Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2007, 13:56   #1
samija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2007
Godina: 35
Postovi: 14
Downloads: 644
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
samija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg pa 50 hitno potrbna pomoc

narrode!imam korg pa 50 nista oko nega ne znam treba mi pomoc oko njega

1.kako se pustaju midi fajlovi mogu li se kopirati sa diskete na njega.

2.nesto sam nabavio ritmova i boja pa me interesuje dali postoji neki program da ja izaberem neke ritmove i da napravim SET

3KAD STAVIM BOJE NA KLAVIJturu i probam iste toliko su preglasne a ,nemogu ih smanjiti na glavnom potencijometru nego moram ici na meni da bi to uradio

svim dobim ljudima havala za pomoc unaprijed moja dresa je samijapajo@hotmail.com ili sabahudin9@hotmail.com
samija je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 15:41   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: korg pa 50 hitno potrbna pomoc

1.kako se pustaju midi fajlovi mogu li se kopirati sa diskete na njega.


To je na prvom mjestu.heheheh!
Potrazi na forumu ako nema na forumu idi na google i trazi upute...
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 15:47   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Ja mislim da MIDI mozes loadati u klaivjaturu po jedan i ostat ce ti sve dok ne ugasis klavijaturu i dok neodes i SONG MENI-a
Da pustis MIDI stavi na disketu idi ne SONG MENU onda LOAD SONG, cekas jedno vrijeme i kad prodze pritisnes PLAY/STOP i to je to.
2.Postoji vise programa na kojima mozes odradit poso. Kao prvo, KAT, program koji je stvoren za PA seriju na kojem mozes sve radid i jedna ritam otvorit kao na kalvijaturi kao i boje. Ja licno pravim svoj set ili bolje da kazem BACKUP preko samo kalvijature jer se moze direktnu stimat i poslusat kako to sve zvuci.
3.Znaci kad uzmes program neki i stavis ga u neki performance mora preglasno je i nemozes da smanjis preko ASSIND.Slider vec moras da ides u MENI.(tako sam ja razumio)
To je ono nista na gotovo dakle ako nenadzes nikakav PERFORMANCE ( mjesto gdje stavljas programe ili boje) koji je uradzen i sa efektom i sa svim moraces sam stimat efekte glasnocu mnogo drugih caka koji postoje tu. Dakle uzmes jednu performancu npr. CASSOTO odes u STYLE PLAY zaokruzis gdje stoji CASSOTO zatim ides u PROGRAM MENI izaberes bilo koji PROGRAM (boju) npr. DALAPE, sad imas taj instrument u toj performance. Saad si na redu da stavljas efekte da ti boja nezvuci suho. ides na Menu a zatim PAGE 8 EFEKTS i biras dali ces da imas ECHO ili PHASER ili bilo kooji drugi efekt.Zatim ides na PAGE 3 (strana 3) tu mozes da stimas glasnocu efekta na svemu mozes stavit po dva efekta kao prvo recimo efekt 44 CROSS DELAY to stavljas na C: a drugi EFEKT biras na D: npr. RECSMTHHALL. Sad da se vratimo na PAGE 3(stranu 3) tu stimaj kolko da ti se zeljeni efekt primjeti na zeljenoj boji. Za glasnocu ides na PAGE 1 (strana 1 od menia) i tu izaberes polje gdje je tvoje boja napravis glasnocu odprilike da ti pase uz svaki ritam. Kad si gotovo pritisni tipku WRITE DISKT IN USE Otvori ti se polje gdje pise npr. CASSOTO. Na prvom polju mozes da biras kako da ti se boja zove. Na drugom polju biras gdje ces zeljenu boju da pohranis. I kad si izabro preko koje boje hoces da presnimis tu novu napravljenu boju, ostani na drugom polju i stisni tipku ETNER/YES. Pitat ce te dali si sigurean ti (ako jesi naravno) stisni opet ENTER/YES i boja koju si napravio i namjestio biti ce ti pohranje na mjestu koje si izabrao.
Nadam se da niam prekomplikovano objasnio i da ce ti pomoc. Ako imas jos pitanja javi mi se na MSN. Moju e-mail adresu vidis u mom profilu. Da se nebi romani pisali.
Pozdrav, Alen!!!!!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 20:02   #4
Atanackovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Postovi: 99
Downloads: 122
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg M3,Korg SP250
Atanackovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U njega ne mogu da se ulouduju MIDI,samo ako imas hard :wink:
Atanackovic je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2007, 23:14   #5
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze kao sto sam naveo gore. Jedan po jedan :wink:
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:13   #6
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa prijatelju skini sa foruma imaš upustva za Pa80 pa češ tako najlakše sve da doznaš a što nečeš pitačeš.Rad je oko toga isti samo što pa80 ima hd.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 00:23   #7
samija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2007
Godina: 35
Postovi: 14
Downloads: 644
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
samija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard hvala za pomoc

hvala ljudi a posebno alenu sto je naso vremena da mi ovo malo podrobnije objasni,ali jos uvijek nemogu da nadzem taj program KAT,pokusavao sam ali kad neide neide pa ako ima ta program Kat neka ga stavi .hvala jos jednom
samija je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 01:52   #8
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Care nemozes da downloadiras kat2000 moras ga kupiti. Ima stranica samo za kat i tu se prodaju ja mislim da je 75-90 eura cjena kad sam zadnji put proverio.
  Reply With Quote
Star 23.02.2007, 02:06   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju ne troši i ne bacaj džabe para za KAT...Ako hoćešja ću ti ga džabe dati...Znam da ga mnogi imaju ali ja se javljam da ti ga besplatno dam samo da ti olakšam posao i da šta novo naučiš...Tu je i moj dobri kolega (zna on ko je) koji bi ti ga isto tako kao ja bratski dao...Samo se javi i puna verzija je tvoja...Ušparaj pare za neki kabal ili mikrofon a program ti dajem na poklon...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 10:36   #10
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dze si drug, sta ima u vezi prerade?
Sluaj Samija, imam ja KAT takodze zaobaravio sam da ti to napisem gore. Skoro svako ga ima a skoro svako ga nije platio. Dakle naleti na MSN ili mi posalji mail vidis moju adresu u profilu.
Pozdrav, Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
hitno, korg, pomoc, potrbna


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije