Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2013, 00:11   #31
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ovaj zadnji sam vidio i slusao malo po yt ali nebi isao na takve cifre, jer mislim da nema potrebe, no vidjet cu za ovo malo potrazit po netu i pregledat kako radi i kako se krecu cjene, svakako puno si mi pomogo i kad ga uzmem javit cu se sigurno sta god uzeo, da znas
makl je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 00:19   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ne bi davao mnogo novca, onda kao jedini izbor kod TCa ostaje onaj prvi, to jest, TC VoiceWorks i on ce odraditi sve sto ti treba. Dobijas odlican kvalitet i Scale Modus za male pare. Kao sto sam ti vec napomenuo, polovan se moze naci vec za 150 eura.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
makl (14.08.2013)
Star 14.08.2013, 00:26   #33
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niste me razumjeli.Nisu dezinformacije nikakve.Ima scale modus ali se ne mogu praviti user scale na voicelive play i touch.Mogu se koristiti tri major i tri minor skale.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 01:13   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da je dezinformacija. Kao prvo, kao sto si se i sam u posljednjem svom postu ispravio, sva tri uredjaja imaju Scale Modus. Kao drugo, VoiceLive Play i VoiceLive Touch sa tih svojih 6 skala a u integralnom radu sa funkcijama Roomsense (kod Play) i Aux i Midi signala (kod Touch) ce se fenomenalno precizno podesiti na harmoniju koja korisniku treba u datom momentu i pratiti bez greske prim vokal. VoiceWorks (ne Plus vec normalni) koji i jeste u sustini predmet diskusije jer jedino on radi cijene dolazi u obzir za makija, ima takodje tih 6 predprogramiranih skala (harmonskih konfiguracija) ali nema pomagala kao Live i Touch kojima se preset skala automatski i u real-time podesava na male devijacije ili odstupanja koja nama trebaju ali VoiceWorks (obicni ne Plus) ima jednu User Scale po Presetu. Dakle skalu, koju korisnik moze stoprocentno da editira, od tona do tona. Odakle ti uopste to za VoiceWorks, gdje si to cuo i ko te je to slagao. Ne treba svakom vjerovati, ljudi vrlo cesto pricaju i pisu tek da bi pricali i pisali ne razmisljajuci o posljedicama za one koji ih slusaju ili citaju.

Promijenjeno od tranzit (14.08.2013 u 01:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 01:20   #35
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam ni rekao da voiceworks nema user scale.Naravno da ima.Imao sam ga godinama dok nisam uzeo VoiceLive2 koji jos uvijek imam.
Samo sam naveo da ovi ostali koje ste naveli nemaju user scalu.Na zalost nema je ni novi VL Touch-2.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 01:37   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam da je ona zagrada kod "VoiceWorks(plus)" znacila da VoiceWorks (obicni) nema. Nebitno, nego nije mi jasno zasto ti ne mozes sa Live i Touch da dobijes bas ono sto ti treba, to jest bas onaj prateci glas koji ti u odredjenom momentu treba jer ocigledno zalis sto nemaju User Scale. Oba su koncipirana tako da na najlaksi nacin, bez mnogo programiranja dobijes zeljeni rezultat, koji se zaista moze dobiti. Mozda nisi jos testirao ova dva uredjaja. TC je u oba ugradio algoritme koje starije verzije harmonizera nemaju, a i dodatni hardver potreban za pomenute funkcije, tako da su one harmonske konfiguracije koje trebaju Balkanskim muzicarima, potpuno pokrivene. Jedina ozbiljna mana, kada je live rad u pitanju, su samo 2 glasa kod Live i 4 kod Touch. Naravno da se ne mogu mjeriti sa gornjom klasom TC harmonizera ali i cijena im je utoliko manja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije