Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2011, 20:37   #1
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Da li ste nekada zaspali za volanom?

Citam malo pre o nesreci u kojoj je poginuo Luis, pokoj mu dusi.
Mada ne znam detalje i kako se tacno i sta dogodilo, sve me to tera da razmisljam o tome koliko se to cesto dogadja muzicarima. Jasni su razlozi, svira se do kasno u noc, radi se vise noci uzastopno, posle toga voznja, bilo je mozda i malo alkohola...
Na ovom sajtu ima mnogo iskusnih i starijih muzicara i smatram da je nasa obaveza (posto sebe smatram u starije i iskusnije) i duznost da onima mladjima koji tek krecu u te vode prenesemo neka iskustva koja nece steci u skoli ili fakultetu. Ne mislim na trilere i tonalitete, forspile i spajanja midi kablom. Izmedu ostalog, mislim na ono kakav je naslov ove teme.
Dakle, da li ste nekada zaspali za volanom?
Meni se to desilo pre 3-4 godine, u pola 6 ujutru, kad sam se vracao sa svirke. Putovao sam oko 60 km, i zaspao sam na 5 km od kuce. Imao sam ogromnu srecu da sam sisao sa puta i nastavio pravo, nije bilo nikakvog jarka ni drveta, probudio sam se kad mi je auto poskocio preko neke gomilice peska. Prosao sam bez ikakve posledice, i ja i auto smo ostali citavi, ali verujte mi, to vise nikada ne moze da mi se desi. Strasan je osecaj kad pomislis sta je sve moglo da se desi. Da se to desilo 50 metara ranije ili 50 metara kasnije, sad verovatno ne bih bio ovde.
Da li se jos nekome desilo nesto slicno?
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 22:47   #2
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni par puta sa otvorenimprozorima i isključenim grijanjem isto tako na 5 km od kuće bez alkohola.
Srećom ni kanala ni bandere isto se trgo kad se zatresao auto....
momo je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 01:02   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni sreca nije nikad, jer mi pjevacica uvijek pjevusi na uho dok se vracamo sa svirke, pa me to drzi budnim A inace, uvijek ako imam svirku do kasno u noc, taj dan se ustanem kasno, da bi to izbjegao, ali jbg, ne znam kako bi ti bilo da radim tako noc za noc, ili ono preko dana radis pa uvecer tako, ne znam zaista, ali slazem sa sa kolegom Cakom, bolje zakuntat pola sata u autu, nego da se sranje napravi
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 15:39   #4
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni licno se nikad nije desilo,ali bilo je trenutaka kad bi sam sebi rekao"samo da sklopim oci 3 sek"...ipak sam suvise volim sebe i moju porodicu da bi tako nesto sebi priustio!!!
Uvek imam neki energy drink kod sebe,i to zna da me drzi budnim....ali ako bas nista ne pomaze..parkiram sa strane i odspavam pola sata-sat,i verujte posle sam ko nov!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 16:04   #5
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E,ljudi i meni se to desilo.Pred zoru vracam se kuci.Ulazim u grad i idem glavnom ulicom.Poslednje cega se secam je bisiklista (tako rano !! ) ispred mene jedno 150 m.Nisam vozio brzo jer je posle cca 200 m semafor.Sledeca slika,ja skroz na desnoj strani levim tockovima po ivici kanala.Instiktivno volan desno,kocnica i onaj isti biciklista ispred mene stoji na semaforu.Ma ljudi to je bio bukvalno delic sekunde !!!! Jeste spavalo mi se,ali valjda covek misli:"Evo,stigao sam".Jedna velika skola i sreca.Preporuka,na prvi simptom sna,parkiraj i slip 15-ak minuta ili izadjite na svez vazduh.Posle gore opisane situacije ovaj savet primenio nekoliko puta i onda je sve OK.Svima zelim uspesne gaze i nakon njih bezbedan i sretan put...
spale je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 17:19   #6
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

meni se desilo jednom da sam zaspao i interesantno i većini koji su mi pričali desi se to kad si već stigao blizu kući
zaspao sam na trenutak sreća na ravnom putu auto koje je dolazilo iz suprotnog smijera je zatrubilo jer sam malo prešao na drugu stranu trgnuo sam se i zaustavio auto sreća da se nije ništa loše desilo i od tad čim malo umora primjetim stajem i ospavam na kratko pa nastavim dalje
i svima bi to preporučio da si samo kilometar od kuće ako ti se spava stani i odmori bo,je tako nego da se nešto desi
martinez je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 21:05   #7
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zadnje dvije svirke smo ja i kolega išli svaki sa svojim autom iz nekih drugih razloga,i mogu reći da nije baš kompliment u 4 ujutro vozit 40 i kusur km sam.
Nekad rastvorim prozore da mi se ne desi belaj,i za sada mi se još nije desilo.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2011, 00:40   #8
alexej
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.03.2004
Godina: 45
Postovi: 42
Downloads: 307
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: tyros 3
Interesi: muzika
alexej befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

upravo tako,kad god mislis da si vec stigao kuci,opustis se i....
i meni se to dogodilo,vracajuci se kuci,zaspao sam na 5-6 km-a od kuce i sleteo s`puta,srecom niko nije naisao iz suprotnog smera!! prosao sam bez povreda,auto sam malo iskrivio
alexej je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 04:48   #9
Dr.Artist
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.05.2011
Mjesto: Sfrj
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa 80
Dr.Artist befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dr.Artist pošalji poruku preko MSN messengera Dr.Artist pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo jednom ,cetvrti dan svirke 100 km daleko od kuce se sviralo i negde na polovini puta ne mogu da kazem da sam zaspao ali totalno izgubio ''koncentraciju'' na par sek (mada i to je san ) i skrenuo izvan puta i zakacio Neku oznaku ,izkrivio felnu i tako jos neke sitnice.
I da budem iskren iznervirao sam se do balceka ,ne zbog kola nego sto mi je ta situacija vredjala inteligenciju ,a odkad znam sebe znam da ako ne mogu da vozim spavam u kolima cak i po zimi sa ukljucenim motorom po dva sata ,mnogo puta sam stajao.
I dalje smatram da samo budale ginu na takav nacin ,sta je pola sata sna pre kuce ,NISTA,gde zuriti uopste !? Nigde . Nista nije vredno toliko .
Dr.Artist je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 13:27   #10
bucos145
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.03.2011
Postovi: 29
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
bucos145 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se to desilo prosli vikend, klub u kojem radim je 150km dalek od kuce... na nekih 10km od kuce sam sklopio oci 3 sekunde i trgnuo sam se kad sam desnim tockom presao na onaj sljunak pored puta... odmah sam stao i izasao iz auta, sav sam se tresao... to je opomena iduci put kad mi se prispi, samo cu stati sa strane i dok se ne naspavam ne mrdam nigdje...
bucos145 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije