Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.06.2014, 19:44   #2221
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To im je standardna procedura.
Stoka...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2014, 20:30   #2222
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moj kolega je imao isti problem s internetom, za sat vremena surfovanja doslo mu je da plati oko 400 evra. Naravno nije hteo da plati. Broj su mu ugasili, i nemaju nacina da vrse potrazivanja. Prema listingu za 400 evr aje downloadovao fotografiju... To na sudu pada u vodu. Tako da su ga zvali i molili da uplati a on ih je svaki put oterao ... .

Mojoj zeni su poslali aneks ugovora da potpise na kvarno brzom postom. Jedva sam ga raskinuo. Toboz dobila je 50 minuta vise prema svim mrezama ali je potpisala da ce biti njihov korisnik jos godinu dana ( isticao joj je ugovor od 2 godine) a da se time odriče telefonskog aparata koji je sleduje ukoliko redovno potpise ugovor).

Zakon o zastiti potrosaca je tu jasan, ali osobe koje su tu u sluzbi gradjana nemaju tri blage veze, a pravnici su. Podneo prijavu ( reklamaciju) pozvao se na nasrtno poslovanje ( zvali su je nekoliko puta telefonom iz Telenora), na nejasnoću ugovora ( ne informisanost potrosaca) jer svaki aneks ugovora mora da ima odredjeni vremenski rok za zalbu. To na ugovoru nije navedeno, niti je potrosac obavesten. Treca stvar je ta sto zakon o zastiti potrosaca moze da se tumaci na vise nacina ali sto se tice ugovora i aneksa je decidan i jasan.

Tvoj problem je sto nisi bio OBAVESTEN sa njihove strane o uslovima korišćenja. Tačno je da to stoji na njhovom portalu ali ti nisi pozvan i upicen gde treba da se informises. Nisi u obavezi da budeš ,,inteligentan" i ,,uspesan - vešt" u radu sa racunarom - te da se sam informises o uslovima korisćenja. Svaka usluga koja se naplaćuje, korisnik - kupac mora biti jaso informisan o uslovima korišćenja.

Uslovi pod kojim si pristupio njihovoj internet usluzi su nejasni i nedovoljno predstavljeni tebi kao korisniku. Moglo ti je doci i 1500 evra, da li bi ti to platio. Jeste gospodine da ste potrosili i vi to morate da platite. Na nasem portalu stoji cena usluga... bla bla bla... Za korisćenje njihovih usluga moras biti i pismeno obavešten... informisan. Pogledaj ugovor koji si potpisao sa njima. Da li je navedena cena njihovih usluga. Po zakonu republike srbije ( Zakon o zastiti potrosaca) za takav vid usluge, duzni su da te pismeno obaveste o ceni takvih usluga.

Na kraju krajeva, nemaju nacina da naplate. Procitaj Zakon o zastiti potrosaca.... Mogu da zovu i dosadjuju jedno vreme... VEOMA VAZNA STVAR. Kada im spominjes Zakon u kontekstu.... Oni ga tumace sa svoje tacke gledista ( korisnika usluga) a ti ga tumacis sa gledista potrosaca , ako cemo realno oboje ste upravu, ali ukoliko ne platis opet je zakon na tvojoj strani.

Da razjasnimo, nisu prekrsili zakon, nego POVREDILI Zakon Republike Srbije.


Mrzi me sada da ti nabrajam tacke zakona ali skini sa interneta i prelistaj taj eo od svega nekoliko stranica u vezi pruzanja takvog vida usluga ( ugovorna obaveza i usluge).....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2014, 20:37   #2223
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ti drugar na iscrpnom obaveštenju Jošću se ja informisati oko svega pa ću videti šta i kako dalje, ali da im platim, NEĆU!
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2014, 20:37   #2224
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene je muka naterala ( Erste banka, Rodić, Telenor, Orion telekom,....) da Zakon O Zastiti Potrosaca proucim od korice do korice.... Banka mi je platila zadnju ratu kreditajer mi je vec izdala potvrdu da sam isplatio, a mene zove kreditni biro... Stvarno sam ostao duzan ali je banka kriva... izvinjavali se i platili mesto mene. Rodic zbog zavlacenja zbog laptopa koji je crkao nakon 10 dana, Orion koji mi je podigao cenu usluga u ugovornoj obavezi pa sve lepo vratio nazad i spustio cenu,.... Telenor ( aneks moje supruge, pokvareni tel koji sam dobio od njih,.. dobio posle mesec dana 5 puta bolji koji im nisam vratio jer nisam zakonom u obavezi - nema odredjeni vremenski period naveden do kada moram da im vratim zamenski telefon dok moj ne poprave..... rupa u potpisanom ugovoru o popravci telefona i dobijanja zamenskog). ... itd....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2014, 03:02   #2225
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sa mojim paketom "Prenesi i surfuj" u telenoru nemam tih problema ...imam besplatno 500mb mesecno i nakon sto to potrosim samo se uspori net na 64kb/s i to je to, nastavljam da surfujem bez ikakvih naknada , tako da nemam neke bojaznosti da ne prekoracim nesto ...
Ali da su bezobrazni sa cenama jesu ...slicni paketi kod drugih operatera su skoro pa duplo jeftiniji ...
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2014, 13:10   #2226
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@rolandx Mogu da pokrenu privatnu parnicu za prinudnu naplatu.
Meni je mts pokrenuo za 1,18 dinara, verovao ili ne, i to nakon što sam uredno izmirio sva dugovanja i raskinuo ugoor sa njima.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2014, 14:28   #2227
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Vaxter i kad si im uplatio 2 dinara jesu ti vratili kusur od 82 pare!? Mi smo jedina drzava na svetu gde 1dinar ima 100 para, a para uopste nema u opticaju. Nije stvar u tome koliko je smesna para, stvar je u principu. Izvanjavam se na malom off topicu ali to ti govori gde zivimo i sta nam je ciniti u ovakvim sutuacijama.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2014, 15:27   #2228
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veljo, potpuno se slažem sa tobom! Stvar je u principu! Inače, juče sam kontaktirao i Asocijaciju za zaštitu potrošača, u sad čekam njihov odgovor. Proveravao sam opet poruke, ni u jednom slučaju, nikad, nigde nisam dobio SMS sa potvrdom za aktivaciju ili deaktivaciju tog KLIK dodatka. Znači, pronašli su modus kako mogu da te zajebavaju a da ti nemaš nikakvih dokaza da je bilo suprotno od onoga što oni tvrde...
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2014, 23:54   #2229
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni su greškom isključili broj, ja otišao da se žalim, aktivirali mi ponovo i na kraju meseca mi je stiglo da platim i uslugu aktivacije. Sa druge strane imam i sa Telekomovim internetom problema, a prethodnom ruteru mi je wi-fi bio skroz slab, zamenili su mi novim, radio je super jedno 2 nedelje, i sada evo nestaje mi na pola sata. Lopovčine!
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2014, 00:03   #2230
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@velja87 Ma da sam znao dao bih im usrana 2 dinara, nego mi mts nikada nije ni poslao obaveštenje da im išta dugujem.
Još uvek me ni sud nije obavestio.
Za parnicu sam slučajno saznao, da ne pišem kako.
U svakom slučaju, jasno je i čemu pričaš.
Mi smo jedna porobljena država, iako zvanično slobodni.
Tačnije, sve ovde prisutne države i uža okolina su u istom sosu.
Samo je pitanje koliko je stanovnika gde skapiralo.
Najtužnije je što ne samo da nigde nismo spremni na ustanak, nego neki još ljube zadnjice velikoj "Evropi" i plaču što Srbija nije deo unije.
Jebala ih ona, kada moram da psujem.
Eto, da se i ja požalim, kada se već žalimo...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije