Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.04.2007, 10:55   #41
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro, to je ok. A da li SVE tonove koje stavljas u jednu boju dizes/spustas na C ili samo prvi, tj najnizi sempl koji imas. Jer mi se cini da sam u nekim semplovanim bojama video da su svi semplovi u toj boji namesteni na C.
E, a to kada namestas na C, ne moras da uporedjujes sa "kompjuterom", samo ukljuci na r2 ili r3 neku fabricku boju, i cuces prema njoj kada dodjes na C.
marco je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2007, 11:54   #42
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da tako i ja slažem.Sa r2 ili 3 spuštam gore dole dok ne nađem isti ton.Nego više trebalo bi da se pojasni kod nalaganja wave
kad ih slažeš redom.Primjer c-2 da li ga staviš po celoj klaviaturi ili do koje tačke i posle E i tako dalje.Jer kad jednom odatle izađeš u custom voice ili nekamo ja nisam više mogao opet da uđem nazad ako bi još hteo dodati koji wave.I ako su posle svi wave da ih trebaš transponirati različite visine vrlo teško je svaki posebno namjestiti po tonaliteti kad ih ima više unutra.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2007, 01:47   #43
adis1982
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

evo loop za yamahu zlato srebo dukati
  Reply With Quote
Star 30.04.2007, 02:17   #44
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard Re: yamaha psr 9000 i 9000pro

Citat:
Originalno postovano od adis1982
hej raja hajmo jednom seb sredit farbe za psr9000. sto se tice samlpovanja nije porblem to znam radit. samo nemam zivaca da sredjujem te boje sa effektima. znaci ako ko ima dobre sample u wav formatu nek mi se javi na msn. ja cu napravit a neko drugi nek radi effekte na klavijaturi.
Ima neke stvari ovde sto su mi cudni i smesne istovremeno. Nas kolega Adis fino
kaze da ona zna samplirat i sve to raditi samo muka mu je da sredjuje parametre.
Sad, istovremeno u istom postu kaze da on NE ZNA samplirat i zbunjuje me.
Dal iko uopste zna sta znaci SAMPLIRANJE? Vidis kako fino covek kaze da zna
samplirat a u isto vreme kaze ako neko ima finih samplova da posalje da on sredi.
Sad, sta ima jednom FINOM SAMPLU da se sredi ako je vec FIN i ako mu ti ne radis
parametre.
Znaci dobijes WAVE file, ucitas ga u synth, pocnes svirat na njemu i SAMPLIRAO sam.
Ovo ne odnosi se na Adisa direktno niti ima veze snjim, al cudno mi je jer skoro
svako to isto prica radi i ponasa se a niko jos ne zna ni samu rec SAMLING sta
znaci nit sta uopste znaci samplirati il u prevodu PROBATI.
Eh koliko bi ja, mozda bi ja najvise zeleo da je sampliranje tako lako kako ga tu pokazujete.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2007, 02:28   #45
adis1982
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

dragi kolega Nedime, prvo ja nemam istrumete da snimam samplove. sto znaci ja uzimam Sample koji postoje,konvertujem i slazem ih. ja drugo nista ne radim. zato i pitam dali ima ko kakve dobre stvari.s tim hocu reci kvalitetne sample.
  Reply With Quote
Star 30.04.2007, 02:34   #46
adis1982
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

a sto se tice sredjivanja parametri. ja uradim parametre i kad uradim men se vise farba ne svidja. nisam ja kriv sto nemam osjecaj za to.i jos nesto ja nisam muzicar, men je muzika samo hobby koji puno volim.
  Reply With Quote
Star 30.04.2007, 14:17   #47
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemojte se svađati oko toga drugovi jer ko što Nedim kaže stvarno nije lako slagati wave te napraviti neke dobre samplove.
Svi mi još smo daleko od toga da napravimo neki vrhunski sampl i sumnjam da če ga itko od nas i napraviti ali pošto imamo te klavijature normalno svaki bi voleo da mu radi što bolje.Nedim isto tako ima sigurno više pojma oko toga od svih nas pa bih ga ujednom i zamolio ako bi mogao nešto malo da objasni oko toga i svi mi bili bi mu sigurno zahvalni.
Koliko sam razumeo Adis je predložio da si pravimo samplove svi zajedno jer neko zna nešto drugi opet i svi zajedno mogli bi nešto uraditi.Sasvim je jasno da nikad nečemo uraditi vrhunske samplove ko što ih primjer radi Nele jer nemamo ni znanja ni materiala koji je itekako važan za tako nešto i ako če ih itko napraviti to sam siguran da če biti baš on.
A dok ih ne napravi sa nešto znanja koje ima svatko od nas zajedno mogli bi si barem koliko toliko složiti nešto za silu da ne tražimo svaki sampl kad ga najviše trebamo i siguran sam da nemože biti lošije od onog smeča što ga prodao ****** i tako je valjda mislio i Adis.
Jer ako bi svako sve znao o čemu bi pričali na forumu.
Svaka čast i ovom forumu gdje si barem jedan drugome može pomoči a ne na ******ovom gdje nekog pohvališ zato što je stavio neki dobar demo ili znaš nešto više pa ljudima kažeš i tako dalje odmah te izbrišu.
Takav forum smatram da ne treba nikomu.Meni lično nije nikad ni trebao zato jer nikad ništa pametno tamo nisam ni video nego sam slučajno došao na njega.
Zato nemojmo i ovdje tako nego je bolje prihvatiti se malo rada i zajedno možemo barem nešto više uraditi ako ne drugo da barem više upoznamo svoje mašine a i rad oko samplova više
i zbog radoznalosti pošto več samplere imamo na klaviaturi.
A i svime time damo podršku i Neletu pa če što prije urediti te sample zbog kojih svima skaču živci.
Pozdrav svima na forumu
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, 9000pro, psr, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije