Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.03.2009, 01:47   #111
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne, nema to veze sa igrankom, to se zove valjda maltretiranje ili nesto slicno.
Igranka se pravi kada je veliko slavlje. Obicno za svadbu, ali moze i za ispracaj ili slicno. Tad svi svatovi (ili gosti ako nije svadba) izlaze ili u centar sela, ili u Dom Omladine ako je kisa ili ruzno vreme, ili u dvoriste ako je dovoljno veliko da moze da se napravi igranka. Muzika takodje iznosi svo ozvucenje i montira se u sredini prostora, i pocinje svirka nekim sporijim narodnim kolima. Kolovodje placaju svako kolo ili pesmu odsviranu u kolu, i sve se svira u dvojci. Prvo vode kolo najblizi iz porodice, familije, kumovi... Zna se hijerarhija tacno. Vremenom tempo moze da ide malo na brze ili na sporije, zavisi sta ko naruci. Bitno je da igranka, bez obzira koja je pesma u pitanju, mora da ide u ritmu 1,2,3,4 - 2,2,3,4, to jest da kolo ne sme ni jednom da ispadne iz koraka. Pesme koje imaju prelaze i neparne ritmove pevaci i harmonikasi seku ili produzavaju tako da kolo ne ispadne iz ritma. Ko nije probao, ne zna kako je to za*ebano dok se ne navikne.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:03   #112
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ludilo jesul' dunje procvale u 2/4 jovano jovanke mito bekrijo
brate izvrnuste muziku naglavacke aj sto harmonikase kacite o drvece i basiste penjete na kokosinjce ali 7/8 u 2/4 brate i mocart bi se postideo
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:14   #113
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju, nisu to muzicari smislili, nikome ne bi trebalo da se aka sa tim stvarima. Shvati to na ovaj nacin: tako se svira igranka. Svidelo se to nama il ne, moze tako ili nikako. Ako pogodis neku svirku u Stigu, prvo pitaj gazdu da li ce biti igranke. Ako kaze da hoce, lepo mu se izvini i kazi da ne mozes da prihvatis tezgu jer ne radis igranku. Sto se tice penjanja na drvo, ovde to nije cesce nego u bilo kom delu Srbije. To se samo prica zbog toga sto su se svojevremeno muzike otimale koja ce da dodje da svira u ovom kraju, jer su se po bogatim stiskim selima bacale bezobrazno velike kolicine para muzici. I to upravo najvise na igrankama. To je nekad bilo, sad se samo prica o tome. Sto se tice maltretiranja muzike, lazu oni koji kazu da toga ovde ima vise nego bilo gde po Srbiji. Ja vec 20 godina jedem taj 'lebac, znam sta pricam. Na kraju krajeva, ako cemo o maltretiranju i rizicnim situacijama da pricamo, neka se javi neko ko tambura po beogradskim splavovima. Finih sam se iskustava odande naslusao.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:23   #114
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma nista protiv tebe druze i toga sto se desava samo zaista nisam nikada cuo za to ajde ok da se svira ta igranka kako vec ide ali pesma da se prekraja zbog toga to mi ne ide u glavu ali ok. Nemoj sta zameriti nista nije licno upuceno samo se cudim da i tako sta postoji...
pozzzzz
P.S.
u vezi te tezge odakle je pocela prica ja bih se lepo izvinio i rekao da sam zauzet vec te kaparisali dok je on razmisljao... to je rizicnija kombinacija od igranke....
pozzzzzzzzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:27   #115
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Caka012

Brate...to oko penjanja na drvo...ja sam cuo da su po tom pitanju zajebaniji oni "sa desne strane autoputa BG-Nish" ako me kapirash...Shumadija...oni vole te vratolomije...
  Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:31   #116
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


da oni su specijalizovani za to
ovi sa leve za igranke
ovi kod nas za pistolje
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 02:50   #117
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ajde i ja nesto da kazem....caka012 u prvom postu o pogadjanju tezge,je postavio pitanje ,gde ide sve ovo?CAKA druze sve ovo ide u takav SUNOVRAT iz kojeg se necemo izvuci verovatno nikada,jer je nastupila kriza morala i tako nekih stvari da ne pricam.evo ja sam iz BG-a i sta se desava mladenci dolaze i traze da se svira programski,a kad im spomens cifru(posto ce baksis verovatno biti za ceo dan 100 eura,a to da se istali i na dva dela malo je) 'vataju se za glavu.jer je doslo takvo vreme da nas ljudi gledaju kao obicne FIZIKALCE I kazu MUZIKA JE PLACENA KO IH J...sve je manje baksisa,a o pesmama koje se traze danas po svdbama bar u bg-u ne bih da komentarisem,na zalost vidim da ce se to ubrzo prosiriti i u srbiji kao bolest.izgubila se ona tradicija muzike,zna se kako su se ranije svadbe svirale i sta se sviralo.a sto se tice price o ponudi nemam komentar....sve u svemu zalosno,sreca pa sam u poziciji da ne moram da radim takve svirke po sto,po to,pa ih izbegavam.lakse mi je da radim na splavu za skoro iste pare 4 sata nego da gulim ceo dan.eto i ja da se pozalim na celu pricu.pozdrav svima!!!!
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 03:06   #118
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Milance...vidi Brate...cinjenica je da je kriza i ona nosi sa sobom svoje probleme,medjutim i ja sam jedno dvadesetak godina u poslu a vise od 10 po splavovima i mogu ti reci da koliko se ja secam uvek je bila kriza,ono,ima pa nema i uvek je bilo tog cimanja i budala samo sa tom razlikom sto se ranije kudikamo znalo...ono...zaglavim do 6-7 ujutru i soma dva maraka u dzepu a sad te drkaju do zore za dva soma dinara plafon...tu je problem...a tezge su jad jadni,svadbe i to ne daj Boze,pogotovu po Beogradu,nit mozes da pogodis cifru nit ima baksisa,tuga i zalost a poceli da budu sve zahtevniji...svi bi neke bendove,milion ljudi na bini al ako moze sve to za 100 evra,a vala i kurta i murta pokupovali instrumente,valjda misle da im je to laksi hleb nego da idu u fabriku,pa kol'ko para uzmu,daj sta das...na zalost...

...al...ipak plivamo nekako u svemu tome,necemo bas toliko da kukamo...
  Reply With Quote
Star 29.03.2009, 03:18   #119
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

rolandinjos,odlicno si me razumeo.zaboravih da napisem,ranije se makar znalo za sta se cimas....eto ti si to napisao umesto mene.necu dalje da kukam bice za 'leba,hehhehe.pozdrav
Dodato:
ustvari svi smo se dobro razumelijos jednom pozdrav

Promijenjeno od milanche007 (29.03.2009 u 03:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2009, 11:19   #120
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@tesla
ne vredjam se druze, nisi ti jedini kome to nije jasno. Igranka ovde postoji odvajkada, ali pre 20 godina u igranci se svirale samo i iskljucivo dvojke. Medjutim, sve se menja i sve se kvari, a onaj u igranci uopste ne razmislja o tome kako ces ti da 7/8 "konvertujes" u 1/2.
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije