Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2016, 14:51   #131
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogo je kratica (ppi,ppf,yem,yep...) vezano uz novije modele yamahinih aranžera i to poprilično zbunjuje sve one koji se interesiraju kako, što i gdje koristiti. Pokušat ću sistematizirati pojmove kako bi neke stvari bile jasnije.


VSE pack (Voice and Style Expansion Packs)- u ovim pakiranjima se nalaze soundovi i stylovi koje trajno upisujemo u memoriju klavijature. Tkz. Expansion Pack se prodaju na yamahinom shopu, a neke možemo besplatno skinuti sa Yamahinog weba.
Ovisno o vrsti glazbe i području gdje se najčešće izvodi, packovi su nazvani i složeni kao
  • Celtic
  • Western Europe
  • South East Europe
  • Church Organ
  • Euro Dance
  • Brazilian Music Styles
  • Indian 2
  • ...
VSE packs dolaze u tri "različita oblika", ovisno o tome za koju su kategoriju klavijatura namjenjeni i na koji se način upisuju u njih. Razlikuju se po extenziji koja dolazi iz naziva packa ( *.yep, *.ppi i *.ppf )
======================
yep - (Yamaha Expansion Packs) packovi namjenjeni za "starije" modele PSR S950/750/650

ppi - (Installation File) ova datoteka je namjenjena za direktno upisivanje u modele PSR-S970/770/670 i sadrži jedan cjelokupan pack. On može biti neki od ponuđenih VSE pack ili "vlastita kompilacija" koju smo napravili pomoću ppf datoteka u aplikaciji YEM. Kada upisujemo ppi, briše se sav postojeći sadržaj koji se trenutno nalazi u klavijaturi

ppf - (Project File) ova datoteka je po sadržaju identična ppi ali je namjenjena za obradu unutar aplikacije YEM. Iz nje "izvlačimo" samo one podatke koji su nam potrebni za izradu "vlastitu kompilaciju". Dakle, iz više različitih ppf datoteka izrađujemo jednu ppi koju upisujemo u klavijaturu.
======================

YEM (Yamaha Expansion Manager) - aplikacija koja služi za obradu i pripremu sadržaja koje želimo upisati u klavijaturu. Besplatna je, možemo je skinuti s Yamahinog weba i instaliramo je na računalo. Za rad je neophodna interent konekcija i pravilan unos info broja klavijature. Kada su ispunjeni ovi uvjeti možemo je pravilno koristiti za kreiranje vlastitih materijala. U nju možemo unositi ppf datoteke, materijale od starijih modela klavijatura (UVN, UVD), SF2 i kreirati vlastite samplove koristeći aif ili wav.


Mogućnosti rada s materijalima/pack ovisi o tome u kakvom formatu se on nalazi. Tako ćemo yep i ppi upisati direktno u klavijaturu i to je sva mogućnost koja se nudi. Ako imamo ppf pack onda se otvara ono što se cijelo vrijeme spominje na ovoj temi. U YEM ćemo unijeti jedan ili više packova i birajući željene sadržaje ćemo stvarati vlastitu kompilaciju. Količinu materijala će odrediti veličina memorije u klavijaturi. Kombinacijom kupljenih/free packova i materijalom iz naših starijih modela koje smo svirali, može se složiti vlastiti pack koji trajno ostaje upisan u aranžeru.

Za sve one koji imaju starije modele Yamaha mogu koristiti dva programa koji služe da "izvuku" Stylove iz dostupnih packova. Ritmovi će "uredno svirati" i uz malu doradu mogu biti veoma iskoristivi.
Style In YEP/PPI Files
Style Extractor Application

Promijenjeno od casper (10.01.2016 u 15:46 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
sxkn7 (10.01.2016)
Star 27.01.2016, 13:35   #132
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo jedne molbe za sve poznavaoce!
Drugar mi je kupio psr s 770 (prešao sa korga ) i sada se obratio meni za pomoć.Iako ja želim i hoću da mu pomognem,moje znanje je prilično skromno i ako se tome doda da je to potpuno nova generacija....zato vas molim da mi što pre(sutra dolazi do mene) obajsnite kako da bukvalno moj set sa T3 prebacimo ni i memorišeno u njega,da li mora da se koristi taj YEM ili vceć šta?
Da li je princip podešavanja songa,styla,multi pada i njihovo memorisanje isto kao i na T3
Da li je isti pricip dodavanje vrste efekata po instrumentima kao na T3
Uostalom,potrebno mi je sve ukrtatko kako bismo što više napravili za početak i na šta da obrtimo pažnju.
Hvala unapred!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (27.01.2016 u 13:36 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2016, 22:28   #133
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se cini da bi ipak ti trebao da odes do njega .Ovo govorim posto Yem bi trebao da bude instaliran ipak u njegovom racunaru.

Da Yem treba za ubacivanje seta,s tim da sve sto je u tvom setu pravljeno od internih stvari nece se moci ubaciti u S770.

Ovo sve ostalo trebalo bi da bude isto sto si pitao...


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2016, 23:07   #134
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK,Tyros2,ja i Casper smo se jutos "čuli" i lepo mi je rekawo "čekaj tyros2 on je najjači tu oko toga ",i evo tu si!!Hvala!Imaš li mi još šta reći na šta treba da obratim pšažnju?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 11:28   #135
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nista posebno...

Posle instaliranja YEMA,,na USB sejvati instrument info sa klavijature.Info ucitati u YEM.

Nalodati set u YEM.

Na kraju isti sejvati na USB I ubaciti u klavijaturu.


Download I instaliranje mozes pogledati ovde

https://www.youtube.com/watch?v=VkiLTGIf53s


Ucitavanje instrument info:


https://www.youtube.com/watch?v=rzwFnzxT_hQ


Lodanje PACK-a u YEM
https://www.youtube.com/watch?v=eMNvEz5Xhe0
Ovo je koristan link posto prilikom kupovine klavijature ima besplatan PACK sa ove stranice.


Sretno
tyros2 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tyros2, za koristan post:
VUNIMRAV (28.01.2016), zizi53 (04.03.2017)
Star 28.01.2016, 13:46   #136
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svirao sam novi 970. Tamno siva boja je da te Bog sačuva kad si u kafani gdje nema svijetla... Bez lampe je zajebato...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2016, 01:46   #137
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa bolja mu je boja (svijetlija) i bolji ekran nego na prethodniku PSR-S950 ali ne valjaju ni jednom ni drugom dugmeta pored ekrana

Promijenjeno od Dell (01.02.2016 u 01:50 sati)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2016, 02:14   #138
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da budem iskren,nisam ih ni stiskao. Kolega ju je donio kod mene da je probam malo a onda smo skupa svirali vikend i njegov PA 900 i S970 u polumraku kafane su očaj... Kupio je baterijsku lampu i bez nje jako nepregledno a moj S910 se sjaji ko pseća jaja. 😁

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 13:44   #139
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 425
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dragi kolege malo sam citao ove postove oko novih yamahinih aranzera,pa sam odlucio uz dogovor kcerke koja koristi za vjezbu pa500 prodat i kupit novu yamahu s670,sto smo i jucer napravili i kupili.Koliko sam imao trenutno vremena da ju isprobam i opisem,klavijatura je izradena od boljeg materijala nego pa500 kao i zavrsna obrada je odlicna i svida mi se jako.2.tipke su bolje od pa500 (postu ju usporedujem sa njom)i tasteri su odlicne kvalitete slicni yamahi sk30 iz davnih vremena kad sam ju svirao,tako da mislim da ne stoji ona teza kolege iz nekog posta da je (jeftina plastika).Sound je ili boja vrlo dobar pogotovo klavir strings gitara organ mandolina i tako,tu se primjecuje da je yamaha napravila neki malo veci pomak oko (jeftinijih aranzera) sound enginea koji izlazi jako mocno.za sad toliko.iduce ce biti aranzerski dio ili ritmovi.za sad minus yamahi zbog displeya.za nas starije malo premalen.

Promijenjeno od dadodream (19.02.2016 u 13:45 sati)
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2016, 16:15   #140
Laci
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2016
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Laci ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Psr-s770

Kao novi član Vas sve pozdravljam i imam jedno pitanje za Vas.
Kada je PSR-S770 prilično napakovan, koje vreme je potrebno klavijaturi da startuje? Da li je brži od KORGA Pa600?
Laci je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije