Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.10.2014, 15:21   #261
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prilično su oni to zakomplicirali. Samo 128MB na HD za audio Stylove, a FlashRAM ide do 2GB? YEM nikako završiti kao da je to neka velika nauka, barem ne bi trebal biti za Yamaha tim.
Znači, ne mogu se izrađivati vlastiti audio Stylovi. I ne mogu se međusobno kombinirati ovi njihovi koji se kupe?

Ne znam. Ili sav taj posao oko Ty5 rade onaku "usput", ili čekaju da konkurencija napravi nešto novo pa da nadograde ovaj postojeći sistem. Realno gledajući, ovih 128MB se lako proširi i na 128GB, a s dobro odrađenim YEM-om mogu stvarno dodati sve funkcije koje korisnici požele. Možda su iz tog razloga i pristupili "vanjskom" software-u kao opciji za manipuliranje, tj. nadograđivanje klaviajture.

Ništa, ostaje nam/vam čekati "bolje dane" i uživati u izvrsnom (tvorničkom) soundu koji izbacije ovaj aranger.


casper je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 18:46   #262
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedino tako da nesto i bude od audio styles na taj nacin, da se prosiri tih 124mb. Inace ako ostane ovako za mene je jedna obicna glupost. Sto se tice samog YEM, Yamaha nije ni planirala da ima sound creator. Zato sada i cekamo godinu dana da bi mogli ono sto vec T4 odavno moze.
Dodato:
Jedino tako da nesto i bude od audio styles na taj nacin, da se prosiri tih 124mb. Inace ako ostane ovako za mene je jedna obicna glupost. Sto se tice samog YEM, Yamaha nije ni planirala da ima sound creator. Zato sada i cekamo godinu dana da bi mogli ono sto vec T4 odavno moze.
Ja bi licno radje da Yamaha napravi jedan dobar drums expansion koji nije toliko kompresovan i koji zvuci zivlje.
Takodje se nadam da ce Yamaha ubaciti dobar drum editor u YEM gdje mozemo lako da popravimo bubanj u samom ritmu. Nesto slicno sto Korg vec ima u pa3x.

Promijenjeno od mikimiki (14.10.2014 u 18:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 19:09   #263
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@tyros2 - sada trojka konačno može na bubanj

Imam pitanje. Da li ste primjetili da u radu s "peticom" postoje neki problemi poput povremenog zamrzavanja ili ne prihvaćanja nekih komandi? Ima li ikakva sitnica koja stvara probleme prilikom rukovanja?
Trojka ce na VELEprodaju uskoro

Treba mi jos vremena da sve prebacim iz nje u Peticu.Mnoge stvari se moraju rucno raditi iz razloga sto YEM jednostavno nemoze da prekonvertuje sve Stylove.
Posto se u folderu tokom svih godina drugovanja sa PSR-9000 pa zatim Tyros2 pa trojka nakupilo nekoliko stotina ritmova eeeee to je puno za YEM pa prilikom ucitavanja zamrzne.

Posto nemam bas puno vremena da ispitam to detaljno ja sam pored Custom voices stavio nekih 50-ak ritmova i to mi je automatski prekonvertovalo, a druge : rucno brate .


Eto ,....

Inace klavijatura besprijekorno radi bez ikakvih trzavica,"this and that" i slicno


Pozdrav!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Jedino tako da nesto i bude od audio styles na taj nacin, da se prosiri tih 124mb.
Mail box ti je pun,obrisi mailove....

Promijenjeno od tyros2 (14.10.2014 u 21:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 17:31   #264
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mikimiki - sumnjam da u startu nisu planirali Voice editor prilikom izlaska Ty5, time bi sami sebi sjekli granu na kojoj sjede, prije mi se čini da laganim poboljšavanjem/nadogradnjom YEM-a daju korisnicima samo ono što oni (Yamaha) žele i na taj način kontroliraju "trgovinu" vlastitog softwarea, prate oni jako dobro što se piše na forumima i kakve su reakcije korisnika,

Eto, upravo danas je izašla zakrpa sa verzije 2.0 na 2.1.

Citat:
[V2.1.0 to V2.1.1]
- Fixed a problem in which, when importing the Library (.uvi) file which contains some particular Tyros4 Custom Voices, the application would crash. (Use firmware V1.08 or later of Tyros5)
- Other minor problems have been corrected.
Nije nešto, ali vidi se da rade i ostaje nada da će s najavljenom verzijom 2.2 zakrpati sve rupe i rupice.

A nakon toga bi bilo dobro vidjeti i neke opcije koje spominješ (realtime edit pojedinih elemenata druma). Pa to su odavno imali i lowcost aranžeri (Roland E50) ugrađeni kao opciju.

Čekamo daljni razvoj događaja ... možda i ja ipak na kraju kupim to "ružno šareno šklopocalo"

P.S. jedino ako me prije toga Korg ne iznenadi s nekim brojem 8 u nazivu
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 18:52   #265
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper kao korgovac tvrdim da ni sledeci model korg-a nece moci da parira tvom t4, a kamoli t5(po zvuku). Korg opet ima neke svoje prednosti, a tu mislim na nacin rada koji je na korg-u dosta olakasan time sto je jako otvoren OS.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 20:08   #266
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Svaki od njih ima svojih I mana I prednosti, I to ce vjerovatno uvijek tako da bude.Ali bar bi top modeli morali imati neke stvari bez kojih se ne moze sto se editinga tice.Malo je Yamaha usrala( kako drugacije da se izrazim) sto se tice YEM.Ostalo je sve ok.Zvuci odlicno.Daje jos samo imati vremena I volje za sredjivanje.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 20:12   #267
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U potpunosti se slažem se s tobom, @velja87. Da od Yamahe uzmu sound, 2GB flash roma i tipke (iako ni one nisu baš nešto), a ostatak od Korga, to bi bila prava kombinacija za aranžer sladokusce.

Na žalost, ta koncepcija ne ide u prilog proizvođačima i mislim da ćemo još dugo čekati da se situacija promjeni u našu korist.

@mikimiki - što se tiče YEM-a, Yamaha je jako usrala i to je evidentno, sve sam više siguran da se ne radi o propustu ili nestručnosti Yamahinog tima već je pozadina potpuno druge prirode, još veće "zatvaranje" edita kako bi prodali što više svog materijala

Promijenjeno od casper (15.10.2014 u 20:16 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2014, 20:54   #268
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vala ni prethodni modeli Tyrosa ne briljiraju od mogucnosti editinga! Odnosno, mozda i imaju mogucnosti editovanja zvuka ali je Sound Editor totalno nepregledan!

Malo je off topic ali zna li neko kako da namestim da Pitch ili Modulation tocak ima funkciju netemperovanog glisanda kod zvuka harmonike?
To je onaj "Vaaauuu" efekat na harmonici koji se javlja tako sto se u toku svirke dirka polako otpusta i pre nego sto klapna totalno zatvori otvor kroz koji ulazi/izlazi vazduh. Kemis ga je obilato koristio u kompoziciji Tugovanka (stalno je svira na tezgama na pocetku svog solo programa).
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2014, 01:16   #269
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mali JV demo na T5.Jedna prije svirke od sinoc.
Nazalost ja pjevam...Nema veze, slobodno kometarisite.Svirano na T5, mixer Behringer x32 producer I mikrofon Heil PR35.Sve snimamo direktno na mixer od prve.

Nisam Jv svirao bar jedno 7-8 godina.
Moze I JV na T5.

https://soundcloud.com/mirza-mesanov...ike-u-oku-luis
Dodato:
I jos jedna laguna. Fabricki ritam sa DMX live kit.

http://m.soundcloud.com/mirza-mesano...sevic-mikimiki

Promijenjeno od mikimiki (19.10.2014 u 02:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2014, 15:50   #270
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto i kraja godine, a od Yamahinog obećanja "nula bododva".

Yamahin tim je potpuno zakazao i mislim da im uopće nije stalo što će misliti oni rijetki korisnici koji žele maximalno koristiti klavijaturu. Koliko vidim na stranim forumima, velika večina uopće ne reagira na to što nije izašao najavljeni update. Izgleda da nove modele Tyrosa većinom koriste dokoni starci i svirajuću u svojoj sobici zabavljaju bakice u vrijeme popodnevne kave
Yamaha je vjerojatno svjesna ove činjenice pa im se živo fučka za onu manjinu koja želi izvući maximum iz klavijature i koji su očekivali napredak s izlaskom novog modela. Na moju sreću, napravio sam dobru procjenu, zadržao Ty4 i uz to zadržao soma i nešto eurića u svom đepu. Bez obzira na tu činjenicu, toplo se nadam da naših par prijatelja s foruma neće dugo čekati ovaj update i da će konačno biti potpuno zadovoljni mogućnostima koje on nudi.

Za utjehu, Yamaha je prije par dana (23. 12.) izdala dvije nadopune, patch listu za Cubase i Stage Pack u kojem se nalazi nešto materijala za Tyros5, 5 Custom Drum, 17 Styles i 5 banaka registracija. Vjerojatno će ih @mikimiki i @tyros2 instalirati u svoje mašine pa ćemo uskoro čuti da li što vrijedi ova "kompenzacija" dok se ne pojavi novi update YEM-a.


Dodano:

To se zove intuicija. Ovog trena su stavili novi Firmware 1.10 i novu verziju YEM 2.20.
Valjda sam ih trebao izružiti prije, pa bi od straha prije i reagirali. :-)

Promijenjeno od casper (29.12.2014 u 17:24 sati) Razlog: update je konačno izdan
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije