Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2010, 12:18   #11
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko zauzme taj kontakt3?
ja sad gledam neke svi su oko 300mb. da li je to to?
i koliko mi treba RAm za tako nesto?

Promijenjeno od gibanica (12.02.2010 u 12:19 sati)
gibanica je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 12:35   #12
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kontakt 3, tj. verzija koju ja imam 3.0.1 (bez banke semplova koja dodje uz njega) zauzima mi na hard disku 155 MB. Normalno to je samo suvi program. kako god koji sempl dodas i snimis ga da bi ga kasnije koristio normalno je da ti zauzima sve vise i vise MB, ali to je neznatno. A sto se tice rama, ja sam ga koristio na racunaru sa 512mb rama i radio mi je savrseno, a sada ga koristim na racunaru sa 1gb rama i zeza me nesto, mada mislim da je to do drugih stvari (trebaju mi jos neki kodeci), tako da se za ram ne sekiraj. Davno sam ja stavljao na demo jedan sempl sa DX11 koju sam sredio u kontaktu ali toga sad vise nema da bi mogao poslusati (a i houndbite ne radi)... Kakogod, ako se odlucis raditi sa kontaktom, posle malo grejanja stolice neces se pokajati.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 12:42   #13
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

izasao je mislim i kontakt4,kad se kupi dodje sa oko 50 gb semplova,ja sam skidao library za kontakt 2,oko 7gb u raru zauzima,kad se raspakuje mislim oko 20 gb,nisam siguran,mrzelo me sve da listam i na kraju i izbrisem sve
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 12:42   #14
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok imam jgb mem pa valjda ce biti ok.
mozete li mi samo reci posto jako malo znam o ovome (toliko koliko sad pretrazujem forum) da li kontakt (4) koji trenutno skidam, radi samo sa bojama,tj da li je preko njega moguce ucitavati Drkitove?

i jos nesto. imam creative Sound blaster Live 5.1, to je malo starija kartica ali dobra, pa da li cu na njoj mozda imati kasnjenje tona, i kako povezujem?
iz midi-in u klav a na karti prikljucak MIDI onaj od 3.5 inca zar ne?
hvala
gibanica je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 12:53   #15
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja ti mogu reci kako je na trojci, a verovatno je takav sistem i na cetvorci. Drum kitove mozes da vuces bez problema, a sto se tice audio kartice ja sam uvek radio sa nekim integrisanim karticama i takodje nisam imao problema. U kvalitet zvuka ne zalazim, ali sto se tice kasnjenja, nisam imao problema. Sto se tice povezivanja, dok sam imao klavijaturu koja je imala samo midi, povezivao sam je MIDI to USB kablom ( usb u komp, a midi u sint), a sada na novoj klavijaturi povezem je obicnim fax kablom, posto ona ima USB to host priklljucak (USB u komp a USB to host u sint). Ako hoces da ti se zvuk sempla cuje na zvucniku od racunara moras kopcati (ako me secanje ne vara) MIDI out u sint, a u komp ako imas tu karticu jbg, nisam nikada video taj ulaz na kartici al skontaces i sam. Mozda ti pc bude trazio neki drajver da bi prepoznao klavijaturu (koja ce mu komandovati), to moras naci negde na netu. Ja sam uz svoj MIDI to USB kabal dobio cd sa drajverom i nije bilo problema. I da, ako budes imao kasnjenja zvuka probaj instalirati ASIO drajvere, oni mogu pomoci.

Promijenjeno od yamahapassion (12.02.2010 u 12:54 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 13:00   #16
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok! pozabavicu se sad time, valjda cu skontati sve. ako nesto mi ne bude jasno obraticu se na ovoj temi da ne otvaram novu. cao
gibanica je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije