Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2015, 18:55   #1
cepelin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.09.2009
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cepelin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard M1,N364,Trinity utisci

Pozdrav ljudi iz sveta muzike. Ja sam prilicno nov na forumu i pistavljam ovaj moj prvi topik posto nisam nasao bas dovoljno informacija o ovim klavijaturama jer trazim neki stariji workstation dobrog kvaliteta i snaznog zvuka koji ce isto dobro raditi kao master uz neki DAW.Uglavnom zaninaju me razlike izmedju ovih nekad popularnih sintova. Ljudi sa iskustvom javite se. Hvala unapred.
cepelin je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2015, 20:20   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav! Imao sam sve klavijature koje si naveo i reći ću ti ukratko o svakoj od njih pa na kraju da pokušam i realno dati odgovor na tvoje pitanje. Korg M1 je zaslužno NAJ NAJ workstation svih vremena i vjeruj da mi je žao što ga više nemam. Ostao sam zaljubljenik u taj "masni" sound od djetinjstva i to će ostati dok sam živ Po godinama proizvodnje sledeći je 01W. Dobar sint, masivan i uradjen kao tenk isto kao i M1. Dosta drugačiji u zvuku od M1 jer se radi o drugačijoj sintezi zvuka AI2. Meni lično nije legao mada ruku na srce, zvjerkica . N364 je sledeći. Ista sinteza kao 01W ali sa primjesom nove tehnologije. Sa modelom X3 i N364, Korg polako ali sigurno počinje sa proizvodnjom plastikarije i jeftine izrade klavijatura tako da N364 više nema tipke kao M1,T3,01W... nego je to ona "papirna" tipka...jeftina. Dolazi Trinity i u to vrijeme predstavlja pravi boooom . Klavijatura sa mnoštvom opcija pri sound editingu. Kućište od kvalitetnog aluminijuma, tipke-stara škola, kao kod legendarne M i T serije, touch screen, 8 insert efekata, 4 ili je 2 master efekta (nisam siguran), odličan sequencer itd. U ovom tvom slučaju lično ne bih razmišljao ni sekundu nego bi uzeo Trinity. Obrati pažnju na sve prekidače. Kalibriraj displej i udji i EDIT SEQ i provjeri svako polje i prstom svaku funkciju. Čini mi se da u SEQ EDIT ima najviše polja na ekranu tako da na taj način možeš vidjeti ispravnost i osjetljivost displeja. Svaku tipku lagano stisni i provjeri dinamiku. Trinity je odličan sint ali ni sam ne znam zbog čega jednostavno više ne kotira dobro. M1 je skup zbog ovakvih kao ja a N364 u odnosu na Trinity, precijenjen... To bi bilo to. Sretno sa kupovinom
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2015, 21:36   #3
cepelin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.09.2009
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cepelin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E svaka cast! Petica ko kuca za opis. Veruj mi vec danima sedim po 5 sati za kompom i citam o ovim klavijaturama. Samo tolko sam skontao da su to jedine sprave koje vrede. Ali koja je najbolja to nisam mogao da zakljucim. E sad mi se vec sve poklapa uz tvoju pomoc iskustva. hvala jos jednom.
cepelin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije