Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2006, 01:31   #1
alija9
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2006
Godina: 44
Postovi: 34
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alija9 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kakva je yamaha psr1100

zdravo raja imam pitanje u vezi ove klavijature yamaha psr1100,nasao sam ovu klavijaturu za 450$,dali iko od vas ima tu klavijaturu i kakva je,dali se isplati za te pare.hvala unaprijed.
alija9 je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2006, 23:17   #2
crni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2006
Postovi: 24
Downloads: 1679
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
crni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav.Pošto sam nov ovde i baš imam taj tip klavijature mogu ti reči da se može sa tom klavijaturom dobro odradit svirka.Šta se tiče zvukova i boja nema baš nešto al sa malo truda i vremena sve se sredi.Za 450$ dobra je klavijatura.Ja sm uzo novu prije 6 mjeseci i zadovoljan.
crni je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 00:42   #3
Rutavi
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Ma i nije nešto.

Ma i nije nešto, puno ulaganja i svog vremena za igračku za početnike. Kako da kažem, nije to-to. Za te pare ima dosta starih modela klav. koje su puno bolje i više možeš da izvučeš iz njih.
  Reply With Quote
Star 20.10.2006, 09:35   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju da ti kažem da se za ote pare ne isplati nikako da je kupiš,,,ta ti nije vredna više od 200 eur za moje pojme...Za 450 eur nađi sebi Korg I3 ili Roland D-50,D-20,i bolje ćeš proći...PSR 1100 je igračka i ja sam svom tečiću punio Yamahu PSR2000 pa ti kažem da nije ništa ekstra...tako da ti je najbolje prijatelju da joškoga upitaš samo ove klaviature što sam napiso sve tri sam imo i mogu ti reću da su do jaja...Ali kod D-20 moraš znati basirati pošto ide samo pattern ritam i moraš bassirati kad sviraš...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 14:08   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja koliko znam Roland D-50 i D-20 su oduvijek, ali uduvijek bili i ostali workstation klavijature tj solo synthevi.
Da si spomenuo E-16, E-68, E-70, E-86 od starih OMB klavijatura onda OK ovako
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 19:13   #6
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zavisi kako sredis klavijaturu. Ja slobodno smem da kazem da sam moju bivsu psr 1000 sredio da zvuci bas profi, i da se uopste nisam postideo gde god da sam isao. Samo treba sve da iznivelises i sredis. Ritmovi da budu jacine kao sto su fabricki (da ne bi morao da ih smestas po registracijama pojacane ili smanjene i main volumenu, nego da slobodno prebacujes sa fabrickog na user i obrnuto). Boje naravno prema user ritmovima. Sve fabricke koje koristis smestis u music finder i "krstis" ih onako kako tebi odgovara.I nema glava da te boli. Ako se malo poigras sa ekvilajzerima nece da zvuci suplje nikad. Jedino sto sam joj zamerao je mala polifonija. I onda kad napunis ritam maksimalno, kad prosaras solo zagusi se strings (ako ga ima u ritmu). A ako ga nema, a sva ostala mesta popunjena onda je sve ok.Sto znaci nemoj da stavis phr1 i phr 2 u ritam i ima sve da radi ko svajcarski sat. Ali zato je to sve ispravljeno na psr 9000
. Toliko od mene. Nemoj nikako da uzmes roland e 86 ili e 96, samo ces da se uvalis u go...
marco je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 19:45   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Phrase 1 i Phrase 2 na Yamahi, u ritmu, nemaju nikakve veze sa Polifonijom. Slobodno mozete da ih koristite bez ikakvih problema. Nego u cemu je fazon? Taj STRING sto koristite u Ritmu lako je moguce da je MultiLayered, sto znaci da za svaki velocity boja ima poseban sample da bi se dobilo na autenticnosti zvuka. Zbog ovoga vam se "gutaju" pojedini zvukovi...ovo se ne moze reci da je popravljeno ni na PSR9000, ni na Tyros, ni na Tyros 2. PSR9000 ima VECU POLIFONIJU (vise nota moze biti odsvirano u isto vrijeme), ali i sa ovom polifonijom od 126 nota vi mozete prekoraciti granicu...isto tako i na Korg-u, Roland-u itd. Dok pravite ritmove, boje itd vi morate da pazite na granicu polifonije!!!
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 19:49   #8
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

O da, jos nesto...za tu bolest ima lijeka. Jednostavno birajte zvukove koji nisu MultiLayered i ne bi trebali da imate ikakvih problema
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 22:39   #9
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"ima VECU POLIFONIJU (vise nota moze biti odsvirano u isto vrijeme)"

Mozda gresim, ali zar ne spadaju u te odsvirane note i note iz ritma ???Ako je tako,logicno je da ako ne stavis phr 1 i phr 2 manje koristis polifoniju ritmom. Sto omogucuje da kad odsviras desnu ruku ne iskoristis limit, a samim tim i da se ritam (strings)ne zagusi. Kod mene se na yamahi utisavao strings a na pa 80 koliko sam cuo gubi se bubanj.
marco je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 23:15   #10
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne negrijesis, tu spadju SVE NOTE. Note koje sviras desnom rukom, note koje sviras lijevom rukom i note iz ritma.

marco: "Ako je tako,logicno je da ako ne stavis phr 1 i phr 2 manje koristis polifoniju ritmom." Ako ne stavis Rhythm 1 ili Rhythm 2 (bubanj) i tako isto mozes manje da koristis polifoniju ...Sta pokusavam da objasnim? Phrase 1 i Phrase 2, nisu oni samo uzrok gubljenju polifonije...i Bas, i Acc1 i Acc2 itd. SVE uzrokuje gubljenju polifonije...i MULTIPADS...Ovo sam napisao samo da ne bi bilo konfuzije medju rajom. Da ne misle da sad Phrase 1 i Phrase 2 nikada ne smiju koristiti zato sto su EVIL.

Mozda neko vise voli Strings sa Phrase1 u ritmu da ima umjesto Gitare sa Acc1...ali je vazno da SVE u totalu ne predje polifoniju
Korgminator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kakva, psr1100, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije