Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2013, 16:52   #1
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Optimizacija Winows 7 x64 za audio rad?

Sve vam kaze naslov. Sta je potrebno uraditi, sta izbrisati, sta ubaciti?

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 19:17   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako znas na njemackom da citas Imam ja sto sam nasao negdje u PDF napisano i tako sam ja podesio svoj sistem.Valjda je bar malo bolje po ovom upustvu.Ako hoces poslacu ti.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 20:07   #3
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nazalost, samo engleski i ruski.

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 20:32   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema sta da ti tu ne bude jasno iako je na engleskom. Uglavnom se u tim uputstvima za audio optimizaciju windowsa radi o konkretnim stavkama iz Windowsa koje ces razumijeti i bez znanja jezika. Dovoljno je da znas sta znaci enable, a sta disable i to je sve. Medjutim, nemoj mnogo nade da polazes u ta uputstva jer se radi samo o rudimentarnim i povrsnim podesavanjima, kojima ne dobijas nista u pogledu prirasta performanse, eventualno nesto malo na stabilnosti sistema. Ozbiljnu i detaljnu konfiguraciju niko nece da ti da badava, a i ona se ne radi na taj nacin, vec se obavlja na samom Windowsovom instalacionom DVDu, za sta postoje posebni programi, tako da ti vec instaliras Audio Windows, koji je oslobodjen sveg balasta koji je suvisan kod jedne audio konfiguracije (internet explorera, mase raznih servisa itd... itd...). Ovakav Audio Windows, pored toga sto je ultra stabilan, donosi i pozamasni prirast u performansi, a ako je to sve kvalitetno uradjeno, jedan audio PC se ponasa kao jedan hardver muzicki instrument, a ne kao kompjuter.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 21:10   #5
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde moze da se kupi tako uredjen windows?
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 22:02   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne vjerujem da se igdje moze kupiti posebno, bar ja nisam cuo. Dobija se kupovinom hardverskih DAW sistema, kao sto je to slucaj, na primjer, kod ADK ProAudio DAW, zatim VisionDAW, pa Reyniersaudio DAW, pa PCaudioLabs DAW ili Trans Audo DAW masina, izmedju ostalih.

Promijenjeno od tranzit (14.07.2013 u 22:04 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 01:56   #7
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://www.native-instruments.com/kn...dio+Processing

Nasao sam ovo, mozda ce biti nekom od pomoci.

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 09:57   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo to je ono, sto sam u predhodnim postovima svrstao u rudimentarna i povrsna podesavanja. Dobice se nesto malo na stabilnost siostema ali performansa ce ostati ista a i latentna opasnost da sistem padne ili blokira kad najmanje treba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 10:09   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ukratko objasnim ovo što vam je tranzit ranije rekao.
Prava optimizacija sistema za bilo šta se radi pre njegove same instalacije.
Windows, pogotovo u svojim ne serverskim varijantama, je pripremljen kao sistem opšte namene, i kao takav u sebi sadrži mnogo toga što može biti potrebno za bilo kakav vid rada na njemu.
Optimizacija se svodi, bazično, na uklanjanje svega nepotrebnog za namenu za koju se sistem optimizuje.
Najbitnije, sistem se optimizuje za određeni hardver.

Pre svega je bitno odabrati KOMPATIBILAN hardver.
To što je vama lokalni prodavac "kompjutora" rekao da će ati grafika da uvek radi dobro sa amd procesorom mačku o rep.

Izbor kompatibilnog hardvera je nauka za sebe i to poprilično zeznuta i precizna, za one koji znaju šta rade, a totalna igra na sreću za one koji se sa tim samo igraju.
U ove druge svrstavam ne samo lokalne prodavce hardvera, nego i mnoge kvazi IT stručnjake na ovim prostorima kod kojih se odabir hardvera svodi na:"Daj da ubacimo pa da vidimo da li radi" ili "AMD je vlasnik ATI-a pa oni moraju biti kompatibilni".

Moja preporuka za neiskusne je da potražite savete ili informacije o dobrim audio konfiguracijama ovde ili na nekom drugom muzičkom forumu.
Najbolje po engleskim ili nemčkim forumima za studijaše.

Nakon odabrane dobre konfiguracije tek sledi optimizacija sistema.
Oni koji su se ozbiljnije pozabavili ovom problematikom se koriste alatima koji postoje u samom Windowsu.

Kod starijih sistema je to bilo daleko komplikovanije nego sad, gde se sve radilo kroz preinstalation environment koji se instalira na jednu mašinu, pa se kroz njega pakuje sama instalacija.

Na Windows Vista i novijima se ovo radi kroz Audit mode upotrebom alata koji postoje u sistemu.
Moguće je pronaći i često neophodno koristiti još dodatnih alata, ali Windows ima većinu potrebnog.

Pre svega je neophodno ukloniti sve drivere koji nisu potrebni za hardware koji koristimo.
Nema svrhe da zauzimaju prostor niti usporavaju pronalaženje drivera koji nam treba.
Onda sledi odabir pravih drivera za naš hardware, a ovo nije ni najmanje jednostavan posao.
Nekada je bolje odabrati čak i stariji driver, nekada neki nezvanični driver, nekada zvanični, a nekada čak i ostaviti default Windows driver.

Nakon toga se gase svi nepotrebni servisi.
Što se mene tiče, kada imam samo jednu audio mašinu na njoj gasim čak i mrežu.
Ako mi je mreža neophodna tu mrežu UVEK izolujem od pristupa Internetu.
Servis za teme i svu suvišnu šminku je uvek off itd.

I na kraju sitni Registry tweakovi koji su tek nauka za sebe.

Nakon toga ste tek delimično spremili sistem za ozbiljan audio rad.
Identična procedura se primenjuje i na pripremu sistema za video i bilo šta drugo, u zavisnosti od nameme.

Windows server sistemi su već pripremljeni za server i njih možete kupiti kao takve, ali za sve ostalo se morate pripremiti na dobro grejanje stolice.

Kod nekih ljudi sam se sretao i sa praksom primene server sistema za audio kojima dodaju mogućnosti koje nedostaju, obzirom da su server sistemima već koliko-toliko uklonjene neke nepotrebne stvari.

Lično sam par puta išao ovim pristupom, ali sam često nailazio na probleme sa driverima, tako da sam od njega odustao.
Lakše mi je da oduzimam višak, jer znam šta radim, nego da dodajem manjak.

To vam je samo objašnjenje tranzitovog posta u par reči, ali ne i upotstvo za upotrebu.

Nije moguće napraviti neki opšti tutorial za ovako nešto, jer on jednostavno nepostoji.
Jedino što možete dobiti je tutorial za korišćenje audit mode-a (koji bi bio ogroman) i uputstvo koje servise pogasiti i koje programe koristiti.
Za sve ostalo je potrebno nekoliko ovakvih foruma da bi se objasnilo kako treba.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
NikolayTheM (16.07.2013)
Star 15.07.2013, 11:05   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi su u najmanju ruku "nedokazani" kada je ova tema u pitanju. Vrlo slicne "tirade" sam, posto sam bio "iznerviran" pristupom pojedinaca ovoj temi i sam pisao po raznim svjetskim forumima ali... nije pomoglo, sto je i bilo za ocekivati. Smatram da je ipak veoma dobro sto si i ti ovdje napisao ovaj post. Mozda bar malo pomogne, odnosno "smiri strasti".

Ustaljeno je misljenje da to moze uraditi svako, kome se prohtije, sa par tweakova iz "uputstva za upotrebu" i da ce poslije toga taj audio windows da leti. Naravno, ogromna zabluda u kojoj nema ni trunka istine. Nikako da se shvati da je ova tematika nauka i da joj se samo na taj naucni nacin treba prici, inace je "eksperiment" unaprijed osudjen na propast. Iz ovog razloga i postoje firme koje se iskljucivo bave audio konfiguracijom sistema i njihovi proizvodi su veoma skupi. Manje zbog hardvera koji upotrijebe, a vise radi naplate velikog rada na konfiguraciji sistema. Jedna pristojna, osrednja audio masina sa instaliranim "audio windowsom" se u pravilu ne moze neci ispod 3.000 eura. Pri tome, na sam hardver otpada eventualno polovina.

Napisati nekakav tutorial, kako i sam pises, je utopija jer bi kao prvo, zauzimao par stotina A4 stranica, a kao drugo, opet ne bi bio univerzalan jer je to nemoguce, sto si i sam nedvosmisleno dao do znanja. Isto tako je nemoguce napraviti jedan univerzalni instalacioni audio windows DVD koji ce uvijek i u svakoj prilici dati maksimum.

Zakljucak je, onaj ko zaista hoce da ima "rasnu" audio masinu na bazi windowsa, mora se osloniti na znanje i iskustvo ljudi kojima je ova tematika i domen, osnovno zanimanje i poziv. Sve ostalo je varanje samog sebe koje na kraju, kosta opet tog istog pojedinca, koji smatra da to moze da prodje i sa kompjuterom iz prve radnje iza coska.

Promijenjeno od tranzit (15.07.2013 u 11:06 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NikolayTheM (16.07.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije