Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2011, 02:14   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Unglücklich pa2x pro gubi boje

Evo postovane kolege, ovo vise stvarno nije normalno, vec par svirki koje sam radio (ukljucujuci i veceras), mi se gube boje, tocnije, i tvornicke boje i semplovi se "izgube" nista se ne cuje osim samog ritma... Klavijaturu sam nosio na popravku (ugl zbog led dioda i radi samog samplera) ali prvo su mi rekli da je sampler otisao, pa ce ga zamijenuti medjutim nije... Sve je ok, ali boje se uzastopno gube!!! Stvarno ne znam sta da radim, te formatiraj instrument, te ponovo set pravi.... Nista ne pomaze... Set iznosi oko 70mb. Stvarno ne znam do cega je... U kuci mi kljava bude upaljena po 3-4 sata, bude sve okej, ali na svirci... Dal to ima ikakve veze sa naponom? Dal ima ikakve veze sa mixetom, posto je dynacord PM600 (ugl. iznajmljujem razglas).... Molim vas pomozite mi! HVALA VAM PUNO UNAPRIJED. Znaci i tvornicke boje i semplovi. Pomozite molim vas.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (21.05.2011 u 02:16 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2011, 02:22   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Za razglas i miksetu ne moze biti vezano. Radio sam na Powermate kecu nedavno i nisam imao problema.

Ako cemo da je do napona...
Jel ti se to desava samo na jednom mjestu (lokalu) gdje sviras, ili se desi u nekim drugim lokalima, posto kazes da je u kuci sve uredu? Jel taj lokal u centru grada, il je negdje zabaceniji i samim tim je veci rizik da je napon los?

Jesi li klavijaturu nosio ovlastenom serviseru ili nekom trecem? Da nisu u servisu nesto zeznuli?

Jesi probao ucitati neki drugi set koji ne koristis inace (barem boje, bez globala!), pa da odradis kakvu svirku s tim setom i pratis sta se desava?

Iskreno, nadam se da nije do RAM-a
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
mirandess (21.05.2011)
Star 21.05.2011, 10:56   #3
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Taj lokal je bas u centru grada. Klavijaturu sam nosio ovlastenom serviseru jer mi je jos pod garancijom( cini mi se da je do 26.6) . Vidis, ja sam ovako radio, skinuo sam par setova, i napravio svoj set, ono, pisao u tekicu, boje, dk, i ostalo... Ja se nadam, da nije do rama, evo cak sam i isprobao i ucitao 2-3 boje na sint, i moze se ucitati... Ali sto je najveci "crnjak" kad sam kuci nista se ne desava... Cim ja na svirku, BUM.... Jer ja sam ucitavao set, pa zapisem boje, pa onda backup, pa onda drugi set... i tako sam kombinirao setove, da bih napravio svoj.... Stvarno ne znam sta je
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2011, 14:47   #4
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ako je samo u kafani, nisi li razmišljao da je možda do izlaza? Ako ti se ne čuje na razglasu kad sviraš u kafani.... jesi proverio kablove, sve sitnice.... nekad brzopleto donesemo zaključke.... ponesi slušalice na svirku pa ćeš da vidiš dal ima na svim izlazima signal, jesi uključivao zvučnike da čuješ ima li na njima tih zvukova koji se gube na razglasu?
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2011, 15:51   #5
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kablovi su bili sasvim uredu, ne znam u cemu je vise problem... Nije mi samo jasno da u toku svirke (bas se sjecam svirao sam kafansku pevacicu) u toku forspila nestane sve.... samo ritam ostane... Svirao sam sa semplovima odjednom u forspilu nestade sve samo osta ritam, ali u ritmu mi je sempl gitare koji se cuje (cuo se onaj rif na rumbi), a desna ruka(boje) NE RADE... pa sam pjevao onako na suho i namjestio fabricke harmonike(na brzinu) ali jok, ni one nisu radile.... stvarno ne znam sta da radim vise... Provjerio sam ja i kablove dok sam pjevao, provrtio ih ljevo desno, sve je bilo na svom mjestu... ali jok, nista se nije culo...
Dodato:
evo klavijatura je vracena sa servisa, ubacili su mi 256 mb rama, tako kazu da je do rama cudno.... ja cu opet pisati ako bude nekih problemcica. Hmmm i jos jedno pitanjce, ne vezano(a moguce da je i vezano za ovaj "kvar") hocu ucitati ponovno komplet tvornicke postavke, znaci onaj fajl od 120 i nesto megabajta, dal se to radi (ono, drzim intro kad palim sint....) ili samo idem na media>utility... i dal' da poslje toga radim sa ucitavanjem globala ili bez globala(svoga seta i samo nastavim dalje "nadostiklavati" boje i ritmove)??? Samo jos ako nije to problem da mi objasnite... Hvala puno od srca
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (25.05.2011 u 14:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije