Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.03.2005, 14:22   #1
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard FLASH KARTA ZA PA80

Cao Ljudi,

Upravo sam dobio karticu preko poste i odma tjeo da stavim semplove. Skinio od ove stranice KORG TRITON samples i stavijo citav folder i KMP data na disketu. Ja sam onda preko programma "load kmp" tu boju ladenovo ali medutim na kraju nisam je mogo koristiti. Nisam je ni naso na kartici...ubio se trazeci.... i odma onu bibliju od upustva KORG PA 80 Manual izvadio i procito da moram prvo korg triton program da loadujem da bi mogu te samples da stavim. Nema porblema ja stavio i program na disketu i na korgu otiso do "Import PCG" ja sav sretan evo ovo jos i hajmo hrke koke...ali medutim dodemi ovo..Unkown format.! Ali zasto samo? :cry:
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2005, 16:17   #2
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Ubacivanje semplova

Zdravo Tuzlak

Kada ucitas KPM semplove,nije potrebno da ucitavas PCG od tritona jer vecinom i neogovara.Mozes sledece da uradis.Kada ucitas KMP izadji iz record menu-a.Ostani u programu i izaberi bilo koju boju iz user PCG onda idi na menu samples i tamo prebaci gdje stoji ROM na CRD i pojavice ti se taj sempl sto si ucitao na karticu.Obrati na paznju koliko oscilatora koristis za taj sempl.I onda idi na disk write i shpajhaj u jedan od programa dali na karticu ili u klavijaturi.
Pozdrav
Miodrag
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2005, 20:53   #3
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Re: Ubacivanje semplova

Hvala ti na odgovor. Ali sve sam uradio sto si mi napisu ali boje sto sam ucitavo nemogu da stavim na karticu da bi mogo njih svirat. Kako kazes ucitavo sam naprimjer zurnu (Kmp) kad je se bilo goto izklucio i upalio ga. Zato sto neznam kako se izade iz record-menua. Ali od tada sam nastavio da si izaberem naprimjer iz programma bilo koju jednu boju "Nylon Guitar" i da onda preko meu samples prebacim pd rom na CRD- Tacno je da sam video bojo sto sam stavio na kartici. Sta si mislo "da pazim koliko oscilatora koristim" nisam znao ali otiso nakon sto sam izabro bujo sa CRD na write disk in use. Ali samo mi se pkaze boja koju sam izabro "nylon guitar" da tavim na karticu. A ne onu zurnu sto sam izabro. To je i funktionisalo ali tu nisam tjeo. Jel ti znas sta sam pogresio ili sta da probam jos? Hvala unapred
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2005, 23:21   #4
GoRaN
Početnik forumacije!
 
GoRaN's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.03.2004
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 25
Downloads: 32
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika, klavijature
GoRaN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kazes dobio si karticu preko poste!
Od koga si je kupio, koje je velicine da li 8 ili 16MB koja je cena i kako je postom doslo do tebe?
Izvini zbog ovoliko pitanja!
Jer sam i ja zainteresovan da kupim karticu od 16MB medjutim ne znam kako da realizujem kupovinu!!!
GoRaN je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2005, 15:20   #5
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kartu sam kupio preko ebaya za 139 € ukupno za 142 € sa postom. Karta je veoma dobro 16 mb! ima i cak malo arabski/turskih samplova!
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2009, 22:20   #6
dragi 007
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2008
Postovi: 32
Downloads: 545
Uploads: 7
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
dragi 007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

poz ja sam u sloveniji kupijo flash card od 16 MB za 75 eura
dragi 007 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2009, 22:32   #7
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovako vidi, boje iz programa su na neki nacin kao i performance, znaci u njima pise tek koju ce pravu boju da vuce i kako da je koristi..
znaci kada si ucitao to na kartici ta boja je snimljena na kartici, ne mozes je cuti jer nije jos uradjen program za nju, kao sto je gore jedan kolega rekao, sada moras odabrati bilo koju drugu boju, staviti na 1 oscilator, panoramu na nula, i jos neke vrijednosti podesiti da bi boja zvucala kako treba, i na 2 stranici u editovanju programa ti pise MS Hi Bank/Num : ROM, e tu odaberi da pise MS Hi Bank/Num : CARD, i onda red ispod dolistas do zeljene boje, e sad ta ti boja jos nece zvucati kako treba trebao bi podesavati jos neke stvari...

E sad da i te stvari ne bi morao podesavati odes u record kao da na klavijeturi hoces usemplovati neku boju stisnes record /edit, stisnes ovo veliko dugme - start- stop, i ponovo ga stisnes da zaustavi snimanje, onda drugo dugme odozdo na displeyu sa desne strane stisnes i kolo zavrtis prema lijevo,mozes stisnuti i shift skupa sa kolom da brze ide, i podesis duzinu tog sto si snimao na 1, (da ne zauzima bespotrebno prostor) onda ponovo ovo malo crveno dugme gore stisnes i spasis na karticu na broj 1.

I imas gotov program za svaki sempl koji budes ucitavao, samo znaci to sto si spasio ides na edit, i na 2 stranici biras zeljeni sempl koji ce svirati..

eto ako ti je nesto nejasno, upali klavijeturu citaj i radi, i sve ce ti biti jasno.. jest malo podugo, ali nisam znao koliko se razumijes pa sam polako opsirno koliko sam mogao... javi jesam li ti pomogao... pozdrav
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2009, 23:01   #8
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako bude islo ovim tempom i nakon slijedece 3 godine ce se davati odgovori na ovakve teme haahahaah jedino sto ne vidite datume hahaahaaah
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2009, 23:03   #9
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hehehe, a zajebo me ovaj dragi iznad, on je prvi odgovorio pa sam vidio pise danas, nisam ni gledao ostale datume.. ma nek sam ja to objasnio
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2009, 23:05   #10
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Super je objasnjenje sa tvoje strane heheeheh al cjene kartica opadaju za 3 godine uzasno hahahahahahah
dalabu je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
flash, karta, pa80


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije