Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2008, 17:35   #21
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

gago nemoj tako,omalovazavanjem ne postizes nista veruj mi!Ja ti opet kazem da nemas samo ti Pa2 i da sam ga buraz gledao i isprobao i opet ti ponavljam detaljno pre nego sto si ga ti nabavio a drugo ako ciljas na to da si ti nesto superioran ako imas Pa2 tu se varas!Samo cu ti jedno reci posto vidim da nisi bas najbolje upucen da vise vredi ona lampa na Extermu i ona toplota zvuka koji ona daje kad se sviraju orgulje,gitare itd nefo 4 tritona Le....To je stvar kako ko cuje klavijaturu,mene ne zanimaju opet ti ponavljam zujalice i slicne stvari jer mi treba masna boja da napuni zvucnik ili aranzman koji radim a sa tritonom Le to ne mogu ni u snu!Samo ti cepaj ali nemoj da me nazivas neznalicom i da pricas da ja zakljucke donosim na pamet
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 17:40   #22
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pazi Marco,ja te potpuno razumem... 2x je za aranzmane super...i ROM je mnogo jaci od Le
Al pricam konkretno za sempler.
Na triton je poveran, a da je igracka prema 2x u ostalo da.
Ali sempler je porealan...i ne moze me nedim razubediti u to.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 17:44   #23
daisa
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2007
Mjesto: Kozarska Dubica
Godina: 44
Postovi: 221
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800.Le,Z1
daisa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kladim se da ce ova tema pod
daisa je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 17:48   #24
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ivice da ti kazem nesto kao bratu i kakvo je moje iskustvo sa tritonom Le konkretno!Radio sam neku pesmu i koristio sam stvarno jake VST instrumente sa mnogo dobrim i realnim i masnim zvukovima i onda sam hteo da uzmem neke boje iz Tritona LE ali ne zujke za juznjake i tako to,pa ljudi to zvuci pola od svega ostalog u odnosu na zvuk sa onih Plug inova!Zatim sam snimio na istoj pesmi neke padove posle toga sa Korga M3 i da vidis moj brale koja je razlika u zvuku,to je smesno komentarisati o tome!A redvno korsitim boje sa Pa1xPro i nemam problema da ih koristim sa ostalim Plug inovima koje koristim!Tanak je Le sa zvukom ljudi ne pricam na pamet verujte mi!!!Na pzvucenju i u buci moze da prodje ali veruj mi za bilo kakav ozbiljniji rad oseca se velika razlika Uostalom ovo nije tema gde se prica o tritonima Le vec o novom OS pa da prekinemo raspravu i sacekamo taj novi OS!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (22.09.2008 u 17:54 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 18:06   #25
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kao sto sam rekao, ne samo novi OS nego i stari OS jede Tritone,
nije mi cilj da se raspravljam, ustvari u ovom Topiku su ukljucene
vecinom moji najbolji prijatelji ovde posebno Gago koga znam i
najduze od sviju ovde. Jeste to je jedini nacin na koji se mi branimo
uvek...EH MOJ UKUS...al i to neide tako nekad treba argumente.
Verujte mi da veci ROM i 16 Oscilatora prave razliku u glasu i to veliku
za one koje se razume al da pogledamo istinu u oci i bas ne prave neku
razliku za nasu muciku (Amza, Cortan, Cira, Mica i ostali) jer kod njih
ne 1 OSC, ne jedan sav KMP nego koristi se samo jedna obicna nota
razvaljena po klavijaturi i o tome je suvisno da pricamo.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2008, 18:52   #26
Gago
Vredan član društva
 
Gago's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.02.2006
Mjesto: Njemacka/Makedonija-Kavadarci
Godina: 54
Postovi: 165
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x /Korg M3 61XP/ Triton Le
Gago befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco
ja se nesecam da sam te ikad navredio ili da sam reko da si neznalica,to mi nikad ne bi pao napamet,ja te postujem i gledam kao jako dobar Musicar.....samo sam pitao dali si te dve klavijature uperido u zivo,i dali znas koja je razlika u funkcije od extreme i Le...nisam nisto drugo mislio.....
Nikad se nisam falio da imam Pa2x i da sam nesto posebno,oni sto me poznaje dobro, znaju kakav i koi sam ja kao covek.

Dosad koi je kolega samnom svirao bio je odusevljen od Triton Le,cak i zadnji put najbolji Harmonikas u Makednoju Milan Zavkov,sto je stvarno svedski covek i ima puno staz,nije mogo da veruje sto sve izadze iz Le,znaci oni nemaju niko pojma od Musike ili?

Ja koristim moje semplove koi sam licno sam semplovao,samo Sax,Klarinet i Truba su skoro vise od 40MB,ne koristim nijedna zujalica,mrzim te dx boje.Znaci nije samo da imas Extreme ili sta ja znam koja klavijtura,kad nemas materijala i da neznas da je stelujes, dzaba ti je sve.

Evo samo jedan mali primer:
zasto ljudi jos sviraju te DX11 ili V50,kad moze da ubaci semplove u Pax i da sviraju semplove?Iako je klavijatura stara ali ima jako dobar Sound,i tu nemoze nikaka Pa serija to da postigne.

Zar je isto kad ubacis u Le 8 Sounda od jednom u Kombi ili 3 Sounda u Performance u Pa serije........onda stvarno neznam zasto ljudi sviraju svi Le.Njemci ne koriste Terce pa svaki Band svira skoro Le ili Clasic,i to retko neko da koriste semplove ko mi Balkanci.

Nedime,sviram skoro svaki vikend uzivo i sa puno razlicne kolege,tako da nemoze nekome da mi dokaze da nevalja, kad znam da sam 100% siguran u to.

Pozdrav i bez ljutnje,nisam nista lose rekao ......
Gago je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 12:22   #27
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega nista od tih terci!!! Zaboravi na to,i zvanicno sad mozes kod Nedima cuti sta nudi novi os (nazalost) i ja sam se ponadao hehehe, poz
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 21:10   #28
redsteeler33
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 27
Downloads: 20
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
redsteeler33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege bezveze se napucavate sta valja i sta nevalja sta je bolje i sta nije. Sve sto pisete sve sam imao i sve svirao i isprobao i svako je djelomicno u pravu, pitanje je samo sta kome odgovara. Ali?? Ja sa samo pa800 imam vecu dnevnicu ili istu kao kad sam imao i druge klavijature sa sobom. To je na kraju poanta pogotovo za zivu svirku, drugo je ako pricamo za snimanje u studiju. Niko ni od ovih pjevaca amatera i profesijonalaca a pogotovo ne narod kome sviramo nema BLAGE VEZE ni o tercama ni o cemu drugom vjerujte mi. Na kraju je samo bitno koliko para dodze u dzep. Ali jos bitnija stvar jest da moras znati svirati, mozes imati sve klavijature svijeta sa neznam kakvim p.i.z.d.a.r.i.j.a.m.a. dzabe ako neznas ubosti vola u guzicu a ko zna,zna i na pa50.
redsteeler33 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 21:51   #29
Darko
Drugar foruma
 
Darko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2004
Mjesto: Germany
Postovi: 83
Downloads: 401
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA900
Interesi: 3Dmax & Cinema 4D,F1
Darko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da da ima razlicitih ljudi . . neki imaju sve i svasta ,neki imaju Studijo neki imaju Studijo i to svasta a neki imaju i svasta i Studijo i znanje . . a neki se odmah uvrede hehehehe.

Sve u svemu Gago prijatelju dzaba ti objasnjavas jel uvek ce bit kontre i raznih ukusa,... najbolje je kad to sve za sebe zadrzis i uzivas.....nemas kome da se pravdas a osim toga ono sta sam ja cuo to nisam dosad nikad cuo..da nepricam o kvalitetu itd itd.

Naravno neki su culi jos i mnooog bolje ali eto ima i toga bitno je da si zadovoljan stim sta imas sve ostalo je toliko nevazno


Veliki Pozdrav
Darko je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2008, 00:51   #30
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od redsteeler33 Pokaži Post
Drage kolege bezveze se napucavate sta valja i sta nevalja sta je bolje i sta nije. Sve sto pisete sve sam imao i sve svirao i isprobao i svako je djelomicno u pravu, pitanje je samo sta kome odgovara. Ali?? Ja sa samo pa800 imam vecu dnevnicu ili istu kao kad sam imao i druge klavijature sa sobom. To je na kraju poanta pogotovo za zivu svirku, drugo je ako pricamo za snimanje u studiju. Niko ni od ovih pjevaca amatera i profesijonalaca a pogotovo ne narod kome sviramo nema BLAGE VEZE ni o tercama ni o cemu drugom vjerujte mi. Na kraju je samo bitno koliko para dodze u dzep. Ali jos bitnija stvar jest da moras znati svirati, mozes imati sve klavijature svijeta sa neznam kakvim p.i.z.d.a.r.i.j.a.m.a. dzabe ako neznas ubosti vola u guzicu a ko zna,zna i na pa50.
BRAVO Kolega ........ nazalost je istinito!
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bice, pa2x, pa800, terce, uraaaaa


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije