Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2012, 21:00   #1
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kako da promenim ime nekom semplu?

Kako da promenim ime nekom semplu na Triton LE? Probao sam sa LeLibby, ali nece. I jos nesto, kad sam vec tu, posto su mi svi semplovi samo na pola klavijature, a druga polovina neki strings, nasao sam kako se postavlja boja koju hocu na celu klavijaturu, ali ne znam kako to da memorisem, nikako mi ne ide. Upomoc. Unapred zahvaljujem.
Dodato:
Pola problema sam resio, znam kako da memorisem, pola problema ostalo, ne znam kako da promenim ime nekoj boji. A sad imam jos jedan problem: posto sam sa LeLibby "prepakovao" boje u setu onako kako to meni odgovara, ucitao sam set i sad se desava nesto sto ranije nije. Kad u COMBI bank 1 odaberem npr 015, kad prebacim na Bank B ili Bank C automatski prebacuje na 015. Ne mogu na tri banke da stavim razlicite boje, na svima je isti broj programa. Ne znam da li sam dobro objasnio. Koji broj programa stavim na jednoj banci, na svim bankama je taj broj. Da li je to LeLibby nesto tako ustelovao, ili sam ja nesto cackao pa zeznuo. Ne mogu nigde da nadjem u cemu je fazon. A uzasno me nervira.

Promijenjeno od caka012 (29.11.2012 u 17:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2012, 07:57   #2
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znam i kako da "prekrstim" prog ili comb, prosto je, samo nisam video od silne zelje da sve odjednom provalim i sredim. Ostao je samo ovaj poslednji problem. Zna li neko da uspostavi dijagnozu?
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2012, 19:09   #3
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

.Malo je nejasno opisan problem.Biranje boja na TR vrši se tako što izabereš PROG ili COMB pa onda BANK (A,B,...) i onda broj boje.Nesećam se tačno ali mislim da nemenja boje prelazom iz jedne u drugu banku menjanjem samo banka (slova) nego je ˝čekao da ukucaš i broj boje u ....˝.Ako ovakvim načinom biranja boja nemenja....(kako si opisao) tj po tvome nemaš na COMBI:A015,B015 C015 različite boje,zeznuo si sa LeLybbijem prilikom pravljenja svog seta tj snimljena je ista COMB pod istim brojem u sve tri(ABC) banke i onda jovo-nanovo....
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2012, 01:11   #4
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisu mi iste boje na A15, B15... Dobro sam ih rasporedio. Drugi je problem: mogao sam da namestim A15, B33, C100 itd i da samo prelaskom na Bank A dobijem A 15, na B dobijem B33 ili C banku dobijem C100 kako sam izabrao. Sad ne mogu jer kad izaberem npr A15, kad pritisnem Bank B ostaje mi na B15 ili C15 itd. Ne znam da li sam bio jasniji sad.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2012, 14:49   #5
zeks
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.07.2010
Postovi: 57
Downloads: 142
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
zeks ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moze to, uvek ti je redni broj isti. Razlicit je samo u slucaju ako menjas sa PROG na COMBI. Inace ako si u COMBI (ili PROG) i menjas sa banke na banku ostaje uvek isti broj. Ne mozes recimo ako si u banci A:12, da prebacis na banku B:33, jer kad stisnes B, on ce automatski da ti prebaci na B:12. Ali kao sto sam gore rekao, ako si recimo u COMBI - A:33, a na PROG si prethodno namestio recimo C:02, kad stisnes PROG (da bi iz combi moda presao u prog), on ce da ti pozove tu C:02, bez obzira sto si u COMBI bio na A:33.
Ako sam te dobro razumeo, da je ovo tvoje pitanje Mozda i moze sve to da se namesti, ali sam onda ja ziveo u zabludi
zeks je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeks za ovaj koristan post:
caka012 (08.12.2012)
Star 08.12.2012, 10:57   #6
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro si razumeo, bas sam na to mislio. Cini mi se da je to moglo, ali da je tako poceo da se ponasa od kad sam na LeLibby sredio set. Ali vrlo je lako moguce da gresim, kao sto rekoh, prvi put sam uzeo Gospodina Tritona i hteo sam sve odjednom da sredim i da provalim, pa je verovatno da mi je sto-sta promaklo. Hvala na odgovoru.
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije