Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2013, 15:38   #161
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ti drugar onda radi tako i zvuci kao sto su ljudi zvucali pre 15 god.kad je izasao g1000!da me neshvatis pogresno to je najistrajnija klavijatura i nijedan Korg nece poziveti toliko god koliko je on,ali imam dosta drugara koji rade na g1000 i imaju jako puno namenslih ritmova i to jako dobro radi!cilj svih vrsta instrumenata je napredak u zvuku i tonu,cudno mi je da ti nezelis da napredujes u njemu.....svi koriste semplove u klavijaturama,neznam zasto si ti protiv toga!ali ok,postujem tvoju odluku,ja nebih mogao da priustim takav rad jednostavno zbog mesta i tezgi na kojima nastupam....to mora da zvuci mnogo uverljivo i sto pribliznije originalu!pozz.

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 15:45   #162
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma nije Branoy mislio nista lose da kaze siguran sam u to,samo je htio reci da ima mnogo slusalaca koji kazu ako cuju da je sve perfektno da klavijatura sama svira..Inace slusao sam i snimke od Branoya i mogu samo reci da je i on jedan od odlicnih muzicara na yu-midi
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
branoy (23.04.2013)
Star 23.04.2013, 15:58   #163
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ti slusaoci koji neprimete razliku,nemaju veze sa muzikom matori....a Branoy-u svaka cast nisam nista rekao za njegovu svirku,samo ton kojim se predstavlja!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 16:10   #164
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odosmo mi daleko!Bolje bi bilo da se vratimo na temu i prosudimo demo snimak i njegovu vrijednost,nego da raspravljamo kako i na koji nacin ko svira..Ima za to i druga tema a mislim cak i bas koliko znam tema o fajlasima isl.
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 16:20   #165
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
@....a ti sto kazu da pusta fajlove,sami po sebi su rekli koliko se razumeju u muziku!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
Ako si mislio na mene i moj posto onda verovatno nisi video da sam na kraju recenice stavio """",prema tome znaci da sam se salio.Zao mi je ako mislis da se ja nerazumem u muziku,onda sam promasio profesiju kojom se bavim preko 30 godina.

@Vex ce verovatno shvatiti moj post na pravi nacin.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 16:27   #166
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kud pitah istaJa sam kriv a htio sam samo da znam jer mi zvuci super korg i kako se moze srediti i Koje sve mogucnosti ima..Zbog Toga sam i pitao i ja bih volio da mogu odraditi neke Instrumente u ritmu i da prati kako treba,pa kad sviram uzivo da to bude sto pribliznije orginalu...Meine ne zanima sta ce misliti neko posto svakako sviram za svoju dusu a ponekad bih mozda malo svirao i za blize prijatelje i rodbinu kad se sretnemo i imamo za to ceif..Super je to sto Vex radi treba i to znati napraviti..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 16:29   #167
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo sam preslusao demo, prvi put da mi se dopao zvuk sa Korga
Svaka cast, odlicno!
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
Vex (23.04.2013)
Star 23.04.2013, 16:37   #168
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nesko brate moj,mi se nesto stalno pogresno razumemo!sve sto sam napisao upuceno je kolegi Branoy,a i postavio sam @Branoy,da sam mislio tebe da quote-iram stavio bih tvoje ime u post.....nikada nisam nijednom napisao protiv tvojih komentara nista tako da.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 17:18   #169
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uhhh ljudi Cool samo Lagano

Prvo,hvala svima na komentarima!

@ Nesa :druze ,uzivaj,razumeo sam te extra,nemas brige !

@Morison : Hvala Moze i korg da zvuci,ali ga mahom sviraju lenji ljudi, jer ima mnogo materijala a dosta ne kvalitetnog i to tako kod vecine ostane jer se zadovoljavaju time a i nemaju znanje da nesto promene i onda smo dosli tu gde jesmo sada- da kad cujes ime Korg ne zelis ni da vidis,a kamo li da cujes

@Branoy : Druze ,hvala na komentaru i ne zameram apsolutno nista,svako ima pravo na svoje misljenje i svoj nacin rada .Neka svako radi kako misli da treba. Stvarno ne ocekujem da se ovo sto radim svakom svidi ,toliko normalno ...ali znam neke stvari : da se bavim fajlovima,da ih pustam i da se foliram bilo bi me stvarno sramota da kacim bilo kakav snimak bilo gde na internetu ,cak bi me bilo sramota da kacim snimak gde pevam na fajl ili matricu a snimak kao "sa svirke".

Ako cemo da idemo linijom manjeg otpora,ja sam mogao lagano da uzmem obican beat na 127-8 i ne spremim ni jednu farbu u STS nego sve oprangijam sa distorzijom ili stringsom i kao skinuo sam pesmu ,idemooo,sviramo ,op,eto ga demo -SMOR ...ono da je jedna pesma u beat nego ih ima milion,a aranzer je MASINA ,kuca ponavlja isto - SMARA i to sto se ja "glupiram" pa radim ritmove ovako kako radim to je cisto zbog mene da meni ne bude dosadno na svirci i da mi bude lepo,a ne zelim ni ljude oko sebe da smaram sa 5 ritma iz klavijature kao sto 90 + % aranzerista radi i kad svratim negde da nesto cujem meni se prispava ,smorim se posle 10 minuta jer gospodina kolegu mrzi da makne dupetom da nesto uradi-promeni i zapuca pola sata ne menja rumbu (istu ) -beat ,disko i presvira svirku na tim ritmovima,svira se i sto jeste i sto nije,samo da se ljudi ne muce.... Tako je najlakse,ali ja se prvi ne zadovoljavam time.

Zabrinjavajuce je to sto ovi novi klinci traze namenske ritmove za svaku glupost,pustaju forspile u intro - A NE ZNAJU da te forspile sviraju.

To sto ce neko da misli da ja pustam fajlove- apsolutno me ne interesuje ,jer ja valjda znam prvi sta radim,a taj neko sto nije upucen u problematiku-niti ocekujem da bude upucen niti je moj problem.

Mozda sam i vec pisao na tu temu ,ali ,sto se mene licno tice niti su mi svi ritmovi u klavijaturi namenski- jer apsolutno nema potrebe za time - niti pustam intro-e a desna ruka cesha dupe . Koristim namenske ritmove gde ja ocenim po nekom svom kriterijumu da je potreban namenski ritam ,i solo deonice sviraju u intro samo one koje ne mogu da stignem da odsviram u desnoj ruci,ostalo sve regularno sviram,forspili u intru ne postoje,niti ih pravim tako.

A cisto da se razumemo,kad je svirka i radim sa nekim drugim,vrlo se lako presaltam ako treba na lenji sistem rada i bude takva svirka ako situacija ili pevach tako to trazi od mene, rokamo sve tako u 5 ritma,apsolutno mi nije problem . Te neke namenske ritmove koristim kad je pogodna situacija za to i X pesama koje uradim tako retko i sviram jer konkretno ova zadnja pesma sto sam uradio ce retko ko pevati na svirci jer pesmu i ne znaju bash mnogi,a ja sam je uradio tako sto volim tu pesmu i nije me mrzelo da pravim i novi drum kit i da se zezam oko sitnica jer kad sam sinoc sve zavrsio ,a tek sad kad sam ponovo pustio aranzer na monitorima bio happy kao detetu kad daju zvechku i to kad si zadovoljan kad nesto uradis i srecan nema tih para koji to mogu da kupe

Eto,nadam se da su sada stvari jasnije Pozdrav svima,zivi bili !
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 19:45   #170
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam narodnjak druze,daj nesto veselo,da "trupamooo"!Da drma sto rece neko,ko mecka bukvu.
A sto se tice PA3x i "ja bi ga tako rado posedovao"!
Veliki pozdrav!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije