Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2014, 01:50   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U svakom slucaju i to prilicno ubjedljivo. Imaj na umu da su svi analogni ulazi i izlazi na 1212m izvedeni kao balansirani, pa ukoliko bilo sta prikljucujes na 1212m, sto takodje ima balansirane ulaze i izlaze, obavezno koristi odgovarajuce (balansirane) kablove. U software mixeru karte, odmah na pocetku definisi kako ces koristiti 1212m, da li u studijskom (+4dB) ili konzumerskom (-10dB) okruzenju.

Promijenjeno od tranzit (19.02.2014 u 01:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
namrgodjen (19.02.2014)
Star 19.02.2014, 02:22   #42
namrgodjen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2010
Postovi: 45
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
namrgodjen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci da idem na ovu prvu karticu. Ako je pazarim a bude nekih zackoljica nadam se da ces mi pomoci oko povezivanja a i da ce mi snimci u demo sekciji biti kvalitetniji. Kuciste sam promenio pa bih i neku zvucnu koja je dovoljna za kucne snimke. Hvala i pozdrav.
namrgodjen je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 03:35   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uzmi 1212m neces se prevariti. Pazi samo na to, da postoje dvije verzije, jedna je PCI a druga PCIe. PCI verzija je kompatibilna sa Audio Dock-ovima 1820 i 1820m, a novija PCIe verzija sa 1616 i 1616m Audio Dockovima. Razlike u kvalitetu nema, u pitanju je samo kozmetika. Naravno, da treba da uzmes onu koja odgovara tvom motherboardu radi Slotova jer je jedna stari PCI, a druga novi PCI Exoress Slot. Sto se tice pomoci i savjeta u vezi sa kartom i konfiguracijom njenog software mixera, budi bez brige, gdje god zapne, pitaj. 1212m je veoma, veoma fleksibilna audio karta i ne postoji konfiguracija koju sa njom ne bi bilo moguce odraditi ali zato je moras vrlo dobro upoznati.

Promijenjeno od tranzit (19.02.2014 u 03:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 14:55   #44
namrgodjen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2010
Postovi: 45
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
namrgodjen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit, ja sam kupio novo kuciste skoro ploca mi je F2A85XM-D3H, a covek koji prodaje tu zvucnu mi je rekao da je stara 4 godine. Sad ne znam za koji slot odgovara, sliku je skinuo sa neta i postavio, moracu da ga pitam.
I da dodam, brine me nesto sto sam sad procitao o ovoj kartici a to je da ona nema prdpojacalo (kao i svaka profi) a ja snimam kuci tako sto povezem klavijaturu direktno kablom u kuciste. Jel to znaci da bih onda morao da imam mikser sa pojacalom?

Promijenjeno od namrgodjen (19.02.2014 u 15:01 sati)
namrgodjen je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 16:29   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ukoliko imas jos uvijek sliku te karte, dovoljno je da je vidim i znacu odmah koji model je u pitanju. Sto se tice ulaza kod 1212m, oni i te kako imaju predpojacalo, a naglasio sam ti u jednom od postova, da se radi o profesionalnim balabsiranim ulazima. Jedino sto karta nema, je mikrofonsko predpojacalo, Ti mozes sasvim normalno da prikljucis svoj instrument u lijevi i desni ulaz na karti i da snimas. Nemoj uvijek i sve da vjerujes, sto ljudi mlataraju po netu jer uglavnom ih 99% nema blage veze o onom o cemu pise. 1212m se moze mirne duse ubrojati u profesionalne audio karte sa veoma kvalitetnim AD/DA konverterima, irazito fleksibilnim routingom i vrlo stabilnim Driverom, koji je kompatibilan sa 64 Bit sistemima. Za sitan novac mozes nabaviti neki od ADAT konvertera, recimo Behringer ADA8000, kojim dobijas jos 8 mikrofonskih ulaza i 8 izlaza na 1212m (ADA8000 se moze naci vec za stotinak eura). U tom slucaju 1212m ima ukupno 10 analognih ulaza, svi balansirani, od cega je 8 mikrofonskih sa Phantom napajanjem i jedan stereo digitalni (SPDIF) ulaz i izlaz. Dakle, samo za stotinak eura vise, dobijas jedan prilicno kompleksan i stabilan Recording sistem kojim se mozes upustiti u snimanje kompletnog orkestra. Kako vidim, radis na AMD platformi, koji inace nikako ne preporucujem za audio rad al' sta je tu je, treba se potruditi izvuci najbolje iz onoga sto imas. AMD je naime, dosta, dosta slabiji od Intelovih novih procesora po pitanju performanse kada se govori o audio radu. Ovo ne znaci da ne mozes nikako da radis ali ce ti performansa sa tim AMD FM2 procesorom biti prilicno manja no sto bi bila na nekom Intel i5 ili i7 procesoru. Gigabyteov mainboard koji imas je sasvim uredu ali on ne moze da nadoknadi nedostatke procesora. Ovo ti pisem tek da imas na umu da za eventualne teskoce kasnije u radu, nije kriva EMU 1212m vec iskljucivo tvoj hardware, osnosno AMD okruzenje.

Promijenjeno od tranzit (19.02.2014 u 16:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 22:07   #46
namrgodjen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2010
Postovi: 45
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
namrgodjen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma kad sam snimao u cubase sa onim starim krsem od kompa moci ce valjda i sa ovim, ne trazim ja studijski kvalitet procesor je A8 5600k izgurace on ovo sto meni treba.
Sad mi covek poslao poruku kaze da je kartica stara 4 god i da je sa tim novijim PCIe. Znaci pase na moju maticnu? I naravno da mu trazim drajvere za WIn7...
Dodato:
Sad videh da drajvere imam i na zvanicnom sajtu tako da se nadam da to nece biti problem.
Dodato:
Sad mi tek nista nije jasno...prvo kaze novija je a sad mi salje ovo:
E-MU 1212M Digital Audio System V2 PCI, Pakovanje od 2 PCI karte sa širokim spektrom priključnih portova. Port za priključenje E-MU Audio dock-a, S/PDIF In/Out (Coaxial,Optical), Firewire, MIDI In/Out...znaci ipak nije PCIe nego ta starija PCI.

Promijenjeno od namrgodjen (19.02.2014 u 22:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
namrgodjen je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 02:43   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekoh ti da to nema nikakve veze sa kvalitetom ili sa bilo cime sem sa kozmetikom, odnosno Slotom u koji priklojucujes kartu.
Naravno da ce tvoj A5600k da izdrzi bez problema, to sto ti trebas jer sama karta nije ne znam kako zahtjevna.
Drivere imas na Creative stranici na koju ulazis preko EMU stranice i to uvijek najnovije koji podrzavaju aktuelne sisteme (samo Windows).
To sto covjek pise da ima citavu paletu prikljucaka, je sasvim normalno jer se oni nalaze na jednoj manjoj karti koja se ubada u Slot a ne koristi ga jer je povezana unutra jednim pljosnatim kablom koji je isti kao i kabl za Floppy. Na toj manjoj karti je vecina tih ulaza i izlaza. Obrati jedino paznju da ti posalje dva kratka adapter kabla koji na jednoj strani imaju mini-DIN, a na drugoj klasicni Midi, inace neces moci da prikljucis svoje midi uredjaje na kartu. Ova dva mala adapter kabla dolaze uz kartu pri kupovini. Uzimaj to odmah za 70 eura, jeftinije tesko da ces naci jer joj je regularna cijena dvostruko veca.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 02:54   #48
namrgodjen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2010
Postovi: 45
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
namrgodjen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rekao sam mu da mi slika karticu pa cu da okacim ovde da ti vidis da li je PCI ili PCIe posto je okacio sliku sa neta. Jel kako sam ukapirao moja ploca podrzava ovu drugu varijantu tj PCIe. I samo jos jedno pitanje, na slici su neke dve kartice to me malo zbunjuje....
Dodato:
Da dodam sve mi je jasno pa da mi ne objasnjavas opet ovde a ne znam kako da obrisem ovaj poslednji post

Promijenjeno od namrgodjen (20.02.2014 u 03:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
namrgodjen je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 04:31   #49
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moras da brises jer ono sto sam ti odgovorio na Chatu bi bilo dobro da procitaju i ostali jer mozda i njima zavalja. Ta druga kartica ne treba nikakav Slot, ni PCI, ni PCIe, ona je sa glavnom kartom povezana interno kablom, tako da preko tog kabla dobija i napajanje pored svih ostalih informacija, a na njoj se nalaze analogni ulazi i izlazi, kao i midi interface. Ona dakle nema nikakve veze sa Slotovima i moze se prikaciti gdje god se pozeli bez obzira koji Slot stoji ispod nje. UI sustini je mozes shvatiti kao i jedan externi Dock sa dodatnim ulazima i izlazima, samo sto eto nema svoje kuciste, pa se mora pricvrstiti u unutrasnjost kompjutera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
namrgodjen (20.02.2014)
Star 19.08.2014, 22:43   #50
vrana88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.10.2009
Mjesto: Samobor
Postovi: 26
Downloads: 106
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Krome, Tyros 2, GW8
vrana88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege, razmišljam da kupim Behringer Xenyx Q1202USB miksetu sa usb-om i da ju koristim kao audio interface pa me zanimaju vaša mišljenja, dal je neko imao već iskustva s njom i dal bi to bilo dobro
vrana88 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije