imas "DrumMic'a", pritisni tu i u PopUp polju odaberi "Infos & Downloads". Ako smo uspjeli da ih izradimo da skines to bez registracije, trebalo bi u donjem dijelu sa lijeve strane da ti se pojavi "Windows" i ispod toga plavim slovima "JETZT DOWNLOADEN". Stisni tu i Download bi trebalo da krene, ukoliko ne bude islo, moraces da se registrujes.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 00:19   #90
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E stvarno sam tupadzija, dva puta sam se registrovao sa dva e-mail-a i stigne mi aktivacioni email, ustvari uopste nisam ni video taj popup. Ide sad, za par sati cu da skinem, 400kbps prosek.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije