Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2011, 20:48   #11
nesta13arso
Početnik forumacije!
 
nesta13arso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2010
Mjesto: Arilje
Postovi: 32
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland EXR-e2, Yamaha DX11, Guerrini Superior 2
Interesi: muzika i fudbal
nesta13arso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozete li mi reci koju lampu da kupim, treba mi za osvetljenje teksta, ali nemam USB na klavijaturi...!?
nesta13arso je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 21:17   #12
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ mimiki

evo kolega i ja motrim tu opciju buduci da svi sad hoce "mrak" kao "romanticnije je" pogledajte ovo 252149.jpg.
Vidis li caku sa nastavkom za laptop, e bilo bi dobro kad bi nasao neku daskicu sivu ili crnu (25 cm duzina 10 cm sirina), bas ja kontam to sebi napraviti, probusiti rupu i probaciti kroz ovaj vijak na spajderu (sto ide mikrofon), staviti vijak (da ga ucvrstis) i lampicu neku malu, stolnu za ucenja+ nju ucvrstiti sa sarafima sa strane da se ne kliže.......... Mozda malo nakaradno izgleda ali ja mislim da je to trenutno najbolja solucija..... p.s. ovo govorim iskljucivo zbog spider stalka...... ne znam kakav je kod tebe.....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (17.02.2011 u 21:18 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 21:47   #13
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skoro sam nesto gledao LED lampe kod kineza sto idu na USB ulaz... Realno jeftina ali korisna sprava...samo postoji jedan problem...

GOSPODA IZ VELIKE VECINE FIRMI KOJE PROIZVODE KLAVIJATURE NECE DA STAVE USB KOJI KOSTA MOZDA 3EUR U KLAVIJATURU OD 500+!!! Nego stavljaju ulaze kao za stampac pa onda za neznalice original kabal kosta po 30eur da bi ste se povezali na komp, SD ili jos gore SMART MEDIA kao na LE Tritonu pa poderi 2 para cipela hodajuci po gradu da nadjes tu karticu...

Sve u svemu veoma ne prakticno...zasto...ne znam! Kako YAMAHA moze na PSR 1500 koji je proizveden relativno davno da stavi i FLOPPY i USB, a KORG na PA1x da stavi ulaz za stampac...

Ja imam X5D i nemam sta da se bunim oko toga...kad je bila '95...ali posle 2000te je nezamislivo da klavijatura nema makar fabricku lampicu kao dodatak, pa da bar mogu da je kupim kad vec nisu mogli da potrose vise od 5 sijalica da osvetle tastere...nego ni to...i onda ne stave ni alternativu...

Ja se izvinjavam ako sam bio malo ostriji, ali skoro sam imao ovu dilemu u glavi i bio sam porazen kad sam sveo racun...proizvodjaci znaju kako i sta treba (kroz ankete, pisma i preporuke) ali zasto bi...sta onda novo da izbace sledec godine...ima svi da skacemo od srece kad KORG uvede USB u standard opremu ili lampicu ili kad osvetli tastaturu kako treba itd...znate vi svi sta vam fali na vasoj klavijaturi i kako bi ste je unapredili bar sto se iskoristljivosti tice...znaju i oni i napravice vam to...samo ce da kosta....
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 23:07   #14
nesta13arso
Početnik forumacije!
 
nesta13arso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2010
Mjesto: Arilje
Postovi: 32
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland EXR-e2, Yamaha DX11, Guerrini Superior 2
Interesi: muzika i fudbal
nesta13arso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost je tako, potpuno se slazem sa tobom...ali ne znam mogu li kako da resim moj problem...!?
nesta13arso je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 00:13   #15
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage

Citat:
Originalno postovano od nesta13arso Pokaži Post
Nazalost je tako, potpuno se slazem sa tobom...ali ne znam mogu li kako da resim moj problem...!?
Prvo ne znam na cemu ti tekst stoji? Drugo ne znam sta od ulaza imas na klavijaturi...MIDI ili za stampac...koja je klavijatura u pitanju? Potrudi se malo da objasnis sta imas, a sta ti treba i kako pa da nadjemo resenje...
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 05:04   #16
namrgodjen
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2010
Postovi: 45
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
namrgodjen befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sto mora lampu da prikljucuje na klavijaturu? Imas lampi sa drugacijim prikljuccima...

Evo pogledaj ovu opciju

Promijenjeno od namrgodjen (14.06.2013 u 01:30 sati)
namrgodjen je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio namrgodjen za ovaj koristan post:
nesta13arso (19.02.2011)
Star 18.02.2011, 10:49   #17
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam da je bilo tih malih lampica kupit u kineskim ducanima, po Splitu sam to vidjao, male i tanke, bilo ih je i na struju i baterije, mislim da to nije lose rjesenje, ne bacaju previse svjetlosti, slicno sam nesto vidio bas nedavno u Kninu kod jednog tipa, ima jednu na klavijaturi i jednu na mikseti.
efendija80 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 12:09   #18
maxim
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2009
Postovi: 10
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
maxim befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam prosle nedelje kupio kod kineza lampu sa LED diodama i platio 700,oo dinara,radi na punjive baterije,ima prikljucak za usb i 220v,radi odlicno.Ima stipaljku za kacenje na radni sto koju koristim da je zakacim na stalak.
maxim je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 12:24   #19
semirrr
Drugar foruma
 
semirrr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Tuzla
Godina: 40
Postovi: 65
Downloads: 459
Uploads: 8
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg pa 50 sd
semirrr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
semirrr pošalji poruku preko ICQ messengera semirrr pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kolega "didda"

mozes li postaviti slike sto si radio sa svojim stolom...imam i ja u planu da radim nesto tako razmisljao sam nesto ali sam naletio na tvoj post pa ako mozes postaviti slike svega sto si uradio samo da imam orijentaciju kako sta i naravno ako moze slike dioda koje si koristio il sta vec ...imam u glavi neku sliku sta kako al mnogo ces mi pomoci ako postavis slike kako je kod tebe ....pozzz
semirrr je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 16:57   #20
maxim
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2009
Postovi: 10
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
maxim befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kako izgleda kineska lampa sa LED diodama.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg img0161lk.jpg (52,1 KB, 22x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od maxim (18.02.2011 u 16:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
maxim je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije