Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2014, 14:29   #31
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010 - ako gledamo stvari iz ugla humanosti i nekakve solidarnosti prema ljudima, potpuno se slažem s tobom. Međutim, vrijeme u kojem živimo na žalost nameće potpuno druga pravila. Primjera radi, kod nas u HR zakon dozvoljava da jedan doktor istovremeno radi u tkz. "društvenoj bolnici" i u privatnoj poliklinici. Naravno, u različito radno vrijeme.
Vladavina prava je samo fraza iza kojeg se vješto skriva smeće i blato novog poredka nazvanog - demokracija.
casper je offline  
Star 15.12.2014, 14:47   #32
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znamo mi to druze(mi koji jos nismo u Eurupi) jos samo kad bi nas pitali da li uopste zelimo da idemo tamo....
Eto primera koji je Nesa naveo iz stare Juge kako smo i onda imali bolji zakon nego sada.Ko je zaposljen vise poreza placa,pa i to je neka pravda.U svakom slucaju bolja nego danasnja nepravda..
Ja (verujem i ostali)sam komentarisao cisto da olaksam dusu.Znamo mi da nema nista od toga..
Boban010 je offline  
Star 15.12.2014, 15:04   #33
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na osnovu cega bi zabranio da nekome da radi dva ili vise poslova?
sale_band je offline  
Star 15.12.2014, 15:19   #34
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nalupaste se gluposti za deset foruma, nemam živaca da kucam preko tapatalka odgovor.
Kad porastete možda i shvatite da se ne vrti sve oko vas. Dok tako sebično razmišljate neće imati para za nikog.

Послато са NOKIA 3210
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline  
Star 15.12.2014, 15:28   #35
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I da ja još dodam nešto ovoj temi o fajlašima, mada imam sam muzičko školu i posle još i još obrazovanja na harmonici i klaviaturi, ima i kreize što manje je muzičara što je jeftinije to je bolje za gostionicu. Pre više godina sviralo nas je petoro, onda trojica, a sada mnogoputa i sam. Vrlo dobro sviram harmoniku, i aranžer, a zbog nedostatka vremena pusti i koji fail. A da fajlaši ne treba da ništa ne znaju, to baš ne pije vodu. Za fail treba dobro da se poznaje studijsko poznavanje muzike, da je fail onda lepo sređen ( što treba isto tako mnogo vremena, ali to je neki drugi rad kao da se vježba aranžer ) i treba poznati i midi tehnologiju, a uz sve treba znati i tačno da se pjeva. Znači imam obrazovanje muzike, i aranžera da se sredi i još fajl da se sredi, midi tehnologiju znači. To znači da ja moram da imam više znanja od onoga ko samo tera aranžer, jer ja sviram harmoniku, pjevam, aranžer koristim, i fajl. A treba da moram i dobro koristiti i miksetu da je dobar zvuk u sali, nema kraja ovoj muziki. Ne možemo više da sviramo kao u 1980 ili 1990 godine. A živi bubanj i živi band je nešto sasvim drugo, pa zato je 5 puta skuplije. Pozdrav svima koji radite dobar zvuk i dobro muziku!
megane je offline  
Star 15.12.2014, 15:44   #36
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nikadvisekorg Potpisujem!

@megane Ne mora da se poznaje midi niti bilo sta kad se midi matrice kupuju za 0.5 evra I to vec uradjene za koju zelis klavijaturu

@Boban010 Koliko si ti do sada poreza platio na ono sto si zaradio od svirke?

Promijenjeno od sale_band (15.12.2014 u 15:46 sati)
sale_band je offline  
Star 15.12.2014, 16:08   #37
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

i da kupiš midi za tip kljave nije to to, ali bar za mene nije. Vjeruj moraš je preraditi da dobiješ ono što ti želiš. neko želi jače bas gitare ili drugo boju bas gitare, drugi neki doboš, ili jedan od elemenata u dobošu. ili drugčije obojeno harmoniko ili klavir, ima još toga. neki vole manje efekata, drugi malo više. jaču kontra gitaru.ima još toga.
a na svakoj kutiji se drugčije čuje pa i zbog toga moraš podesiti na razglas kakav ima ko, a moraš i prilagodit svojoj mixeti i kako podesiš. Na kraju možeš da sam pripremiš midi fajl, i da radiš i više pjesama zajedno. Ne može jedna osoba sama sve da svira, treba pripremiti nešto i kod kuće, to je opće poznata stvar. Ali kako ko zna i radi, nek radi. Ja imam svoj sistem, ali drugi kako ko nema problema. Samo sam ovde napisao što ja mislim, i drugi su nešto napisali... Bubnjari i onako ne vole aranžeriste. ali sve to su male svirke za mali broj ljudi i za neke male kafiče po moje do 300 ljudi. Sve ostalo treba band i bubanj i zbilja dobri muzičari a onda teraj!
pozz.
megane je offline  
Star 15.12.2014, 16:19   #38
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikadvisekorg,aj kad ne budes na tapatalku a ti nam naisi sta smo se to mi nalupali i sta ce da nam se samo kaze kad porastemo pa da prodiskutujemo malo.

@saleband
ne trebaju boban, ja ili bilo koji muzicar,pevac da platimo porez.to treba da plati vlasnik restorana koji bi trebao da sklopi bruto ugovor sa muzicarma koji rade u njegovom restoranu.Nepotrebno ti je to "prozivanje po forumu ko je i koliko platio poreza svojoj drzavi,cam mislim da je to malo i nekulturno sa tvoje strane.
Da samo dodam u to sretnije vreme ja i moje kolege nismo dobijali novac na ruke vec je sve islo preko platnom prometa,pa na ziro racun neke od banaka u kojoj su muzicari podizali svoj honorar.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 15.12.2014, 16:27   #39
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oko poreza samo ovoliko: kad neko svira ko ima svoju firmu (zanat) onda on plati porez držav. A drugo je ako neko svira ko nema firmu, znači kao fizička osoba, onda mora gostioničar za tu fizičku osobu platiti porez umesto te osobe, a osnov je ugovor, ili tako nešto autorski ugovor ili kako hočete. A % poreza su u različitim zemljama različni, i nisu jednaki, možda samo slučajno. Radim poreze, finance i računovodstvo, pitajte ako vas oko toga nešto interesuje. pozz.
megane je offline  
Star 15.12.2014, 16:36   #40
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeli? Kad covek radi negde u firmi i sl. onda je logicno da plati porez pa ako uz to i svira onda da mu rebnu jos malo vise, pa jos ako nema dozvolu za sviranje onda da se i kazni?
A kad je rec o muzicaru kao "zasticenoj vrsti" onda porez da plati gazda. A od cega ce da odbije taj porez? Od cene naravno, pa kad ti kaze sutra da ti odbija 20-30% onda opet kuku-lele.

Kao sto rece @nikadvisrkorg, mrzi me da kucam dalje na telefonu
Dodato:
Ovo je bio odgovor nesabandu, nisam video da je megane pisao u medjuvremenu.
Dodato:
Sad videh nesin raniji post gde jaze da je "protiv licenci" sto nisam primetio ranije, izvinjavam se.

Mislio sam da je drugacije jer sam celo vreme imao u vidu Bobanov post gde kaze "ili si muzicar ili nisi".

Promijenjeno od sale_band (15.12.2014 u 16:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije